Stengs: met bravoure en lef gevoetbald
AMSTERDAM (ANP) - "We hebben hier met bravoure en lef gevoetbald. En dan zie je wat er mogelijk is", zei AZ-aanvaller Calvin Stengs na de 2-0-zege van zijn ploeg op Ajax in de Johan Cruijff ArenA. Door de overwinning mag AZ, dat dit seizoen uitblinkt in de topwedstrijden, zich gedeeld koploper noemen.
"Dit team draait goed in dit soort wedstrijden. Misschien kunnen we ons hier goed voor opladen", aldus Stengs voor de camera van FOX Sports. "We konden goed onder hun druk uitspelen en zij lieten veel ruimte liggen. We hadden alleen niet het besef dat we zoveel grote kansen kregen."
AZ had bij rust al een ruimere marge kunnen hebben dan één doelpunt. De wedstrijd bleef lang spannend en dat was volgens Stengs onnodig. "Dat roep je over jezelf af. Stel je voor dat de tweede helft heel anders zou lopen."
De conclusie volgens Stengs: AZ mag weer dromen van de titel. "De media kunnen nu niet meer zeggen dat we niet van de grote clubs kunnen winnen", aldus de aanvaller, die met zijn ploeg ook bij Feyenoord (0-3) en PSV (0-4) won. "En we zijn ook nog de betere ploeg geweest."
Meer uit Voetbal
SAINT-DENIS (ANP/AFP) - Bondscoach Zinédine Zidane van het Franse voetbalelftal kondigt wijzigingen aan in zijn ploeg voor de Nations League-wedstrijd tegen België, maandag in het Stade de France.
4 uur geledenOVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.
17 uur geledenKEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
18 uur geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
18 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
22 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.
22 uur geleden