Stemmen en dan gratis naar GaiaZOO of Safaripark Beekse Bergen
KERKRADE (ANP) - Ruim 750 inwoners van Kerkrade hebben woensdag de stembusgang voor de gemeenteraadsverkiezingen gecombineerd met een gratis gezinsuitje in GaiaZOO, zegt een woordvoerster van de gemeente.
In de dierentuin is een stembureau gevestigd. Mensen die hier stemmen, krijgen met hun hele gezin gratis toegang tot het park. Ook het parkeren is gratis. Volgens de woordvoerster werd gretig gebruikt gemaakt van deze mogelijkheid. "Het is een extra stimulans om te gaan stemmen. Het is goed vol, we moesten zelfs verkeersregelaars inzetten." Aan het begin van de middag hadden ruim 520 kiezers er hun stem uitgebracht. Sommigen gingen gelijk terug, maar de meeste mensen gingen door en maakten er met hun kinderen een leuk dagje uit van.
Ook in het Safaripark Beekse Bergen bij Hilvarenbeek kan worden gestemd. Zo'n 150 tot 200 inwoners van Hilvarenbeek combineerden het uitbrengen van hun stem met een gratis bezoek aan het safaripark. Naast de ingang van het park staan twee safaribussen waar mensen hun stem kunnen uitbrengen. In ruil voor hun stempas krijgen de eerste duizend stemmers een gratis toegangskaart en een uitrijkaart. Een woordvoerster denkt niet dat alle duizend gratis kaarten woensdagmiddag worden uitgedeeld. Stemmen bij het park kan tussen 10.00 uur en 16.00 uur en het park sluit al om 17.00 uur, aldus de woordvoerster.
Ook voor de jeugd is er vertier geregeld. Naast het safaripark kunnen jongeren in Hilvarenbeek zich bij stemlocatie The Box vanaf 15.30 uur laten vermaken door een dj. Ook rijden er in de gemeente huifkarren rond die de jonge kiezers naar de stemlocatie brengen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".
5 uur geledenVUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
8 uur geleden