Sterk team voor Bora-kopman Roglic in Tour de France
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Kopman Primoz Roglic van wielerploeg Bora-hansgrohe weet zich voor de Tour de France van komende zomer gesteund door een sterk team. In zijn jacht op de gele trui kan de Sloveen rekenen op de hulp van onder anderen Jai Hindley (winnaar van de Giro d'Italia in 2022), Alexander Vlasov (vijfde in de Tour van '22) en de Colombiaanse klimmer Daniel Felipe Martinez. Dat maakte Boa-hansgrohe bekend tijdens een persdag op Mallorca.
Roglic heeft zijn zinnen gezet op de eindoverwinning in de Ronde van Frankrijk. De 34-jarige Sloveen was vorig jaar de beste in de Giro en schreef al driemaal de Vuelta op zijn naam. In 2020 eindigde Roglic als tweede in de Tour de France achter zijn landgenoot Tadej Pogacar.
Afgelopen najaar stapte Roglic, ondanks een doorlopend contract, over van Jumbo-Visma naar de Duitse ploeg Bora-hansgrohe. Begin maart maakt hij zijn debuut voor zijn nieuwe ploeg.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
4 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
8 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
8 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
8 uur geleden