Stengs: het doet pijn dat ze elders wel weer voetballen
ALKMAAR (ANP) - Calvin Stengs vindt het best lastig om naar buitenlandse voetbalwedstrijden op televisie te kijken. "Ik heb laatst wel Barcelona gezien", vertelt de aanvaller van AZ. "En daarvoor ook Bayern München. Maar het is even wennen, zonder publiek op de tribunes. Zelfs met stadiongeluiden op de achtergrond. Maar het doet vooral ook pijn. Het is frustrerend dat wij het seizoen niet mogen afmaken. Dat gevoel zal nog wel even blijven."
Je hoort Stengs niet zeggen dat AZ kampioen was geworden als de resterende negen duels van de eredivisie wel waren uitgespeeld. "Maar volgens mij zaten we wel in een aardige flow", zegt de 21-jarige Amsterdammer. "We hadden het gevoel dat het winnen van de landstitel mogelijk was. Misschien hebben we er ook met z'n allen een beetje schuld aan dat we nu niet voetballen. We wilden graag snel duidelijkheid toen alles vanwege het coronavirus net stillag."
Stengs en zijn ploeggenoten wonnen het afgelopen seizoen tweemaal van Ajax en haalden in 25 competitieduels net zo veel punten als de club uit Amsterdam. Als het aan de KNVB ligt, moeten ze het nieuwe Europese avontuur toch in de tweede voorronde van de Champions League beginnen. Ajax krijgt het beste Europese ticket, op basis van een beter doelsaldo. De kans is groot dat formatie uit Amsterdam zich rechtstreeks voor de lucratieve groepsfase van de koningsklasse voor clubteams plaatst.
Frankrijk
Stengs snapt dat zijn club naar de UEFA is gestapt en alsnog probeert het beste Europese ticket te bemachtigen. "In Frankrijk kijken ze normaal ook naar doelsaldo en toch is de competitie daar op basis van onderling resultaat afgesloten. En wij hebben Ajax toch tweemaal verslagen. Ik vind het ook eerlijker om naar het onderlinge resultaat te kijken. Een beslissingswedstrijd zou denk ik nog eerlijker zijn."
Stengs was het afgelopen seizoen een van de sieraden van AZ, twee jaar na zijn zware knieblessure. Zonder corona had hij waarschijnlijk nu in Zeist gezeten, om zich voor te bereiden op de derde groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het EK. En waarschijnlijk was de eenmalig international dan ook bijna dagelijks in verband gebracht met een mooie transfer. "Dat is nu allemaal even anders", beseft hij. "Ik heb nog steeds ambities. Maar we moeten nu maar even afwachten hoe alles zich ontwikkelt in deze tijden met corona. Eerst maar eens op vakantie. Ik heb nog niet geboekt maar op 1 juli gaat er veel open in Ibiza. Misschien moeten we er dan maar eens heen gaan."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Jorthy Mokio en Julian Brandt hebben Ajax aan een uitzege op PEC Zwolle (0-2) geholpen. Beide invallers sloegen toe toen de thuisploeg al even met tien man speelde. Sherel Floranus kreeg in de 57e minuut een rode kaart voor een zware overtreding op Lucas Rosa.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de eigen Euroborg met 2-1 van FC Utrecht gewonnen. Het elftal van Dick Lukkien had de zege te danken aan doelpunten van de IJslander Brynjólfur Willumsson en Thom van Bergen. Adrian Blake scoorde voor FC Utrecht.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De wedstrijd tussen PEC Zwolle en Ajax is vlak voor rust even stilgelegd vanwege een medisch noodgeval op de tribune. Het duel werd na een paar minuten weer hervat bij een stand van 0-0.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read haalde opgelucht adem na de 1-0-overwinning van Feyenoord bij Sparta. "We hadden heel veel kansen die we niet afmaakten. Op het einde was het daarom nog zwaar. Maar we hebben het overleefd", zei de rechtsback van Feyenoord na afloop tegen ESPN.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is met een 1-0-overwinning bij Sparta aan de competitie begonnen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst had zondag in de stadsderby op Het Kasteel voor de zege genoeg aan een doelpunt van Luciano Valente.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Marc ter Stegen debuteert voor Ajax in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle. Trainer Míchel Sánchez vertelde donderdag dat de van FC Barcelona gehuurde doelman nog een aantal trainingen nodig had voor een basisplaats. De Spanjaard heeft echter toch besloten om de Duitser op te stellen.
6 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Inter Miami heeft in de nacht van zaterdag op zondag, zonder sterspeler Lionel Messi (39), in de Leagues Cup met 2-1 verloren van het Mexicaanse Monterrey. Messi ontbrak nadat zaterdag het overlijden van zijn vader Jorge (68) bekend was geworden. Hij overleed vrijdagavond (lokale tijd) in Argentinië, waar Messi zaterdagavond aankwam.
10 uur geleden