Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stemming over economisch klimaat minder, koopbereidheid verbeterd

Stemming over economisch klimaat minder, koopbereidheid verbeterd

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten zijn in februari iets negatiever geworden over de economie in vergelijking met een maand eerder. Daartegenover staat dat de koopbereidheid is verbeterd. Als het gaat om het consumentenvertrouwen dan is de situatie ten opzichte van januari niet veranderd. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Het consumentenvertrouwen lag in februari ver onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar. In januari 2000 werd de hoogste stand ooit bereikt, met een stand van plus 36. Het dieptepunt werd bereikt in maart 2013 toen de CBS-index op min 41 stond. Nu staat de meter op een stand van min 19.

De deelindicator voor het economisch klimaat ging van min 39 naar min 41. Consumenten oordeelden zowel over de economie in de komende twaalf maanden als over de economie in de afgelopen twaalf maanden een fractie negatiever.

Over de financiƫle situatie in het komende jaar was het beeld iets positiever. Daarbij is de tijd om grote aankopen te doen wat gunstiger dan in januari.

Meer uit Financieel

AEX licht hoger ondanks oplaaiend geweld in het Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag ondanks de onrust in het Midden-Oosten met een lichte plus gesloten. Beleggers bleven wel voorzichtig door het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran, wat de stemming op de beurs drukte. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.

4 minuten geleden
Staten VS naar rechter om miljardenovername Warner door Paramount

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - Twaalf Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangekondigd tegen de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Ze vrezen voor het wegvallen van concurrentie als de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns samengaan.

5 minuten geleden
Reuters: topman Shein stapt op nu beursgang lijkt te slagen

LONDEN (ANP) - Donald Tang, uitvoerend voorzitter van fastfashionretailer Shein, treedt onverwacht af. Dat melden drie ingewijden aan persbureau Reuters. De topman krijgt een adviserende rol nu zijn missie om het bedrijf naar de beurs te brengen bijna is voltooid, zo melden de bronnen. Shein zelf gaf geen commentaar.

8 minuten geleden
FT: plan voor nieuwe haven in VAE om Straat van Hormuz te mijden

FUJAIRAH (ANP) - Havenexploitant DP World heeft plannen voor een nieuwe haven aan de oostkust van de Verenigde Arabische Emiraten. Dat meldt de Financial Times. De haven in Fujairah moet ervoor zorgen dat scheepvaart niet door de Straat van Hormuz hoeft. Voor de grootste haven van het land in Jebel Ali is dat wel het geval.

41 minuten geleden
Meer energie-intensieve bedrijven kunnen subsidie krijgen

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven die veel energie gebruiken komen in aanmerking voor een subsidieregeling. Die regeling is bedoeld als compensatie voor de hogere stroomkosten die het gevolg zijn van het Europese emissiehandelssysteem. Minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Energie, D66) stelt meer sectoren open voor deze indirecte kostencompensatie (IKC), schrijft ze maandag aan de Kamer.

42 minuten geleden
Russische onderdelen AkzoNobel onder beheer geplaatst door Poetin

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Russische dochterondernemingen van AkzoNobel onder tijdelijk beheer geplaatst. Dat bevestigt het verfconcern in een verklaring. Het bedrijf laat daarbij weten dat het momenteel het decreet bestudeert en de gevolgen ervan onderzoekt.

2 uur geleden
Wall Street overwegend lager van start, SK Hynix stevig omlaag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek overwegend lager begonnen, vooral door koersverliezen van chipfabrikanten. Ook werd de stemming gedrukt door de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.

2 uur geleden