Stemhulpen ruim 5,5 miljoen keer ingevuld
DEN HAAG (ANP) - De stemhulpen waarmee kiezers kunnen zien welke partijen bij hen passen, zijn al meer dan 5,5 miljoen keer ingevuld. De StemWijzer van ProDemos is sinds de lancering op 25 oktober zo'n 3,2 miljoen keer ingevuld. Het Kieskompas is sinds 30 oktober zeker 1,2 miljoen keer gebruikt. De Kieswijzer van DPG Media is 773.000 keer ingevuld. Die werd begin november gelanceerd.
De thematische stemhulpen van het Kieskompas, zoals het WoonKieskompas, het ZorgKieskompas en het EnergieKieskompas, zijn meer dan 300.000 keer gebruikt. De Jongerenkieswijzer is ruim 100.000 keer ingevuld. Ook ProDemos lanceerde eind oktober een stemhulp voor jongeren. Die is inmiddels ruim 105.000 keer ingevuld.
De StemmenTracker van het kennisinstituut is ruim 106.000 keer gebruikt. Hier kunnen mensen zien hoe partijen de afgelopen tijd over verschillende onderwerpen in de Tweede Kamer hebben gestemd.
De Tweede Kamerverkiezingen zijn op 22 november. In Nederland kan woensdag in meer dan 9800 stemlokalen worden gestemd. Nederland telt ruim 13,3 miljoen kiesgerechtigden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) en Chris Stoffer (SGP) vragen zich af of zij tevreden kunnen zijn met het nieuwe begrotingsvoorstel van het kabinet, nadat PRO, Volt en ChristenUnie lieten blijken positief te zijn. "Als ze alleen links bedienen en rechts niet, heb je een heel ander schaakbord", zei Eerdmans voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.
1 dag geleden