Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stemming over schuldenakkoord VS centraal op beurzen

Stemming over schuldenakkoord VS centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese aandelenbeurzen wordt woensdag vooral uitgekeken naar de stemming in het Amerikaanse Congres over de onlangs gesloten deal over de verhoging van het schuldenplafond. Vooral binnen de Amerikaanse Republikeinse partij lijkt het verzet tegen de deal toe te nemen. Zonder een verhoging van het maximale bedrag dat de Amerikaanse overheid mag lenen dreigen de Verenigde Staten binnenkort zonder geld te komen zitten, wat grote chaos op financiële markten kan veroorzaken.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met verliezen openen. De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag omlaag na een verdere krimp van de Chinese industrie in mei. De Nikkei in Tokio sloot 1,4 procent lager onder aanvoering van de Japanse exportbedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong zakte tussentijds 2,6 procent tot het laagste niveau van dit jaar.

Op het Damrak maakte Heineken bekend in totaal voor 333 miljoen euro aandelen Heineken en aandelen Heineken Holding te hebben gekocht van het Mexicaanse drankenbedrijf Femsa. Femsa liet dinsdag al weten voor 3,3 miljard euro aan aandelen in de bierbrouwer te verkopen en dat Heineken zelf een deel van die stukken zou kopen. Femsa werd in 2010 een grote aandeelhouder van Heineken na de verkoop van zijn biertak aan het Nederlandse drankenconcern.

Obligatieverkoop ASML

ASML liet weten 1 miljard euro te hebben opgehaald met de verkoop van obligaties. De chipmachinemaker zal het geld gebruiken voor algemene bedrijfsdoelen.

TKH kondigde aan de Franse tak te verkopen aan de private investeringsgroep Argos Wityu voor 118 miljoen euro. De technologiegroep neemt op zijn beurt een belang van 40 procent in een nieuw op te richten bedrijf SCS Wityu Holding voor 26,5 miljoen euro. De deal levert TKH naar verwachting een eenmalige boekwinst op van ongeveer 20 miljoen euro.

Kwartaalcijfers Azerion, euro- en oliekoers

Azerion kwam nog met kwartaalcijfers. Het gamesbedrijf, dat de afgelopen tijd sterk in beurswaarde is gestegen, zag de omzet in het eerste kwartaal met 19 procent stijgen. Ook de aangepaste winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen nam toe. Het operationele verlies kwam uit op 7,7 miljoen euro, tegen een verlies van bijna 145 miljoen euro een jaar geleden.

De euro was 1,0689 dollar waard, tegen 1,0720 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 69,38 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 73,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AI van OpenAI slaat op hol en hackt zelfstandig softwareplatform

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI, de maker van ChatGPT, heeft bekendgemaakt dat zijn geavanceerde modellen voor kunstmatige intelligentie tijdens veiligheidstests op hol sloegen. De AI-systemen hadden op eigen initiatief ingebroken in een populair platform voor programmeurs. Het bedrijf uit San Francisco spreekt van een "ongekend cyberincident".

45 minuten geleden
AEX-index begint met verlies, AkzoNobel wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door het aanhoudende geweld in het Midden-Oosten. Ook wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse techbedrijven Alphabet, de eigenaar van Google, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Sterke resultaten van deze techbedrijven zouden de zorgen over de hoge investeringen in AI en de hoge koerswaarderingen in de sector kunnen wegnemen.

1 uur geleden
Meer mobiele klanten en breedbandaansluitingen bij KPN

ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft in het afgelopen kwartaal meer nieuwe mobiele klanten aan zich gebonden. De telecomprovider kreeg er zowel op de consumentenmarkt als de zakelijke markt meer klanten bij. Ook steeg het aantal consumenten met een breedbandaansluiting.

1 uur geleden
Randstad groeit weer na periode van omzetdaling

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad groeit weer na een periode van omzetdaling. In Noord-Amerika ging de omzet afgelopen maanden duidelijk omhoog en ook in diverse Europese markten was sprake van groei. Dat geeft topman Sander van 't Noordende vertrouwen voor de rest van het jaar.

2 uur geleden
Winst FrieslandCampina hard geraakt door overvloed aan melk

AMERSFOORT (ANP) - De resultaten van FrieslandCampina stonden het afgelopen halfjaar sterk onder druk door een snel gestegen melkaanbod en de daarmee samenhangende daling van de zuivelprijzen. Volgens Jan Derck van Karnebeek, topman van het Nederlandse zuivelconcern, bleef de vraag naar producten als boter, kaas, melkpoeder en houdbare melk achter bij de hoge melkaanvoer.

2 uur geleden
Canada zegt gezamenlijke opening brug met VS af om handelsgeschil

OTTAWA (ANP/RTR) - ‌Canada heeft een gezamenlijke opening met de VS van een internationale brug afgezegd wegens de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om de importtarieven voor verschillende producten met 50 procent te verhogen.

2 uur geleden
AkzoNobel ziet winstgevendheid aantrekken in tweede kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel heeft in het tweede kwartaal van 2026 de winstgevendheid opnieuw zien aantrekken. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens profiteerde daarbij naar eigen zeggen van prijsaanpassingen en kostenverlagingen, waardoor de winstmarge voor het vijfde kwartaal op rij verbeterde.

2 uur geleden