Stemlokalen nog een half uur open
DEN HAAG (ANP) - Mensen die willen stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen hebben hier nog een half uur de tijd voor. Om 21.00 uur sluiten de stemlocaties en begint het tellen van de stemmen.
In Nederland kan woensdag gestemd worden op ruim 9800 locaties. Nederland telt zo'n 13,3 miljoen kiesgerechtigden. Dat komt neer op 91 procent van de bevolking van 18 jaar of ouder. Ruim de helft van deze groep is 50 jaar of ouder. Bijna 500.000 jongeren mogen voor het eerst stemmen voor de Tweede Kamer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet roept boeren op niet met tractoren op snelwegen te demonstreren. Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA), die gaat over het demonstratierecht, doet die oproep nadat er vrijdag twee doden waren gevallen op de A59. Zij kwamen om bij een botsing in de staart van een file, die het gevolg was van trekkers op de snelweg.
13 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Vele tientallen tractoren hebben luid toeterend het boerenprotest in Den Bosch verlaten. Ook het terrein voor het provinciehuis, waar de demonstratie plaatsvond, liep rond 13.00 uur leeg.
18 minuten geledenDE BILT (ANP) - Niet eerder werd het in Nederland zo warm op 14 augustus als in 2026, meldt Weeronline. In Westdorpe en Gilze-Rijen is vrijdag het record uit 2025 van 34,2 graden verbroken. Ook werd vrijdag officieel de warmste 14 augustus ooit gemeten.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren verwacht het Centraal Planbureau (CPB) dat mensen net iets minder te besteden krijgen. Voor alle huishoudens komt het neer op 0,3 procent koopkrachtdaling in 2027. Nagenoeg iedereen gaat er volgend jaar iets op achteruit, alleen gepensioneerden kunnen rekenen op een kleine koopkrachtstijging. Gezinnen zonder kinderen gaan er dat jaar het meest op achteruit.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de overheid stijgen snel, maar de belastinginkomsten blijven achter. Het begrotingstekort van de overheid zal daardoor dit jaar oplopen, verwacht het Centraal Planbureau (CPB). De gestegen rente en uitgaven aan defensie zijn daar de oorzaak van.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders heeft in een bericht op X gepleit voor "massadeportaties". Tegen welke groep de PVV-leider zich richt, maakt hij niet precies duidelijk, maar hij heeft het over "crimineel tuig". Daarbij deelt hij een bericht van AT5 over een man die iemand in Amsterdam tot seksuele handelingen dwong.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De organisatoren van het boerenprotest in Den Bosch roepen boeren op bij de terugreis niet de snelwegen op te gaan met hun tractoren. FDF-leider Mark van den Oever verzocht de honderden aanwezige actievoerders vanaf een podium om binnenwegen te pakken, vanwege het "tragische ongeval" op de A59 eerder op de dag. "Zodat er niet nog een ongeluk gebeurt."
1 uur geleden