Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stemmen Roemeense presidentsverkiezingen moeten herteld worden

Stemmen Roemeense presidentsverkiezingen moeten herteld worden

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De stemmen van de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen moeten herteld worden, heeft de hoogste rechter van het land bepaald. In die ronde kreeg de rechts-radicale kandidaat Calin Georgescu onverwacht de meeste stemmen. Die uitslag was zo onverwacht dat in Roemenië allerlei vragen zijn gerezen over de gang van zaken.

Het hof meldt in een verklaring dat alle stembiljetten "opnieuw geverifieerd en geteld" dienen te worden. Waarom het hof tot dat besluit komt, wordt niet nader toegelicht. Details worden later bekendgemaakt, aldus de verklaring.

Woensdag kondigde de president aan dat een speciale raad samenkomt om te onderzoeken of de ICT-systemen die gebruikt worden in het kiesproces wel veilig zijn. Ook heeft Roemenië de Europese Commissie gevraagd om te onderzoeken of TikTok zich wel aan Europese wetgeving voor sociale media heeft gehouden. Het lijkt erop dat Georgescu vooral via TikTok veel kiezers heeft kunnen bereiken. Het platform zegt niets verkeerd gedaan te hebben.

Zondag worden in Roemenië parlementsverkiezingen gehouden. De week erna is de tweede ronde van de presidentsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde meldt aanval op Amerikaanse basis

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.

2 uur geleden
Israël valt Hezbollah aan in Libanese stad Tyrus

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

2 uur geleden
VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

3 uur geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

5 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

5 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

5 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

5 uur geleden