Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stengs leidt Oranje in laatste duel van het jaar langs Gibraltar

Stengs leidt Oranje in laatste duel van het jaar langs Gibraltar

FARO (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een vrij moeizaam jaar afgesloten met een ruime zege. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal Gibraltar in de laatste wedstrijd van de EK-kwalificatie met 6-0 verslaan. Het duel was in Faro in Portugal omdat het nationale en enige stadion van Gibraltar wordt verbouwd.

Calvin Stengs was drie keer trefzeker. De Feyenoorder had nog niet eerder gescoord voor Oranje. Ploeggenoot Mats Wieffer maakte ook zijn eerste interlanddoelpunt.

Het duel had weinig waarde meer. Nederland had zich drie dagen eerder dankzij een zege van 1-0 op Ierland al verzekerd van deelname aan het EK, dat op 14 juni in Duitsland begint. De loting volgt zaterdag 2 december in Hamburg. Oranje wordt daarbij ingedeeld in pot 3.

Onbenut

Nederland liet in de Johan Cruijff ArenA heel wat kansen onbenut tegen de Ieren. Koeman hoopte daarom dat zijn elftal tegen Gibraltar, dat zaterdag met 14-0 van Frankrijk verloor, wel vaak zou scoren. Met hoeveel doelpunten de bondscoach tevreden zou zijn, wilde hij vooraf niet zeggen.

Tegen de nummer 198 van de wereld wisselde Koeman van systeem en ging hij weer met drie aanvallers (4-3-3) spelen. Denzel Dumfries, Daley Blind, Jerdy Schouten, Xavi Simons, Tijjani Reijnders en Cody Gakpo bleven buiten de basis. Jordan Teze, Wieffer, Koopmeiners, Joey Veerman, Stengs en Donyell Malen waren hun vervangers.

Op aangeven van Veerman opende Stengs al in de 10e minuut de score. PSV'er Veerman gaf halverwege de eerste helft ook de assist, uit een hoekschop, op de met zijn hoofd scorende Wieffer. Gibraltar had niets in te brengen en zag alleen Koopmeiners voor rust nog scoren.

Hato en Dallinga

Koeman gunde aan het begin van de tweede helft verdediger Jorrel Hato en aanvaller Thijs Dallinga hun debuut. De 17-jarige Hato kwam daarmee in de top 5 terecht van jongste debutanten in het Nederlands elftal. Via de tweede en derde treffer van Stengs, in de 50e en 62e minuut, liep Oranje verder uit. Invaller Gakpo bepaalde de eindstand (0-6). Dallinga liet weten de indraaiende bal van de speler van Liverpool net niet met zijn hoofd geraakt te hebben.

Voor Nederland betekende het de zesde zege in tien wedstrijden in 2023. De vier duels met de toplanden gingen verloren, twee keer tegen Frankrijk en tegen Italië en Kroatië. Koeman hoopt dat Oranje richting het komende EK dat gat weet te dichten.

Meer uit Voetbal

Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

2 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

2 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

2 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

4 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

5 uur geleden
KNVB: stadionverbod van 9 maanden voor fans met gezichtsbedekking

ZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.

5 uur geleden
PSV: kampioenschap van nooit eerder vertoonde soevereiniteit

EINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.

5 uur geleden