Sterk team voor Bora-kopman Roglic in Tour de France
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Kopman Primoz Roglic van wielerploeg Bora-hansgrohe weet zich voor de Tour de France van komende zomer gesteund door een sterk team. In zijn jacht op de gele trui kan de Sloveen rekenen op de hulp van onder anderen Jai Hindley (winnaar van de Giro d'Italia in 2022), Alexander Vlasov (vijfde in de Tour van '22) en de Colombiaanse klimmer Daniel Felipe Martinez. Dat maakte Boa-hansgrohe bekend tijdens een persdag op Mallorca.
Roglic heeft zijn zinnen gezet op de eindoverwinning in de Ronde van Frankrijk. De 34-jarige Sloveen was vorig jaar de beste in de Giro en schreef al driemaal de Vuelta op zijn naam. In 2020 eindigde Roglic als tweede in de Tour de France achter zijn landgenoot Tadej Pogacar.
Afgelopen najaar stapte Roglic, ondanks een doorlopend contract, over van Jumbo-Visma naar de Duitse ploeg Bora-hansgrohe. Begin maart maakt hij zijn debuut voor zijn nieuwe ploeg.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
12 uur geleden