Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stemmen Roemeense presidentsverkiezingen moeten herteld worden

Stemmen Roemeense presidentsverkiezingen moeten herteld worden

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De stemmen van de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen moeten herteld worden, heeft de hoogste rechter van het land bepaald. In die ronde kreeg de rechts-radicale kandidaat Calin Georgescu onverwacht de meeste stemmen. Die uitslag was zo onverwacht dat in Roemenië allerlei vragen zijn gerezen over de gang van zaken.

Het hof meldt in een verklaring dat alle stembiljetten "opnieuw geverifieerd en geteld" dienen te worden. Waarom het hof tot dat besluit komt, wordt niet nader toegelicht. Details worden later bekendgemaakt, aldus de verklaring.

Woensdag kondigde de president aan dat een speciale raad samenkomt om te onderzoeken of de ICT-systemen die gebruikt worden in het kiesproces wel veilig zijn. Ook heeft Roemenië de Europese Commissie gevraagd om te onderzoeken of TikTok zich wel aan Europese wetgeving voor sociale media heeft gehouden. Het lijkt erop dat Georgescu vooral via TikTok veel kiezers heeft kunnen bereiken. Het platform zegt niets verkeerd gedaan te hebben.

Zondag worden in Roemenië parlementsverkiezingen gehouden. De week erna is de tweede ronde van de presidentsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Oud-FBI-directeur Comey beschuldigd van oproep tot moord op Trump

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Secret Service onderzoekt voormalig FBI-directeur James Comey nadat hij donderdag zou hebben opgeroepen tot geweld tegen president Donald Trump, meldt minister Kristi Noem van Binnenlandse Veiligheid op X. "De in ongenade gevallen oud-FBI-directeur James Comey heeft zojuist opgeroepen tot moord op president Trump. Het ministerie van Binnenlandse Veiligheid en de Secret Service onderzoeken deze dreiging en zullen adequaat reageren."

44 minuten geleden
Iran en grote Europese landen bespreken nucleaire deal in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran voert vrijdag in de Turkse stad Istanbul gesprekken over zijn atoomprogramma met het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland, meldt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. De drie Europese mogendheden waren in 2015 samen met China, Rusland en de Verenigde Staten partij bij de nucleaire deal met Iran die in 2018 door de VS werd opgezegd.

1 uur geleden
Amerikaanse zanger Chris Brown in VK aangeklaagd om mishandeling

MANCHESTER (ANP) - De Amerikaanse zanger Chris Brown is strafrechtelijk aangeklaagd voor zware mishandeling met voorbedachten rade, meldt de politie van de Engelse stad Manchester, waar Brown donderdag in een hotel werd gearresteerd. De R&B-zanger zou in februari 2023 in een Londense nachtclub een muziekproducent meermaals met een fles hebben geslagen. Brown verschijnt vrijdag voor de rechtbank van Manchester, aldus de BBC.

1 uur geleden
Israël, Oostenrijk en Finland door naar finale Songfestival

BASEL (ANP) - Israël, Oostenrijk en Finland zijn zoals verwacht door naar de finale van het Eurovisie Songfestival op zaterdag. De inzendingen kregen donderdagavond tijdens de tweede halve finale genoeg punten voor een plek in de grote finale. Bij de bookmakers waren de drie liedjes van tevoren ook hoog ingeschat.

1 uur geleden
Vrijdag gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Oekraïense en Russische delegaties die naar Istanbul zijn gekomen zullen vrijdag met elkaar om de tafel gaan, meldt het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken. Er zal ook een Turks team aanschuiven bij de onderhandelingen.

9 uur geleden
VN oneens met plan voor hulp aan Gaza

NEW YORK (ANP/AFP) - Het plan van een nieuwe, door de Verenigde Staten gesteunde humanitaire organisatie in Gaza is niet in lijn met de basisprincipes van de Verenigde Naties, zegt een woordvoerder van de VN donderdag. De Gaza Humanitarian Foundation (GHF) wil hulp in Gaza distribueren vanuit beveiligde distributiepunten, maar de VN zullen daar niet aan deelnemen.

10 uur geleden
Geweld bij pro-Palestijns protest in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Een pro-Palestijns protest in Berlijn is uitgemond in geweld tussen de betogers en de politie. De politie roept de aanwezigen op om te vertrekken en heeft volgens Duitse media al twintig tot dertig aanhoudingen verricht. Er waren ruim duizend demonstranten.

10 uur geleden