Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stemming onder ondernemers in de industrie stuk minder

Stemming onder ondernemers in de industrie stuk minder

DEN HAAG (ANP) - De stemming onder ondernemers in de Nederlandse industrie is in augustus sterk verminderd. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) oordeelden industriebedrijven vooral negatiever over de voorraden gereed product. Ook over de orderpositie en verwachte bedrijvigheid groeide het pessimisme.

In bijna alle bedrijfstakken was sprake van een gedaald producentenvertrouwen. Dat gold evenwel niet voor de voedings- en genotsmiddelenindustrie, waar de stemming iets verbeterde. Ondernemers in de elektrotechnische en machine-industrie waren net als de voorgaande maanden verreweg het meest positief.

De graadmeter van het statistiekbureau voor het vertrouwen in de industrie ging omlaag naar 4,6, van een stand van 8,4 in juli. Het producentenvertrouwen ligt daarmee nog wel boven het langjarige gemiddelde van 1,0. Het vertrouwen van de ondernemers bereikte in november 2021 de hoogste waarde (12,7). In april 2020 werd de laagste waarde (-28,7) genoteerd.

Het CBS meldde ook dat de Nederlandse industrie in juni 6 procent meer produceerde dan een jaar eerder. Daarmee groeide de sector minder hard dan in mei. In Duitsland, een belangrijke afzetmarkt voor de Nederlandse industrie, bleef het vertrouwen van Duitse producenten gelijk. De gemiddelde dagproductie van de Duitse industrie steeg in juni met 0,2 procent in vergelijking met een jaar eerder.

Meer uit Financieel

De Hypotheker ziet meer alleenstaande huizenkopers

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Alleenstaande kopers winnen terrein op de woningmarkt, ondanks de gestegen huizenprijzen en hogere hypotheekrentes. Hypotheekadviesketen De Hypotheker merkt dat het aantal hypotheekaanvragen van singles afgelopen kwartaal duidelijk in de lift zat, terwijl dat van stellen maar zeer licht toenam.

24 minuten geleden
Recordaantal bezoekers bij Oktoberfest in München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Oktoberfest in München heeft dit jaar een recordaantal van 7,4 miljoen bezoekers getrokken, heeft de stad zondag bekendgemaakt. Daarmee werd het vorige record van 7,2 miljoen uit 2023 verbroken.

9 uur geleden
OPEC+ laat productiedoelen ongemoeid ondanks hoge olieprijs

WENEN (ANP/DPA) - De landen van oliekartel OPEC+ willen hun productiedoelen ook in november niet verhogen, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat maakten Saudi-Arabië, Rusland en vijf andere landen zondag bekend na een onlinevergadering. De productiedoelen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.

10 uur geleden
Taskforce gaat voor Trump risico's en kansen AI in kaart brengen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.

11 uur geleden
Onderzoek: Oost-Duitse economie loopt nog steeds achter

BERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.

12 uur geleden
Vakbonden keren zich tegen Duitse bezuinigingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.

13 uur geleden
China verwerpt kritiek op nieuwe filialen Starbucks in Xinjiang

BEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".

14 uur geleden