Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stengs debuteert voor Oranje

Stengs debuteert voor Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Calvin Stengs gaat zijn debuut maken voor het Nederlands elftal. De 20-jarige aanvaller van AZ staat om 20.45 uur aan de aftrap van het thuisduel met Estland in de EK-kwalificatie.

Stengs wordt de dertiende international die debuteert onder Koeman, na Hans Hateboer, Wout Weghorst, Guus Til, Justin Kluivert, Ruud Vormer, Frenkie de Jong, Denzel Dumfries, Steven Bergwijn, Arnaut Danjuma Groeneveld, Pablo Rosario, Javairô Dilrosun en Donyell Malen.

Oranje plaatste zich zaterdag met een gelijkspel tegen Noord-Ierland (0-0) voor het EK van volgend jaar zomer in twaalf landen. Bondscoach Ronald Koeman grijpt het laatste groepsduel aan om enkele andere spelers aan het werk te zien. Zo hebben Nathan Aké en Patrick van Aanholt ook een basisplaats.

Basisplaats Luuk de Jong

Topscorer Memphis Depay en Georginio Wijnaldum keren terug bij Oranje. Davy Pröpper vervangt de geschorste Marten de Roon. Luuk de Jong heeft ook een basisplaats. Mogelijk moet Quincy Promes als aanvallende rechtsback starten. Daley Blind, Joël Veltman en Donny van de Bank beginnen op de bank.

Koeman kan geen beroep doen op Virgil van Dijk (persoonlijke omstandigheden) en de geblesseerde Ryan Babel. Oranje kan alleen nog als eerste in de poule eindigen als Duitsland niet van Noord-Ierland wint.

Opstelling Nederland: Cillessen; Promes, De Ligt, Aké en Van Aanholt; Wijnaldum, Pröpper en Frenkie de Jong; Stengs, Luuk de Jong en Depay.

Meer uit Voetbal

FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

1 uur geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

3 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

4 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

6 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

6 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

8 uur geleden
Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

8 uur geleden