Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke koerswinsten op Europese beurzen

Sterke koerswinsten op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zaten dinsdag stevig in de lift. Beleggers reageerden met opluchting dat de financiële markten in China wat herstel toonden na de zware koersval een dag eerder. Daarnaast kreeg het sentiment steun van beter dan verwachte bedrijfsresultaten.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 2,2 procent hoger op 605,40 punten. De MidKap dikte 2,9 procent aan tot 942,48 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,8 procent. In Shanghai en Shenzhen eindigden de beursgraadmeters met winsten van 1,3 en ruim 3 procent na de duikeling aan het begin van de week door zorgen over de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China.

Bijna alle 25 hoofdfondsen op het Damrak stonden in het groen. Koploper in de AEX was biotechnoloog Galapagos met een plus van 7,5 procent, gevolgd door staalconcern ArcelorMittal dat 5,4 procent steeg. Telecomconcern KPN was de eenzame daler in de hoofdindex met een min van 1,3 procent.

Altice Europe

Kabel- en telecomconcern Altice Europe was de grote winnaar in de MidKap met een plus van 8,6 procent dankzij een adviesverhoging door Exane BNP Paribas. Roestvrijstaalmaker Aperam, die woensdag met cijfers komt, won 3,7 procent.

BP steeg 4,2 procent in Londen. De winst van het Britse olie- en gasconcern daalde in het vierde kwartaal minder sterk dan analisten hadden verwacht. Ook verhoogde het bedrijf het dividend. Volgens vertrekkend topman Bob Dudley gaat het operationeel goed met BP.

Carlsberg

In Kopenhagen won bierbrouwer Carlsberg 2,9 procent. De Deense concurrent van Heineken (plus 0,5 procent) verkocht afgelopen jaar iets meer bier. Vooral bij de speciaalbieren was sprake van stevige groei. De brouwer waarschuwde wel voor de impact van het coronavirus op de resultaten dit jaar. De Deense maker van ziekenhuisapparatuur Ambu sprong meer dan 24 procent omhoog na een sterke omzetgroei in het afgelopen kwartaal.

De euro was 1,1035 dollar waard tegen 1,1060 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden op na de flinke daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 50,68 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer op 55,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Groei voor industrieconcern VDL, orderportefeuille dikt aan

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.

14 minuten geleden
Werkgelegenheid VS veel sterker gegroeid dan verwacht in augustus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.

47 minuten geleden
Wall Street opent overwegend licht lager na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend kleine minnen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de overheid over augustus. Dat viel veel beter uit dan verwacht, waardoor de verwachting voor een renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer werd versterkt.

1 uur geleden
FNV-voorman Spekman noemt oproep minister Vijlbrief 'echt onzin'

ROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.

2 uur geleden
Meer schepen door sluis bij Eefde om hogere waterstand IJssel

EEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

3 uur geleden
Frankrijk trekt ruim 1 miljard euro uit voor getroffen boeren

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.

5 uur geleden
Havenwerkers leggen werk neer, langere wachttijden verwacht

ROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.

5 uur geleden