Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke krimp Chinese economie door coronavirus

Sterke krimp Chinese economie door coronavirus

PEKING (ANP/RTR) - De economie in China is als gevolg van de coronacrisis in het eerste kwartaal van 2020 met 6,8 procent gekrompen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft het Nationaal Bureau voor de Statistiek in China bekendgemaakt. Het gaat om de eerste geregistreerde krimp sinds ten minste 1992, toen het bijhouden van de kwartaalcijfers van het bruto binnenlands product in China begon.

De inzinking komt door de maatregelen die de Chinezen namen om de verspreiding van het coronavirus, dat daar eind vorig jaar voor het eerst opdook, tegen te gaan. Fabrieken, winkelcentra en transportcentra sloten toen hun deuren. Inmiddels is op veel plekken het land weer volop in bedrijf.

In heel veel landen zijn soortgelijke maatregelen nu van kracht. Die hebben een verwoestende impact op de wereldhandel en zorgen er waarschijnlijk voor dat het economisch herstel van China nog ver weg zal zijn.

Vierde kwartaal

Ten opzichte van het vierde kwartaal van 2019 kromp de tweede economie van de wereld met bijna 10 procent. De Chinese overheid heeft verschillende maatregelen aangekondigd om de economie te stimuleren.

Het statistiekbureau kwam ook met cijfers over de industriële productie en de winkelverkopen in maart. De productie in de omvangrijke Chinese economie kromp met 1,1 procent in vergelijking met een jaar eerder. Dat is veel minder sterk dan gevreesd want economen hadden verwacht dat er een daling met meer dan 7 procent zou zijn. In de eerste twee maanden van dit jaar ging de Chinese industriële productie met 13,5 procent onderuit omdat veel fabrieken stil werden gelegd vanwege de uitbraak.

De winkelverkopen in China kelderden vorige maand met bijna 16 procent op jaarbasis, na een krimp met meer dan 20 procent in de eerste twee maanden. Om de uitbraak van het virus tegen te gaan werden winkels, horeca en uitgaansgelegenheden in het land gesloten.

Meer uit Financieel

Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

1 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

1 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

2 uur geleden
Stefano Gabbana gestopt als voorzitter modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.

3 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

3 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Heineken verkoopt Bralima en vertrekt uit Congo

AMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.

4 uur geleden