Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterk gestegen winst voor moederbedrijf Fiat en Peugeot

Sterk gestegen winst voor moederbedrijf Fiat en Peugeot

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Stellantis heeft vorig jaar een fors hogere winst geboekt dan in het eerste coronajaar 2020. Het moederbedrijf van merken als Fiat, Chrysler, Citroën, Peugeot en Opel produceerde door chiptekorten minder auto's dan gepland, maar compenseerde dat door meer auto's uit het duurdere segment te verkopen.

Het begin vorig jaar ontstane bedrijf uit een fusie tussen Fiat-Chrysler en PSA boekte een omzet van 152 miljard euro. Dat is 14 procent meer in vergelijking met de opbrengsten bij de autofabrikanten in het voorgaande jaar, toen fabriekssluitingen vlak na de uitbraak van de coronapandemie een flinke impact hadden.

Autofabrikanten kampten vorig jaar met tekorten aan chips, mede door het snelle economische herstel van de pandemie en de grote vraag naar elektronica en servers voor opslag tijdens lockdowns. Dat zorgde ervoor dat het concern zo'n 1,7 miljoen auto minder kon produceren dan eigenlijk was gepland, ruwweg een vijfde van de totale productiecapaciteit.

Ook dit jaar blijft het chiptekort volgens financieel topman Richard Palmer een probleem. Nog groter zijn de zorgen over schaarste aan ruwe grondstoffen, zoals bepaalde metalen. Toch kijkt Stellantis optimistisch vooruit. Prijsverhogingen en goed verkopende duurdere modellen zorgden het afgelopen jaar voor een winst van 13,4 miljard euro, het viervoudige van een jaar eerder. Voor 2022 rekent het bedrijf op een winstmarge van minstens 10 procent.

Meer uit Financieel

Economie eurozone groeit met 0,4 procent ondanks Iranoorlog

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van 2026 met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het eerste kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economie van het eurogebied laat daarmee weer een groei zien, na een nulgroei in het eerste kwartaal. De groei viel ook hoger uit dan economen hadden verwacht.

54 minuten geleden
Samsung verdient veel meer aan schaarse chips door AI-vraag

SEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung heeft afgelopen kwartaal opnieuw veel meer winst gemaakt door de extreme vraag naar geheugenchips voor AI-datacenters. De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld verwacht dat het al nijpende tekort volgend jaar verder toeneemt. De prijzen zijn omhooggeschoten, waardoor de smartphonedivisie van het concern het eerste verlies ooit noteerde.

1 uur geleden
Corendon verplaatst tientallen reizigers op Kreta om bosbrand

HERAKLION (ANP) - Corendon heeft op Kreta ook "enkele tientallen reizigers" uit voorzorg naar een ander hotel verplaatst vanwege de bosbrand die woedt op het Griekse eiland. Dit gebeurde woensdagavond, laat een woordvoerder van de reisorganisatie weten.

1 uur geleden
Brussel start aanbesteding voor bouw zeven AI-gigafabrieken

BRUSSEL (ANP) - De EU heeft donderdag de aanbesteding uitgeschreven voor de bouw van zeven AI-gigafabrieken, meldt de Europese Commissie. De gigafabrieken werden in het voorjaar van 2025 aangekondigd, met als wens de technologische onafhankelijkheid van de EU te vergroten.

1 uur geleden
Duitse economie groeit sterker dan verwacht in tweede kwartaal

WIESBADEN (ANP/RTR) - De Duitse economie is in het tweede kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens het Duitse statistiekbureau Destatis steeg het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, met 0,2 procent. Economen hadden gerekend op een kleinere groei van 0,1 procent door de gevreesde impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de grootste economie van Europa.

1 uur geleden
Rheinmetall scoort contract voor modernisatie van Duits fregat

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft een contract binnengehaald voor de modernisering van het F123-fregat Bayern van de Duitse marine. De opdracht heeft een waarde van enkele honderden miljoenen euro's.

1 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting loopt verder op bij Enexis

DEN BOSCH (ANP) - Bij netbeheerder Enexis blijft de wachtlijst voor aansluitingen op het stroomnet toenemen, ondanks een forse capaciteitsuitbreiding van het net. Dat meldt de organisatie, die netten beheert in het zuiden, oosten en noorden van Nederland, bij haar halfjaarcijfers.

1 uur geleden