Stemmachinefabrikant: Fox News loog bewust over verkiezingsfraude
DENVER (ANP/RTR) - De Amerikaanse televisiezender Fox News noemde Donald Trumps claims over verkiezingsfraude in 2020 intern "totale onzin". Dat stelt stemmachinefabrikant Dominion Voting Systems in de rechtszaak die het bedrijf heeft aangespannen tegen de zender wegens laster.
In rechtbankdocumenten die donderdag publiek werden schrijft Dominion tot die conclusie te komen na het inzien van interne communicatie bij Fox News en verklaringen die zenderbaas Rupert Murdoch en anderen in januari moesten afleggen in de zaak. Murdoch zou de beweringen van Trump dat er met de verkiezingsuitslagen was gerommeld op de werkvloer "stapelgek" en "schadelijk" hebben genoemd. Andere werknemers zouden woorden als "absurd" en "roekeloos" hebben gebruikt voor de aantijgingen.
Dominion klaagde Fox News in maart 2021 aan voor 1,6 miljard dollar. Het Amerikaans-Canadese bedrijf vindt dat Fox News zich schuldig heeft gemaakt aan laster door te berichten dat de stemmachines van Dominion waren gebruikt voor de verkiezingsfraude, terwijl de redactie wist dat dat niet waar was. Fox News beroept zich op de persvrijheid en stelt in zijn eigen rechtbankpapieren dat de claims van Trump "ontegensprekelijk nieuwswaardig" waren en dat kijkers hebben begrepen dat het slechts ging om aantijgingen.
Fox News en Dominion treffen elkaar op 17 april in de rechtbank, de zaak zal vermoedelijk vijf weken duren.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
15 minuten geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
58 minuten geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
59 minuten geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geleden