Stemmen en dan gratis naar GaiaZOO of Safaripark Beekse Bergen
KERKRADE (ANP) - Ruim 750 inwoners van Kerkrade hebben woensdag de stembusgang voor de gemeenteraadsverkiezingen gecombineerd met een gratis gezinsuitje in GaiaZOO, zegt een woordvoerster van de gemeente.
In de dierentuin is een stembureau gevestigd. Mensen die hier stemmen, krijgen met hun hele gezin gratis toegang tot het park. Ook het parkeren is gratis. Volgens de woordvoerster werd gretig gebruikt gemaakt van deze mogelijkheid. "Het is een extra stimulans om te gaan stemmen. Het is goed vol, we moesten zelfs verkeersregelaars inzetten." Aan het begin van de middag hadden ruim 520 kiezers er hun stem uitgebracht. Sommigen gingen gelijk terug, maar de meeste mensen gingen door en maakten er met hun kinderen een leuk dagje uit van.
Ook in het Safaripark Beekse Bergen bij Hilvarenbeek kan worden gestemd. Zo'n 150 tot 200 inwoners van Hilvarenbeek combineerden het uitbrengen van hun stem met een gratis bezoek aan het safaripark. Naast de ingang van het park staan twee safaribussen waar mensen hun stem kunnen uitbrengen. In ruil voor hun stempas krijgen de eerste duizend stemmers een gratis toegangskaart en een uitrijkaart. Een woordvoerster denkt niet dat alle duizend gratis kaarten woensdagmiddag worden uitgedeeld. Stemmen bij het park kan tussen 10.00 uur en 16.00 uur en het park sluit al om 17.00 uur, aldus de woordvoerster.
Ook voor de jeugd is er vertier geregeld. Naast het safaripark kunnen jongeren in Hilvarenbeek zich bij stemlocatie The Box vanaf 15.30 uur laten vermaken door een dj. Ook rijden er in de gemeente huifkarren rond die de jonge kiezers naar de stemlocatie brengen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
3 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
4 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
5 uur geleden