Stengs: met bravoure en lef gevoetbald
AMSTERDAM (ANP) - "We hebben hier met bravoure en lef gevoetbald. En dan zie je wat er mogelijk is", zei AZ-aanvaller Calvin Stengs na de 2-0-zege van zijn ploeg op Ajax in de Johan Cruijff ArenA. Door de overwinning mag AZ, dat dit seizoen uitblinkt in de topwedstrijden, zich gedeeld koploper noemen.
"Dit team draait goed in dit soort wedstrijden. Misschien kunnen we ons hier goed voor opladen", aldus Stengs voor de camera van FOX Sports. "We konden goed onder hun druk uitspelen en zij lieten veel ruimte liggen. We hadden alleen niet het besef dat we zoveel grote kansen kregen."
AZ had bij rust al een ruimere marge kunnen hebben dan één doelpunt. De wedstrijd bleef lang spannend en dat was volgens Stengs onnodig. "Dat roep je over jezelf af. Stel je voor dat de tweede helft heel anders zou lopen."
De conclusie volgens Stengs: AZ mag weer dromen van de titel. "De media kunnen nu niet meer zeggen dat we niet van de grote clubs kunnen winnen", aldus de aanvaller, die met zijn ploeg ook bij Feyenoord (0-3) en PSV (0-4) won. "En we zijn ook nog de betere ploeg geweest."
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
12 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
12 uur geleden