Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stemmen Roemeense presidentsverkiezingen moeten herteld worden

Stemmen Roemeense presidentsverkiezingen moeten herteld worden

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De stemmen van de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen moeten herteld worden, heeft de hoogste rechter van het land bepaald. In die ronde kreeg de rechts-radicale kandidaat Calin Georgescu onverwacht de meeste stemmen. Die uitslag was zo onverwacht dat in Roemenië allerlei vragen zijn gerezen over de gang van zaken.

Het hof meldt in een verklaring dat alle stembiljetten "opnieuw geverifieerd en geteld" dienen te worden. Waarom het hof tot dat besluit komt, wordt niet nader toegelicht. Details worden later bekendgemaakt, aldus de verklaring.

Woensdag kondigde de president aan dat een speciale raad samenkomt om te onderzoeken of de ICT-systemen die gebruikt worden in het kiesproces wel veilig zijn. Ook heeft Roemenië de Europese Commissie gevraagd om te onderzoeken of TikTok zich wel aan Europese wetgeving voor sociale media heeft gehouden. Het lijkt erop dat Georgescu vooral via TikTok veel kiezers heeft kunnen bereiken. Het platform zegt niets verkeerd gedaan te hebben.

Zondag worden in Roemenië parlementsverkiezingen gehouden. De week erna is de tweede ronde van de presidentsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

2 uur geleden
Bijna 20 landen veroordelen stappen richting annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".

2 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.

3 uur geleden
Amerikanen spreken Russen en Chinezen in Genève over kernwapens

GENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.

3 uur geleden
Ontboden ambassadeur VS komt niet opdagen bij Frans ministerie

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.

4 uur geleden
Zoon van Rob Reiner pleit onschuldig in moordzaak ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.

6 uur geleden
Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.

6 uur geleden