Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stemmen moeilijker voor slechtzienden door staking ov op 15 maart

Stemmen moeilijker voor slechtzienden door staking ov op 15 maart

UTRECHT (ANP) - Door de geplande staking in het streekvervoer op 15 maart, de dag van de Provinciale Statenverkiezingen, wordt het voor blinden en slechtzienden moeilijker om te stemmen. Sommige mensen zijn afhankelijk van het openbaar vervoer om naar een toegankelijk stembureau te gaan, legt een woordvoerder van de Oogvereniging uit.

"Mensen snappen wel dat er stakingen zijn, maar we zijn volledig afhankelijk van het openbaar vervoer. We komen nergens meer. In het algemeen zijn die stakingen al een probleem", aldus de woordvoerder.

Nederland telt zo’n 350.000 slechtzienden. Veel van hen hebben genoeg aan hulpmiddelen die op alle stembureaus aanwezig zijn, zoals een loep. Maar een behoorlijk deel van die 350.000 mensen heeft baat bij extra hulp. Slechts 95 gemeenten hebben op zijn minst één stembureau met die extra hulpmiddelen.

Gesprekken lopen nog

"Verkiezingen zijn maar op één dag. Je kunt de rit naar een stembureau niet een dag uitstellen. Stel je woont in de gemeente Haarlemmermeer, dan kan het zomaar dat je eerst de hele polder door moet om bij een stembureau te komen met de nodige hulpmiddelen. Dan ben je dus afhankelijk van het ov. Of de gemeente moet iets regelen", stelt de woordvoerder.

Een woordvoerder van vakbond FNV zegt dat er nog overleg is over het wel of niet laten doorgaan van de staking op 15 maart. "Het heeft onze aandacht, maar we kunnen nog geen garantie geven over wat het gaat worden."

Meer uit Politiek

Eerenberg neemt wensen Eerste Kamer mee als 'huiswerk' voor box 3

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) neemt de wensen van de Eerste Kamer over het stelsel van vermogensbelasting in box 3 mee "als huiswerk voor de zomer". Het kabinet werkt de komende maanden aan een aanpassing van het wetsvoorstel dat dinsdag door de Eerste Kamer werd besproken.

36 minuten geleden
Eerste Kamer akkoord met begroting van minister Sjoerdsma

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft ingestemd met de begroting van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking van D66-minister Sjoerd Sjoerdsma. Hij moest een deal sluiten met PRO om het budget door de senaat te krijgen. Uiteindelijk stemden 39 senatoren voor en 33 tegen de begroting.

7 uur geleden
Kabinet haalt eigen doelstelling om regels te verminderen niet

DEN HAAG (ANP) - Vijfhonderd overbodige regels zouden voor de zomer van dit jaar geschrapt of vereenvoudigd worden. Die belofte deed toenmalig economieminister Vincent Karremans (VVD) in september vorig jaar. Het zijn er uiteindelijk iets meer dan vierhonderd geworden, meldt zijn opvolger Heleen Herbert (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Eerdmans stelt kabinet voor keuze tussen PRO en JA21

EDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.

3 dagen geleden
Jetten betreurt afgelasting delen Veteranendag vanwege de hitte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op Veteranendag in Den Haag het "zo erg" genoemd dat veteranen elkaar zaterdag niet als vanouds kunnen ontmoeten. Het programma van de traditionele dag is in verband met de hitte flink uitgekleed: het defilé en de bijbehorende manifestatie op het Malieveld zijn afgelast.

3 dagen geleden
Coronaverhoren met Grapperhaus, Van Dissel en Halsema

DEN HAAG (ANP) - Volgende week verschijnen onder anderen oud-justitieminister Ferd Grapperhaus, oud-RIVM-directeur Jaap van Dissel en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Van Dissel is er voor de tweede keer. Ook Grapperhaus wordt later nog een tweede keer verhoord.

4 dagen geleden
Stikstofuitstoot industrie en vervoer moet gehalveerd in 2035

DEN HAAG (ANP) - De stikstofuitstoot van industrie en vervoer moet in 2035 de helft lager zijn dan in 2019, zo staat in het stikstofplan van het kabinet. De stikstofuitstoot van de twee sectoren is de afgelopen jaren al hard gedaald, maar ze moeten nog een "extra stap zetten". Daarvoor trekt het kabinet eenmalig 250 miljoen euro uit.

4 dagen geleden