Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stemming in elf stembureaus India ongeldig verklaard na geweld

Stemming in elf stembureaus India ongeldig verklaard na geweld

NEW DELHI (ANP/RTR) - Indiërs die bij elf stembureaus in het noordoosten van het land hebben gestemd, moeten opnieuw naar de stembus. De verkiezingsautoriteiten hebben de stemming daar ongeldig verklaard na berichten over geweld en schade aan stemmachines.

Vrijdag was de eerste dag van de parlementsverkiezingen in India, die vanwege de omvang van het land verspreid over zes weken worden gehouden. In Manipur, een deelstaat aan de grens met Myanmar die al langer geteisterd wordt door etnisch geweld, dreigden gewapende groepen al van tevoren om de stembusgang te verstoren met geweld. Volgens een verkiezingsfunctionaris probeerden ze zeker zes stembureaus over te nemen.

De Nationale Congrespartij, de grootste oppositiepartij van India, eiste dat de verkiezingen in 47 stembureaus over moesten, omdat er sprake zou zijn van verkiezingsfraude. De autoriteiten wezen uiteindelijk elf locaties aan waar opnieuw moet worden gestemd.

Meer uit Buitenland

Dodental overstromingsramp Nepal en Tibet verder gestegen

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal en Tibet is gestegen naar 750. De Nepalese autoriteiten maken melding van 734 overleden slachtoffers; in China kwamen volgens staatsmedia zeker 16 personen om het leven.

29 minuten geleden
Dode en meerdere gewonden bij schietpartij Zwitserland

AARAU (ANP) - Een schietincident heeft in het noorden van Zwitserland aan zeker een persoon het leven gekost. Ook raakten vijf personen gewond, meldt de politie. Sommige slachtoffers liepen ernstige verwondingen op.

41 minuten geleden
Schoten en slachtoffers gemeld bij evenement in Zwitserland

AARAU (ANP/DPA) - Bij een rave in het Zwitserse Aargau zijn volgens de autoriteiten schoten gelost en worden meerdere slachtoffers gemeld, schrijft de krant Blick. Onduidelijk is nog wat precies is voorgevallen en wat de toestand is van slachtoffers. Mensen worden opgeroepen om uit de buurt te blijven.

1 uur geleden
Aantal doden en vermisten in Tibet door overstromingen toegenomen

BEIJING (ANP/AFP) - Het dodental door de overstromingen in het grensgebied tussen Tibet en Nepal is aan de Tibetaanse kant gestegen naar zestien. 546 mensen worden nog vermist. Dat melden Chinese staatsmedia zondag op basis van lokale autoriteiten.

3 uur geleden
VS trekken ruim 3 miljoen uit voor humanitaire steun Nepal

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten trekken 3,6 miljoen dollar (3,1 miljoen euro) uit voor humanitaire hulp aan Nepal. Door overstromingen in het grensgebied tussen Nepal en Tibet zijn honderden mensen omgekomen en duizenden worden vermist.

6 uur geleden
Noord-Koreaanse defensieminister ontslagen en gedegradeerd

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse minister van Defensie, No Kwang Chol, is uit zijn positie gezet. Zijn ontslag is onderdeel van een grotere herschikking van de militaire top van het land. Dat melden Noord-Koreaanse staatsmedia zondag.

7 uur geleden
NBC News-team ook aangevallen door kolonisten op Westoever

NABLUS (ANP) - Bij het geweld van Israëlische kolonisten tegen Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever zaterdag zijn ook meerdere journalisten van NBC News aangevallen en gewond geraakt. Dat meldt het Amerikaanse medium in een reconstructie op de eigen site.

11 uur geleden