Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stengs debuteert voor Oranje

Stengs debuteert voor Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Calvin Stengs gaat zijn debuut maken voor het Nederlands elftal. De 20-jarige aanvaller van AZ staat om 20.45 uur aan de aftrap van het thuisduel met Estland in de EK-kwalificatie.

Stengs wordt de dertiende international die debuteert onder Koeman, na Hans Hateboer, Wout Weghorst, Guus Til, Justin Kluivert, Ruud Vormer, Frenkie de Jong, Denzel Dumfries, Steven Bergwijn, Arnaut Danjuma Groeneveld, Pablo Rosario, Javairô Dilrosun en Donyell Malen.

Oranje plaatste zich zaterdag met een gelijkspel tegen Noord-Ierland (0-0) voor het EK van volgend jaar zomer in twaalf landen. Bondscoach Ronald Koeman grijpt het laatste groepsduel aan om enkele andere spelers aan het werk te zien. Zo hebben Nathan Aké en Patrick van Aanholt ook een basisplaats.

Basisplaats Luuk de Jong

Topscorer Memphis Depay en Georginio Wijnaldum keren terug bij Oranje. Davy Pröpper vervangt de geschorste Marten de Roon. Luuk de Jong heeft ook een basisplaats. Mogelijk moet Quincy Promes als aanvallende rechtsback starten. Daley Blind, Joël Veltman en Donny van de Bank beginnen op de bank.

Koeman kan geen beroep doen op Virgil van Dijk (persoonlijke omstandigheden) en de geblesseerde Ryan Babel. Oranje kan alleen nog als eerste in de poule eindigen als Duitsland niet van Noord-Ierland wint.

Opstelling Nederland: Cillessen; Promes, De Ligt, Aké en Van Aanholt; Wijnaldum, Pröpper en Frenkie de Jong; Stengs, Luuk de Jong en Depay.

Meer uit Voetbal

Voormalig Tottenham-speler Wanyama beëindigt loopbaan

NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

12 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

12 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

13 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

17 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

18 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

18 uur geleden