Stemming onder consumenten iets minder negatief
DEN HAAG (ANP) - De stemming onder consumenten was in september iets minder negatief dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen blijft echter al ruim vier jaar onafgebroken negatief. In augustus liet het consumentenvertrouwen nog een lichte verslechtering zien. Het oordeel over het economische klimaat verslechterde in september iets, terwijl de koopbereidheid van consumenten een fractie minder negatief was.
De graadmeter waarmee het CBS het consumentenvertrouwen meet, kwam deze maand uit op een stand van min 39, tegen min 40 in augustus. Het consumentenvertrouwen is daarmee nog altijd uitzonderlijk laag en ligt ver onder het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar, dat op min 10 staat.
Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit. Toen stond de graadmeter op plus 36. In september en oktober 2022 werd de laagste stand ooit bereikt op min 59. Het CBS begon in 1986 met de metingen.
Zowel het oordeel van consumenten over de economische situatie in de afgelopen twaalf maanden als het oordeel over de economische situatie in de komende twaalf maanden was wat negatiever. Het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden en het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden veranderden niet. De tijd voor het doen van grote aankopen vonden consumenten deze maand minder ongunstig dan in augustus.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De groei van de hoeveelheid zonne-energie die in Nederland kan worden geproduceerd, vlakt af. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) dinsdag. Vooral de groei van zonnepanelen bij huishoudens en kleine bedrijven is sterk afgenomen, maar diezelfde trend is ook te zien bij grootschalige zonneparken en zonnepanelen op bedrijfsdaken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongerenbank BUUT begint een socialemediacampagne om ouders en tieners te waarschuwen voor TikTok Shop. Volgens het ABN AMRO-onderdeel is dat verkoopkanaal vergelijkbaar met een "verleidingsmachine, met name voor puberbreinen".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
9 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
10 uur geleden