Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stemmen en dan gratis naar GaiaZOO of Safaripark Beekse Bergen

Stemmen en dan gratis naar GaiaZOO of Safaripark Beekse Bergen

KERKRADE (ANP) - Ruim 750 inwoners van Kerkrade hebben woensdag de stembusgang voor de gemeenteraadsverkiezingen gecombineerd met een gratis gezinsuitje in GaiaZOO, zegt een woordvoerster van de gemeente.

In de dierentuin is een stembureau gevestigd. Mensen die hier stemmen, krijgen met hun hele gezin gratis toegang tot het park. Ook het parkeren is gratis. Volgens de woordvoerster werd gretig gebruikt gemaakt van deze mogelijkheid. "Het is een extra stimulans om te gaan stemmen. Het is goed vol, we moesten zelfs verkeersregelaars inzetten." Aan het begin van de middag hadden ruim 520 kiezers er hun stem uitgebracht. Sommigen gingen gelijk terug, maar de meeste mensen gingen door en maakten er met hun kinderen een leuk dagje uit van.

Ook in het Safaripark Beekse Bergen bij Hilvarenbeek kan worden gestemd. Zo'n 150 tot 200 inwoners van Hilvarenbeek combineerden het uitbrengen van hun stem met een gratis bezoek aan het safaripark. Naast de ingang van het park staan twee safaribussen waar mensen hun stem kunnen uitbrengen. In ruil voor hun stempas krijgen de eerste duizend stemmers een gratis toegangskaart en een uitrijkaart. Een woordvoerster denkt niet dat alle duizend gratis kaarten woensdagmiddag worden uitgedeeld. Stemmen bij het park kan tussen 10.00 uur en 16.00 uur en het park sluit al om 17.00 uur, aldus de woordvoerster.

Ook voor de jeugd is er vertier geregeld. Naast het safaripark kunnen jongeren in Hilvarenbeek zich bij stemlocatie The Box vanaf 15.30 uur laten vermaken door een dj. Ook rijden er in de gemeente huifkarren rond die de jonge kiezers naar de stemlocatie brengen.

Meer uit Binnenland

21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

56 minuten geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

1 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

4 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

6 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

13 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

17 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

18 uur geleden