Stengs: het doet pijn dat ze elders wel weer voetballen
ALKMAAR (ANP) - Calvin Stengs vindt het best lastig om naar buitenlandse voetbalwedstrijden op televisie te kijken. "Ik heb laatst wel Barcelona gezien", vertelt de aanvaller van AZ. "En daarvoor ook Bayern München. Maar het is even wennen, zonder publiek op de tribunes. Zelfs met stadiongeluiden op de achtergrond. Maar het doet vooral ook pijn. Het is frustrerend dat wij het seizoen niet mogen afmaken. Dat gevoel zal nog wel even blijven."
Je hoort Stengs niet zeggen dat AZ kampioen was geworden als de resterende negen duels van de eredivisie wel waren uitgespeeld. "Maar volgens mij zaten we wel in een aardige flow", zegt de 21-jarige Amsterdammer. "We hadden het gevoel dat het winnen van de landstitel mogelijk was. Misschien hebben we er ook met z'n allen een beetje schuld aan dat we nu niet voetballen. We wilden graag snel duidelijkheid toen alles vanwege het coronavirus net stillag."
Stengs en zijn ploeggenoten wonnen het afgelopen seizoen tweemaal van Ajax en haalden in 25 competitieduels net zo veel punten als de club uit Amsterdam. Als het aan de KNVB ligt, moeten ze het nieuwe Europese avontuur toch in de tweede voorronde van de Champions League beginnen. Ajax krijgt het beste Europese ticket, op basis van een beter doelsaldo. De kans is groot dat formatie uit Amsterdam zich rechtstreeks voor de lucratieve groepsfase van de koningsklasse voor clubteams plaatst.
Frankrijk
Stengs snapt dat zijn club naar de UEFA is gestapt en alsnog probeert het beste Europese ticket te bemachtigen. "In Frankrijk kijken ze normaal ook naar doelsaldo en toch is de competitie daar op basis van onderling resultaat afgesloten. En wij hebben Ajax toch tweemaal verslagen. Ik vind het ook eerlijker om naar het onderlinge resultaat te kijken. Een beslissingswedstrijd zou denk ik nog eerlijker zijn."
Stengs was het afgelopen seizoen een van de sieraden van AZ, twee jaar na zijn zware knieblessure. Zonder corona had hij waarschijnlijk nu in Zeist gezeten, om zich voor te bereiden op de derde groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het EK. En waarschijnlijk was de eenmalig international dan ook bijna dagelijks in verband gebracht met een mooie transfer. "Dat is nu allemaal even anders", beseft hij. "Ik heb nog steeds ambities. Maar we moeten nu maar even afwachten hoe alles zich ontwikkelt in deze tijden met corona. Eerst maar eens op vakantie. Ik heb nog niet geboekt maar op 1 juli gaat er veel open in Ibiza. Misschien moeten we er dan maar eens heen gaan."
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP) - Lionel Messi heeft in een uitverkocht Estadio Monumental zijn 208e en laatste interland voor Argentinië gespeeld. De 39-jarige wereldster nam in de nacht van dinsdag op woensdag in Buenos Aires met zijn laatste optreden in een vriendschappelijk duel tegen Benin afscheid van de nationale ploeg.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Argentinië is gaan zitten voor de laatste interland van Lionel Messi. Hij neemt in de nacht van dinsdag op woensdag afscheid als international voor 80.000 toeschouwers in een uitverkocht Estadio Monumental. De 39-jarige spelmaker doet met La Albiceleste mee in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Afrikaanse Benin. Na een kwartier spelen staat het nog 0-0.
6 uur geledenSPLIT (ANP) - Kroatië heeft zich na de pijnlijke 7-0-nederlaag tegen Engeland in de Nations League gerevancheerd met een goed optreden tegen wereldkampioen Spanje. Het stond in Split lang 1-1, maar Mikel Merino bezorgde Spanje in de slotfase toch de zege: 1-2.
10 uur geledenLISSABON (ANP) - De Portugese voetbalvedette Cristiano Ronaldo keert het nationale elftal nog niet de rug toe. Hij blijft beschikbaar, laat hij weten in een uitgebreide verklaring die door Portugese media werd verspreid.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane is dinsdagavond gedeeld recordinternational van het Engelse nationale voetbalelftal geworden. Door zijn basisplaats tegen Tsjechië in de Nations League evenaart de spits het record van 125 interlands van doelman Peter Shilton, die tussen 1970 en 1990 voor de 'Three Lions' speelde.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Jong Oranje heeft zichzelf alsnog de kans verschaft om zich te plaatsen voor het EK voetbal van 2027 in Albanië en Servië. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Doetinchem de laatste kwalificatiewedstrijd met 4-0 van Jong Bosnië en Herzegovina en eindigde in de poule als tweede, de plek die rechtgeeft op het spelen van een play-off.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
13 uur geleden