Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stengs leidt Oranje in laatste duel van het jaar langs Gibraltar

Stengs leidt Oranje in laatste duel van het jaar langs Gibraltar

FARO (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een vrij moeizaam jaar afgesloten met een ruime zege. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal Gibraltar in de laatste wedstrijd van de EK-kwalificatie met 6-0 verslaan. Het duel was in Faro in Portugal omdat het nationale en enige stadion van Gibraltar wordt verbouwd.

Calvin Stengs was drie keer trefzeker. De Feyenoorder had nog niet eerder gescoord voor Oranje. Ploeggenoot Mats Wieffer maakte ook zijn eerste interlanddoelpunt.

Het duel had weinig waarde meer. Nederland had zich drie dagen eerder dankzij een zege van 1-0 op Ierland al verzekerd van deelname aan het EK, dat op 14 juni in Duitsland begint. De loting volgt zaterdag 2 december in Hamburg. Oranje wordt daarbij ingedeeld in pot 3.

Onbenut

Nederland liet in de Johan Cruijff ArenA heel wat kansen onbenut tegen de Ieren. Koeman hoopte daarom dat zijn elftal tegen Gibraltar, dat zaterdag met 14-0 van Frankrijk verloor, wel vaak zou scoren. Met hoeveel doelpunten de bondscoach tevreden zou zijn, wilde hij vooraf niet zeggen.

Tegen de nummer 198 van de wereld wisselde Koeman van systeem en ging hij weer met drie aanvallers (4-3-3) spelen. Denzel Dumfries, Daley Blind, Jerdy Schouten, Xavi Simons, Tijjani Reijnders en Cody Gakpo bleven buiten de basis. Jordan Teze, Wieffer, Koopmeiners, Joey Veerman, Stengs en Donyell Malen waren hun vervangers.

Op aangeven van Veerman opende Stengs al in de 10e minuut de score. PSV'er Veerman gaf halverwege de eerste helft ook de assist, uit een hoekschop, op de met zijn hoofd scorende Wieffer. Gibraltar had niets in te brengen en zag alleen Koopmeiners voor rust nog scoren.

Hato en Dallinga

Koeman gunde aan het begin van de tweede helft verdediger Jorrel Hato en aanvaller Thijs Dallinga hun debuut. De 17-jarige Hato kwam daarmee in de top 5 terecht van jongste debutanten in het Nederlands elftal. Via de tweede en derde treffer van Stengs, in de 50e en 62e minuut, liep Oranje verder uit. Invaller Gakpo bepaalde de eindstand (0-6). Dallinga liet weten de indraaiende bal van de speler van Liverpool net niet met zijn hoofd geraakt te hebben.

Voor Nederland betekende het de zesde zege in tien wedstrijden in 2023. De vier duels met de toplanden gingen verloren, twee keer tegen Frankrijk en tegen Italië en Kroatië. Koeman hoopt dat Oranje richting het komende EK dat gat weet te dichten.

Meer uit Voetbal

Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

1 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

15 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

15 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

16 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

17 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

17 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

17 uur geleden