Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stengs leidt Oranje in laatste duel van het jaar langs Gibraltar

Stengs leidt Oranje in laatste duel van het jaar langs Gibraltar

FARO (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een vrij moeizaam jaar afgesloten met een ruime zege. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal Gibraltar in de laatste wedstrijd van de EK-kwalificatie met 6-0 verslaan. Het duel was in Faro in Portugal omdat het nationale en enige stadion van Gibraltar wordt verbouwd.

Calvin Stengs was drie keer trefzeker. De Feyenoorder had nog niet eerder gescoord voor Oranje. Ploeggenoot Mats Wieffer maakte ook zijn eerste interlanddoelpunt.

Het duel had weinig waarde meer. Nederland had zich drie dagen eerder dankzij een zege van 1-0 op Ierland al verzekerd van deelname aan het EK, dat op 14 juni in Duitsland begint. De loting volgt zaterdag 2 december in Hamburg. Oranje wordt daarbij ingedeeld in pot 3.

Onbenut

Nederland liet in de Johan Cruijff ArenA heel wat kansen onbenut tegen de Ieren. Koeman hoopte daarom dat zijn elftal tegen Gibraltar, dat zaterdag met 14-0 van Frankrijk verloor, wel vaak zou scoren. Met hoeveel doelpunten de bondscoach tevreden zou zijn, wilde hij vooraf niet zeggen.

Tegen de nummer 198 van de wereld wisselde Koeman van systeem en ging hij weer met drie aanvallers (4-3-3) spelen. Denzel Dumfries, Daley Blind, Jerdy Schouten, Xavi Simons, Tijjani Reijnders en Cody Gakpo bleven buiten de basis. Jordan Teze, Wieffer, Koopmeiners, Joey Veerman, Stengs en Donyell Malen waren hun vervangers.

Op aangeven van Veerman opende Stengs al in de 10e minuut de score. PSV'er Veerman gaf halverwege de eerste helft ook de assist, uit een hoekschop, op de met zijn hoofd scorende Wieffer. Gibraltar had niets in te brengen en zag alleen Koopmeiners voor rust nog scoren.

Hato en Dallinga

Koeman gunde aan het begin van de tweede helft verdediger Jorrel Hato en aanvaller Thijs Dallinga hun debuut. De 17-jarige Hato kwam daarmee in de top 5 terecht van jongste debutanten in het Nederlands elftal. Via de tweede en derde treffer van Stengs, in de 50e en 62e minuut, liep Oranje verder uit. Invaller Gakpo bepaalde de eindstand (0-6). Dallinga liet weten de indraaiende bal van de speler van Liverpool net niet met zijn hoofd geraakt te hebben.

Voor Nederland betekende het de zesde zege in tien wedstrijden in 2023. De vier duels met de toplanden gingen verloren, twee keer tegen Frankrijk en tegen Italië en Kroatië. Koeman hoopt dat Oranje richting het komende EK dat gat weet te dichten.

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

2 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

3 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

3 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

4 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

4 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

5 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

7 uur geleden