Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterk herstel op Europese beurzen, vooral techsector omhoog

Sterk herstel op Europese beurzen, vooral techsector omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn dinsdag met duidelijke winsten de handel uitgegaan. Daarmee herstelden de graadmeters van de eerdere uitverkoop, waarbij met name de techsector het moest ontgelden. Dit keer waren het juist de techbedrijven die uitblonken. In de AEX-index in Amsterdam was chipmachinemaker ASML met een winst van 4,1 procent de sterkste stijger. Ook chiptoeleveranciers als ASMI en BE Semiconductors stonden bij de koplopers, net als betalingsbedrijf Adyen en techinvesteerder Prosus.

De vrees dat de sterk gestegen prijzen voor olie, gas en elektriciteit de inflatie verder zullen aanjagen zette de stemming op de beurzen een dag eerder nog flink onder druk. Nu was er duidelijk sprake van herstel. De hoofdindex op Beursplein 5 sloot met een winst van 1,9 procent op 771,19 punten. De MidKap maakte een eerder verlies goed en won 0,2 procent tot 1051,59,23 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 1,5 procent.

Bierbrouwer Heineken was de sterkste daler in de AEX met een verlies van 1,1 procent. Ook verfproducent AkzoNobel en levensmiddelenconcern Unilever sloten in de min. In de MidKap was de verdeling tussen stijgers en zakkers beter verdeeld. Apothekersbedrijf Fagron sloot onderaan met een verlies van bijna 5 procent. Ook luchtvaartcombinatie Air France-KLM (min 2,1 procent) moest het ontgelden. Fitnessketen Basic-Fit, die zijn duizendste fitnessclub opende, zakte 0,7 procent.

ING

Verder viel de winst van ING op dat 3 procent won in de AEX. Sectorgenoot ABN AMRO was bij de middelgrote fondsen in Amsterdam de sterkste stijger met een winst van 2,7 procent. Analisten van JPMorgan verhoogden het koersdoel voor de banken. Ook elders in Europa waren bankaandelen geliefd bij beleggers. In Parijs stegen BNP Paribas en Crédit Agricole tot bijna 6 procent. UniCredit klom dik 4 procent in Milaan.

In Frankfurt steeg Infineon bijna 5 procent. De Duitse chipfabrikant liet tijdens een beleggersdag weten dat de omzet in 2022 met ongeveer 15 procent zal stijgen. Grenke kelderde bijna 7 procent. De Duitse leasemaatschappij van kantoorartikelen verlaagde haar verwachtingen voor dit jaar vanwege toeleveringsproblemen.

De euro was 1,1607 dollar waard tegen 1,1616 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent duurder op 79,28 dollar en Brentolie kostte 2 procent meer op 82,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OM eist 1,5 jaar cel tegen Peter Gillis om vermeende fraude

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden geëist tegen Peter Gillis. Het OM verdenkt de vastgoedondernemer en realityster van het te laat en onvolledig indienen van vennootschapsbelasting over de jaren 2020 en 2021 voor de Oostappen Groep en andere ondernemingen van Gillis.

28 minuten geleden
JPMorgan Chase-baas waarschuwt voor complexe risico's door oorlog

NEW YORK (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict zorgen voor een "toenemend complexe set aan risico's" voor de economie. Dat meldt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalcijfers van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon zegt wel dat de Amerikaanse economie weerbaar blijft.

1 uur geleden
Luchtvaart dringt in Brussel aan op crisismaatregelen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese luchtvaartmaatschappijen roepen Brussel op noodmaatregelen te nemen om de schade van de oorlog met Iran aan te pakken. De sector kampt met wijdverbreide luchtruimsluitingen en groeiende zorgen over tekorten aan vliegtuigbrandstof.

2 uur geleden
Vooruitzichten financiële stabiliteit op code oranje, zegt FSC

DEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de stabiliteit van het Nederlandse financiële stelsel staan op code oranje. Dat meldt het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.

3 uur geleden
Peter Gillis: kon pas in 2022 goede accountant vinden

DEN BOSCH (ANP) - Vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis zegt een tijd geen accountant te hebben gehad voor het indienen van belastingaangiften voor zijn bedrijf Oostappen Groep in 2020 en 2021. Tijdens de behandeling van de rechtszaak over vermeende belastingfraude over die jaren in de rechtbank in Den Bosch verklaarde hij dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam, maar dat hij twee jaar later pas een nieuwe had gevonden.

3 uur geleden
IEA rekent op sterkste daling olievraag sinds coronacrisis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar olie daalt in het tweede kwartaal het hardst sinds de coronapandemie, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Door de Iranoorlog zijn de prijzen voor olieproducten zo hard gestegen dat bepaalde landen en sectoren noodgedwongen hun verbruik verminderen.

3 uur geleden
Recordwinst voor Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, mede geholpen door een recordaantal passagiers op de luchthaven. De nettowinst bedroeg 25,2 miljoen euro, tegen 23,3 miljoen euro een jaar eerder. De omzet van Eindhoven Airport steeg met 4,5 procent tot 100,5 miljoen euro, aldus het dinsdag gepubliceerde jaarverslag.

4 uur geleden