Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterk zomerseizoen helpt Ryanair aan stevige winst

Sterk zomerseizoen helpt Ryanair aan stevige winst

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse prijsvechter Ryanair heeft in de eerste helft van zijn gebroken boekjaar een flinke winst geboekt. De onderneming sloot de zes maanden tot en met september af met een resultaat van krap 1,4 miljard euro, geholpen door de aantrekkende vraag naar vliegtickets in de zomermaanden. In dezelfde periode een jaar eerder zette Ryanair nog een verlies van 48 miljoen euro in de boeken. Toen zorgde het coronavirus nog voor problemen in de sector.

Ondanks het positieve resultaat blijft Ryanair voorzichtig over de prestaties in de rest van het boekjaar. De onderneming is zich ervan bewust dat bijvoorbeeld het coronavirus op elk moment weer op kan laaien en dat dit voor problemen kan zorgen.

De omzet in de meetperiode kwam uit op 6,6 miljard euro. Dat was een jaar eerder nog 2,2 miljard euro. Tegenover de hogere inkomsten stonden ook hogere kosten, ook omdat er meer werd gevlogen. De operationele kosten stegen van 2,2 miljard euro naar krap 5 miljard euro. Ryanair vervoerde in de eerste zes maanden van zijn boekjaar zo'n 95,1 miljoen reizigers, tegen 39,1 miljoen in dezelfde periode een jaar eerder. Daarbij zaten vliegtuigen in doorsnee 94 procent vol. In dezelfde periode een jaar eerder was gemiddeld 74 procent van de stoelen bezet.

Ryanair zegt dat vooruitzichten qua boekingen en tarieven voor de komende maanden, onder andere rond de kerstperiode, positief zijn. In het hele boekjaar rekent de prijsvechter op 168 miljoen reizigers. Daarmee zijn de Ieren iets positiever dan de 166,5 miljoen reizigers waar eerder rekening mee werd gehouden, al houdt het bedrijf dus een voorbehoud.

Meer uit Financieel

Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

7 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

8 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

10 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

12 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

13 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

1 dag geleden