Stengs verruilt AZ voor OGC Nice
ALKMAAR (ANP) - Calvin Stengs verruilt AZ voor de Franse club OGC Nice. Voor de 22-jarige aanvaller en zevenvoudig Oranje-international wordt het zijn eerste buitenlandse avontuur. AZ maakte geen transfersom bekend.
"Deze transfer is niet alleen een compliment voor Calvin zelf, maar ook voor de hele club en in het bijzonder de AZ Jeugdopleiding. Hij kwam als jonge jongen binnen bij AZ en vertrekt als voorbeeldprof en meervoudig international. We wensen Calvin heel veel succes in zijn verdere carrière", aldus directeur voetbalzaken Max Huiberts.
"Calvin en AZ hebben veel voor elkaar betekend. We hebben genoten van zijn bijzondere kwaliteiten. Met zijn souplesse, doorzettingsvermogen en spelvreugde is hij een voorbeeld voor velen."
Trefzeker
Stengs speelde 113 wedstrijden voor AZ en was daarin 24 keer trefzeker. Ook was hij goed voor 24 assists. Hij debuteerde in december 2016 bij AZ in de KNVB-beker en een paar maanden later ook in de Eredivisie.
"Voor mijn AZ-familie en AZ-vrienden: het is tijd om afscheid van jullie te nemen. Al twaalf fantastische jaren maken jullie deel uit van mijn leven, ontwikkeling en groei. Dankzij jullie ben ik de man geworden die ik nu ben. Jullie zullen voor altijd een plek in mijn hart hebben. Ik zal al mijn teamgenoten en iedereen op de club ontzettend gaan missen. En ook wil ik alle fans bedanken voor de steun die ik heb gehad de afgelopen jaren. Ik hou van jullie allemaal", schreef Stengs op zijn Instagram.
Zeven interlands
Stengs heeft zeven interlands gespeeld voor Oranje. Op het afgelopen EK ontbrak hij, omdat bondscoach Frank de Boer hem niet opnam in zijn definitieve selectie.
OGC Nice, waar ook oud-Ajacied Kasper Dolberg speelt, werd afgelopen seizoen negende in Ligue 1.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
33 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Bundesligaclub VfL Wolfsburg heeft na enkele maanden trainer Daniel Bauer alweer opzijgeschoven. Hij volgde in november de ontslagen Nederlander Paul Simonis op, maar kon de club niet beter laten voetballen. Wolfsburg verloor zaterdag met 2-1 van HSV en verkeert in degradatiezorgen.
4 uur geledenBALTIMORE (ANP) - Lionel Messi heeft zijn 899e doelpunt gemaakt in zijn illustere voetbalcarrière. De Argentijn scoorde voor Inter Miami in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen DC United in Baltimore. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Messi het doel treffen via een handig lobje.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
13 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
16 uur geleden