Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stemmen Roemeense presidentsverkiezingen moeten herteld worden

Stemmen Roemeense presidentsverkiezingen moeten herteld worden

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De stemmen van de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen moeten herteld worden, heeft de hoogste rechter van het land bepaald. In die ronde kreeg de rechts-radicale kandidaat Calin Georgescu onverwacht de meeste stemmen. Die uitslag was zo onverwacht dat in Roemenië allerlei vragen zijn gerezen over de gang van zaken.

Het hof meldt in een verklaring dat alle stembiljetten "opnieuw geverifieerd en geteld" dienen te worden. Waarom het hof tot dat besluit komt, wordt niet nader toegelicht. Details worden later bekendgemaakt, aldus de verklaring.

Woensdag kondigde de president aan dat een speciale raad samenkomt om te onderzoeken of de ICT-systemen die gebruikt worden in het kiesproces wel veilig zijn. Ook heeft Roemenië de Europese Commissie gevraagd om te onderzoeken of TikTok zich wel aan Europese wetgeving voor sociale media heeft gehouden. Het lijkt erop dat Georgescu vooral via TikTok veel kiezers heeft kunnen bereiken. Het platform zegt niets verkeerd gedaan te hebben.

Zondag worden in Roemenië parlementsverkiezingen gehouden. De week erna is de tweede ronde van de presidentsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

1 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

1 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

8 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

12 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

13 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

13 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

13 uur geleden