Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stephan van Baarle keert terug als lijsttrekker van DENK

Stephan van Baarle keert terug als lijsttrekker van DENK

DEN HAAG (ANP) - Stephan van Baarle keert terug als lijsttrekker van DENK. Dat meldt zijn partij een week nadat hij zich had teruggetrokken. In de tussentijd heeft het partijbestuur zijn functie neergelegd. De recent voorgedragen voorzitter Tunahan Kuzu steunt Van Baarle, blijkt uit het persbericht.

"Met pijn in mijn hart trek ik mij terug als lijsttrekker", schreef Van Baarle donderdag op X. Het was het begin van een publiekelijk uitgevochten conflict met het partijbestuur dat draaide om de kandidatenlijst. Het bestuur zei meerdere varianten aan de leden te willen voorleggen, waaronder een met een vrouw in de top drie. In een verklaring zei het bestuur met Van Baarle om tafel te willen.

Van Baarle kreeg steun van zijn fractiegenoten, lokale DENK-fracties en partijmedewerkers. Ze verweten het bestuur de partij "in een diepe crisis" te storten en riepen op tot Van Baarles terugkeer.

In de tussentijd liet Van Baarle niet van zich horen. Nu zegt hij in een verklaring dat hij afstand nam "van social media en het nieuws om mijn besluit te verwerken". De teruggekeerde lijsttrekker bedankt zijn medestanders. "De massale steunbetuigingen die aan mij zijn gericht, steunen mij enorm."

Meer uit Politiek

Veldkamp veroordeelt bouw omstreden Israëlische nederzetting

DEN HAAG (ANP) - Demissionair buitenlandminister Caspar Veldkamp (NSC) heeft op X de goedkeuring van een omstreden bouwplan van nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever veroordeeld. Het zogeheten E1-plan zou in feite de Westelijke Jordaanoever in tweeën splitsen. Ook zou het Oost-Jeruzalem afsnijden van Palestijnse gebieden. De extremistische minister Bezalel Smotrich wilde het plan doorzetten "zodat de Palestijnse staat van tafel wordt geveegd".

4 uur geleden
Nederlandse Patriots voor half jaar naar Polen

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt twee Patriot-batterijen voor een half jaar naar Polen. Ze gaan het knooppunt van de NAVO voor hulp aan Oekraïne beschermen tegen mogelijke aanvallen van de Russen, maakte het ministerie van Defensie woensdag bekend.

4 uur geleden
Veldkamp: straf Poetin als hij niet meewerkt aan top met Zelensky

DEN HAAG (ANP) - Europa moet volgens demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) Rusland extra sancties opleggen als president Vladimir Poetin niet meewerkt aan het gesprek met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne. Er wordt momenteel aan zo'n top gewerkt die op korte termijn moet plaatsvinden.

7 uur geleden
Heinen optimistisch over begrotingsonderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën voorziet geen grote problemen voor de begrotingsonderhandelingen in het kabinet die woensdag beginnen. Volgens Heinen moeten een paar tegenvallers worden gedekt, maar gaat het niet om miljarden, zei hij bij de inloop van de eerste begrotingsraad.

10 uur geleden
Aartsen na akkoord NS en bonden: goed dat stakingen zijn afgewend

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe akkoord over de NS-cao betekent dat stakingen voorlopig van de baan lijken. Dat is voor staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer) het belangrijkste punt nu NS en de vakbonden het eens zijn geworden.

11 uur geleden
Hoofdeconoom ABN AMRO treedt tijdelijk terug om plek op lijst D66

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, treedt tijdelijk terug omdat ze lijstduwer wordt voor D66 bij de Tweede Kamerverkiezingen. Dit bevestigt ze na berichtgeving door het FD. Ze schrijft ook mee aan het verkiezingsprogramma.

12 uur geleden
D66 en GL-PvdA willen recht op dubbele nationaliteit in wet

DEN HAAG (ANP) - D66 en GroenLinks-PvdA willen in de wet vastleggen dat mensen die vrijwillig een tweede nationaliteit aannemen, de Nederlandse kunnen behouden. De beide partijen hebben daartoe een initiatiefwet ingediend.

15 uur geleden