Stemming ledenparlement FNV vertraagd
AMSTERDAM (ANP) - De stemming van het FNV-ledenparlement over de uitwerking van het pensioenakkoord is vertraagd. Bronnen melden aan het ANP dat er te weinig mensen deelnamen aan de vergadering om besluitvormend te kunnen zijn.
De uitslag van de stemming werd uiterlijk om 13.00 uur verwacht. Als de achterban van 's lands grootste vakbond zou instemmen, kon minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken zijn voorstellen voor een nieuw pensioenstelsel later op de dag naar de Tweede Kamer sturen. Bij een 'nee' zou de hele pensioenhervorming op losse schroeven komen te staan.
Het is nog niet duidelijk of er helemaal geen bindend verklaard oordeel van het ledenparlement komt. Er wordt rekening mee gehouden dat het bestuur een nieuw quorum kan vaststellen. Het is ook mogelijk dat later weer ingelogd wordt op de digitale stemming, waarbij het minimaal vereiste aantal deelnemers wel wordt gehaald.
Verschillende sectoren
Het ledenparlement van FNV is een 105 personen tellende afvaardiging van vakbondsleden uit verschillende sectoren. Het orgaan beslist onder andere over voorstellen van het bestuur.
Deze week was er binnen het ledenparlement al onvrede over de haast waarmee de achterban moest instemmen met het principeakkoord tussen de politiek, werkgevers en de vakbeweging. De 'polder' bereikte pas vorige week vrijdag overeenstemming over het zeer technische plan. Aanvankelijk zou het ledenparlement dinsdag stemmen, maar dat werd uitgesteld zodat vicevoorzitter Tuur Elzinga het akkoord uit de doeken kon doen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus gesloten. Beleggers waren voorzichtig door de stijgende olieprijzen en zorgen rond AI. Olie- en gasproducent Shell en oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden op het Damrak van de duurdere olie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het misbruiken van de twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP is ingewikkeld en de kans op grootschalig misbruik is kleiner dan eerder ingeschat. Dat meldt het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) na verder onderzoek.
10 uur geleden