Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stengs leidt Oranje in laatste duel van het jaar langs Gibraltar

Stengs leidt Oranje in laatste duel van het jaar langs Gibraltar

FARO (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een vrij moeizaam jaar afgesloten met een ruime zege. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal Gibraltar in de laatste wedstrijd van de EK-kwalificatie met 6-0 verslaan. Het duel was in Faro in Portugal omdat het nationale en enige stadion van Gibraltar wordt verbouwd.

Calvin Stengs was drie keer trefzeker. De Feyenoorder had nog niet eerder gescoord voor Oranje. Ploeggenoot Mats Wieffer maakte ook zijn eerste interlanddoelpunt.

Het duel had weinig waarde meer. Nederland had zich drie dagen eerder dankzij een zege van 1-0 op Ierland al verzekerd van deelname aan het EK, dat op 14 juni in Duitsland begint. De loting volgt zaterdag 2 december in Hamburg. Oranje wordt daarbij ingedeeld in pot 3.

Onbenut

Nederland liet in de Johan Cruijff ArenA heel wat kansen onbenut tegen de Ieren. Koeman hoopte daarom dat zijn elftal tegen Gibraltar, dat zaterdag met 14-0 van Frankrijk verloor, wel vaak zou scoren. Met hoeveel doelpunten de bondscoach tevreden zou zijn, wilde hij vooraf niet zeggen.

Tegen de nummer 198 van de wereld wisselde Koeman van systeem en ging hij weer met drie aanvallers (4-3-3) spelen. Denzel Dumfries, Daley Blind, Jerdy Schouten, Xavi Simons, Tijjani Reijnders en Cody Gakpo bleven buiten de basis. Jordan Teze, Wieffer, Koopmeiners, Joey Veerman, Stengs en Donyell Malen waren hun vervangers.

Op aangeven van Veerman opende Stengs al in de 10e minuut de score. PSV'er Veerman gaf halverwege de eerste helft ook de assist, uit een hoekschop, op de met zijn hoofd scorende Wieffer. Gibraltar had niets in te brengen en zag alleen Koopmeiners voor rust nog scoren.

Hato en Dallinga

Koeman gunde aan het begin van de tweede helft verdediger Jorrel Hato en aanvaller Thijs Dallinga hun debuut. De 17-jarige Hato kwam daarmee in de top 5 terecht van jongste debutanten in het Nederlands elftal. Via de tweede en derde treffer van Stengs, in de 50e en 62e minuut, liep Oranje verder uit. Invaller Gakpo bepaalde de eindstand (0-6). Dallinga liet weten de indraaiende bal van de speler van Liverpool net niet met zijn hoofd geraakt te hebben.

Voor Nederland betekende het de zesde zege in tien wedstrijden in 2023. De vier duels met de toplanden gingen verloren, twee keer tegen Frankrijk en tegen Italië en Kroatië. Koeman hoopt dat Oranje richting het komende EK dat gat weet te dichten.

Meer uit Voetbal

Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

1 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

3 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

4 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

18 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

18 uur geleden
Infantino 'geschokt' na vermeend racisme tegen Vinícius Júnior

ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.

22 uur geleden
Telstar accepteert schikking van 7500 euro voor afsteken vuurwerk

VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.

1 dag geleden