Stengs debuteert voor Oranje
AMSTERDAM (ANP) - Calvin Stengs gaat zijn debuut maken voor het Nederlands elftal. De 20-jarige aanvaller van AZ staat om 20.45 uur aan de aftrap van het thuisduel met Estland in de EK-kwalificatie.
Stengs wordt de dertiende international die debuteert onder Koeman, na Hans Hateboer, Wout Weghorst, Guus Til, Justin Kluivert, Ruud Vormer, Frenkie de Jong, Denzel Dumfries, Steven Bergwijn, Arnaut Danjuma Groeneveld, Pablo Rosario, Javairô Dilrosun en Donyell Malen.
Oranje plaatste zich zaterdag met een gelijkspel tegen Noord-Ierland (0-0) voor het EK van volgend jaar zomer in twaalf landen. Bondscoach Ronald Koeman grijpt het laatste groepsduel aan om enkele andere spelers aan het werk te zien. Zo hebben Nathan Aké en Patrick van Aanholt ook een basisplaats.
Basisplaats Luuk de Jong
Topscorer Memphis Depay en Georginio Wijnaldum keren terug bij Oranje. Davy Pröpper vervangt de geschorste Marten de Roon. Luuk de Jong heeft ook een basisplaats. Mogelijk moet Quincy Promes als aanvallende rechtsback starten. Daley Blind, Joël Veltman en Donny van de Bank beginnen op de bank.
Koeman kan geen beroep doen op Virgil van Dijk (persoonlijke omstandigheden) en de geblesseerde Ryan Babel. Oranje kan alleen nog als eerste in de poule eindigen als Duitsland niet van Noord-Ierland wint.
Opstelling Nederland: Cillessen; Promes, De Ligt, Aké en Van Aanholt; Wijnaldum, Pröpper en Frenkie de Jong; Stengs, Luuk de Jong en Depay.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
12 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
13 uur geleden