Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stengs: het doet pijn dat ze elders wel weer voetballen

Stengs: het doet pijn dat ze elders wel weer voetballen

ALKMAAR (ANP) - Calvin Stengs vindt het best lastig om naar buitenlandse voetbalwedstrijden op televisie te kijken. "Ik heb laatst wel Barcelona gezien", vertelt de aanvaller van AZ. "En daarvoor ook Bayern München. Maar het is even wennen, zonder publiek op de tribunes. Zelfs met stadiongeluiden op de achtergrond. Maar het doet vooral ook pijn. Het is frustrerend dat wij het seizoen niet mogen afmaken. Dat gevoel zal nog wel even blijven."

Je hoort Stengs niet zeggen dat AZ kampioen was geworden als de resterende negen duels van de eredivisie wel waren uitgespeeld. "Maar volgens mij zaten we wel in een aardige flow", zegt de 21-jarige Amsterdammer. "We hadden het gevoel dat het winnen van de landstitel mogelijk was. Misschien hebben we er ook met z'n allen een beetje schuld aan dat we nu niet voetballen. We wilden graag snel duidelijkheid toen alles vanwege het coronavirus net stillag."

Stengs en zijn ploeggenoten wonnen het afgelopen seizoen tweemaal van Ajax en haalden in 25 competitieduels net zo veel punten als de club uit Amsterdam. Als het aan de KNVB ligt, moeten ze het nieuwe Europese avontuur toch in de tweede voorronde van de Champions League beginnen. Ajax krijgt het beste Europese ticket, op basis van een beter doelsaldo. De kans is groot dat formatie uit Amsterdam zich rechtstreeks voor de lucratieve groepsfase van de koningsklasse voor clubteams plaatst.

Frankrijk

Stengs snapt dat zijn club naar de UEFA is gestapt en alsnog probeert het beste Europese ticket te bemachtigen. "In Frankrijk kijken ze normaal ook naar doelsaldo en toch is de competitie daar op basis van onderling resultaat afgesloten. En wij hebben Ajax toch tweemaal verslagen. Ik vind het ook eerlijker om naar het onderlinge resultaat te kijken. Een beslissingswedstrijd zou denk ik nog eerlijker zijn."

Stengs was het afgelopen seizoen een van de sieraden van AZ, twee jaar na zijn zware knieblessure. Zonder corona had hij waarschijnlijk nu in Zeist gezeten, om zich voor te bereiden op de derde groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het EK. En waarschijnlijk was de eenmalig international dan ook bijna dagelijks in verband gebracht met een mooie transfer. "Dat is nu allemaal even anders", beseft hij. "Ik heb nog steeds ambities. Maar we moeten nu maar even afwachten hoe alles zich ontwikkelt in deze tijden met corona. Eerst maar eens op vakantie. Ik heb nog niet geboekt maar op 1 juli gaat er veel open in Ibiza. Misschien moeten we er dan maar eens heen gaan."

Meer uit Voetbal

Ajax start tegen Olympique Marseille met Gaaei, Taylor en Forbs

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Maurice Steijn heeft zijn basisopstelling voor de thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille in de Europa League op drie plaatsen aangepast in vergelijking met zondag. De Amsterdammers gingen toen in de Eredivisie met 3-1 onderuit bij FC Twente.

11 minuten geleden
Turkse voetbalbond benoemt Montella tot bondscoach

ISTANBUL (ANP) - De Turkse voetbalbond heeft zoals verwacht de Italiaan Vincenzo Montella benoemd tot bondscoach. Hij volgt de Duitser Stefan Kuntz op, die eerder deze week ontslagen werd nadat hij zijn spelers had bekritiseerd na het verloren oefenduel (2-4) met Japan. Turkse media hadden al voorzien dat Montella de voornaamste kandidaat was.

38 minuten geleden
International Wijnaldum scoort twee keer in Saudi-Arabië

DAMMAM (ANP) - Middenvelder Georginio Wijnaldum heeft donderdag zijn eerste twee doelpunten gemaakt voor zijn nieuwe Saudische club Al-Ettifaq. In het thuisduel met Al Ta'ee maakte de Oranje-international in de 2e minuut de 1-0 en na de rust de 3-3. Voormalig Olympique Lyon-speler Moussa Dembélé maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt voor Al-Ettifaq (4-3).

43 minuten geleden
Ajax-fans protesteren met spandoek tegen raad van commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-fans hebben uren voor het Europa League-duel met Olympique Marseille al van zich laten horen over de onrust bij de club. "Wij willen Ajax-DNA aan de top! Rvc rot op", is te lezen op een spandoek bij de parkeerplaats van trainingscomplex de Toekomst. Rvc staat voor de raad van commissarissen van de club, die verantwoordelijk wordt gehouden voor de crisis in Amsterdam.

1 uur geleden
Eigenaar voetbalclub Marseille steunt bedreigde voorzitter

MARSEILLE (ANP) - De Amerikaanse eigenaar van voetbalclub Olympique Marseille heeft zijn steun betuigd aan clubvoorzitter Pablo Longoria. Die overweegt af te treden na bedreigingen van fans van de club, die donderdag tegenstander is van Ajax in de Europa League.

1 uur geleden
AZ-trainer Jansen houdt vast aan zelfde basisopstelling in Bosnië

MOSTAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kiest bij de start van de Conference League voor dezelfde basisopstelling als afgelopen weekend tegen Sparta Rotterdam (2-0-winst). De Zweed Mayckel Lahdo mag tegen het Bosnische Zrinjski Mostar weer beginnen als buitenspeler, die zo onder anderen Jens Odgaard op de bank houdt. Ernest Poku, een andere optie in de aanval, is er niet bij omdat hij ziek is.

1 uur geleden
Bondscoach Jonker laat keepster Weimar debuteren tegen België

LEUVEN (ANP) - Jacintha Weimar debuteert vrijdagavond voor Oranje onder de lat in het Nations League-duel met België. Bondscoach Andries Jonker heeft de 25-jarige keepster van Feyenoord gekozen als vervanger van de niet fitte eerste keuze Daphne van Domselaar, die het hele WK keepte. Ook Lize Kop, de tweede doelvrouw, bleek niet fit genoeg om mee te reizen naar België.

2 uur geleden