Sterke afname Duitse export plastic afval in afgelopen 10 jaar
WIESBADEN (ANP/DPA) - De export van plastic afval door Duitsland is in de afgelopen tien jaar sterk gedaald. Dat heeft volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis onder meer te maken met striktere regels in Aziatische landen als het gaat om de import van plastic afval uit andere landen voor verwerking.
Destatis stelt dat vorig jaar 745.100 ton plastic uit de grootste economie van Europa naar het buitenland werd geëxporteerd, wat een daling is van meer dan 50 procent vergeleken met tien jaar eerder. In 2012 ging het nog om circa 1,5 miljoen ton.
Het meeste Duitse plastic afval gaat naar Nederland om zo via de haven van Rotterdam naar elders te worden gebracht. Vorig jaar ging het hier om ruim 153.000 ton, ofwel 21 procent van alle geëxporteerde plastic afval uit Duitsland. Ook gaat veel naar Turkije en Polen.
Grootste in Europa
Binnen de gehele Europese Unie is Duitsland nog altijd de grootste exporteur van plastic afval. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat stond Nederland vorig jaar op plek 2 met 701.500 ton, gevolgd door België met circa 476.600 ton plastic afval dat naar het buitenland werd geëxporteerd.
Het statistiekbureau publiceerde de cijfers in aanloop naar World Ocean Day donderdag. Die dag is bedoeld om het wereldwijde bewustzijn te vergroten voor de uitdagingen waarmee de internationale gemeenschap wordt geconfronteerd in verband met de vervuiling van oceanen. Zo drijft er op dit moment naar schatting ongeveer 270.000 ton plastic afval in de oceanen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.
10 minuten geledenEEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.
37 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt McDonald's een last onder dwangsom op, omdat de fastfoodketen zich in Nederland niet houdt aan regels voor wegwerpbekers. McDonald's heeft de inspectie beloofd om vanaf volgend jaar alleen nog maar herbruikbare bekers aan zijn klanten in de restaurants aan te bieden.
5 uur geleden