Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke koerswinsten op Europese beurzen

Sterke koerswinsten op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zaten dinsdag stevig in de lift. Beleggers reageerden met opluchting dat de financiële markten in China wat herstel toonden na de zware koersval een dag eerder. Daarnaast kreeg het sentiment steun van beter dan verwachte bedrijfsresultaten.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 2,2 procent hoger op 605,40 punten. De MidKap dikte 2,9 procent aan tot 942,48 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,8 procent. In Shanghai en Shenzhen eindigden de beursgraadmeters met winsten van 1,3 en ruim 3 procent na de duikeling aan het begin van de week door zorgen over de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China.

Bijna alle 25 hoofdfondsen op het Damrak stonden in het groen. Koploper in de AEX was biotechnoloog Galapagos met een plus van 7,5 procent, gevolgd door staalconcern ArcelorMittal dat 5,4 procent steeg. Telecomconcern KPN was de eenzame daler in de hoofdindex met een min van 1,3 procent.

Altice Europe

Kabel- en telecomconcern Altice Europe was de grote winnaar in de MidKap met een plus van 8,6 procent dankzij een adviesverhoging door Exane BNP Paribas. Roestvrijstaalmaker Aperam, die woensdag met cijfers komt, won 3,7 procent.

BP steeg 4,2 procent in Londen. De winst van het Britse olie- en gasconcern daalde in het vierde kwartaal minder sterk dan analisten hadden verwacht. Ook verhoogde het bedrijf het dividend. Volgens vertrekkend topman Bob Dudley gaat het operationeel goed met BP.

Carlsberg

In Kopenhagen won bierbrouwer Carlsberg 2,9 procent. De Deense concurrent van Heineken (plus 0,5 procent) verkocht afgelopen jaar iets meer bier. Vooral bij de speciaalbieren was sprake van stevige groei. De brouwer waarschuwde wel voor de impact van het coronavirus op de resultaten dit jaar. De Deense maker van ziekenhuisapparatuur Ambu sprong meer dan 24 procent omhoog na een sterke omzetgroei in het afgelopen kwartaal.

De euro was 1,1035 dollar waard tegen 1,1060 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden op na de flinke daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 50,68 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer op 55,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

3 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

3 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

4 uur geleden
Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

6 uur geleden
Nigeriaanse autoriteiten onderzoeken plots vertrek Uber

ABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.

7 uur geleden
Jaguar Land Rover wil 4000 banen schrappen, schrijft The Times

LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.

11 uur geleden
Medeoprichter Spotify: ik verlaat Zweden als er rijkentaks komt

STOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.

12 uur geleden