Stemming onder consumenten iets minder negatief
DEN HAAG (ANP) - De stemming onder consumenten was in september iets minder negatief dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen blijft echter al ruim vier jaar onafgebroken negatief. In augustus liet het consumentenvertrouwen nog een lichte verslechtering zien. Het oordeel over het economische klimaat verslechterde in september iets, terwijl de koopbereidheid van consumenten een fractie minder negatief was.
De graadmeter waarmee het CBS het consumentenvertrouwen meet, kwam deze maand uit op een stand van min 39, tegen min 40 in augustus. Het consumentenvertrouwen is daarmee nog altijd uitzonderlijk laag en ligt ver onder het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar, dat op min 10 staat.
Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit. Toen stond de graadmeter op plus 36. In september en oktober 2022 werd de laagste stand ooit bereikt op min 59. Het CBS begon in 1986 met de metingen.
Zowel het oordeel van consumenten over de economische situatie in de afgelopen twaalf maanden als het oordeel over de economische situatie in de komende twaalf maanden was wat negatiever. Het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden en het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden veranderden niet. De tijd voor het doen van grote aankopen vonden consumenten deze maand minder ongunstig dan in augustus.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.
18 minuten geledenHONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein wist dinsdag op zijn eerste beursdag in Hongkong beleggers niet te overtuigen. Daarmee is de langverwachte beursgang van Shein, bekend van goedkope kleding en andere producten, uitgemond in een kleine domper.
24 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - De export van chips en chipapparatuur van Zuid-Korea is in augustus naar een nieuw record gestegen dankzij de enorme vraag door de AI-hausse. Volgens het handelsministerie steeg die export met 209 procent op jaarbasis tot een waarde van 46,7 miljard dollar. Daarmee is de chipsector goed voor bijna de helft van de totale export van Zuid-Korea.
45 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine nadert het recordniveau van eerder dit jaar door de gestegen olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,640 euro, tegen 2,597 euro op maandag. Het record van 6 mei staat op 2,646 euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan september, historisch gezien de slechtste beursmaand van het jaar. Beleggers houden vooral de ontwikkelingen op de obligatiemarkten in de gaten, waar de rentes op langlopende staatsleningen stijgen door zorgen over de hoge inflatie en oplopende staatsschulden. Investeerders op de obligatiemarkten eisen daardoor een hogere premie, oftewel rente, om staatsleningen aan te houden.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft een clouddeal van 35 miljard dollar gesloten met Lambda, een door Nvidia gesteunde cloudprovider. Dit maakt deel uit van een plan om de capaciteit voor toepassingen van kunstmatige intelligentie in hoog tempo uit te breiden, meldden verschillende Amerikaanse media op basis van bronnen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De horeca heeft in het tweede kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de sector laat daarmee al 21 kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De groei in het tweede kwartaal was gelijk aan die in het eerste kwartaal van 2026. In de afgelopen twee kwartalen kende de horeca wel de kleinste groei in vijf jaar.
3 uur geleden