Stemhulpen ruim 5,5 miljoen keer ingevuld
DEN HAAG (ANP) - De stemhulpen waarmee kiezers kunnen zien welke partijen bij hen passen, zijn al meer dan 5,5 miljoen keer ingevuld. De StemWijzer van ProDemos is sinds de lancering op 25 oktober zo'n 3,2 miljoen keer ingevuld. Het Kieskompas is sinds 30 oktober zeker 1,2 miljoen keer gebruikt. De Kieswijzer van DPG Media is 773.000 keer ingevuld. Die werd begin november gelanceerd.
De thematische stemhulpen van het Kieskompas, zoals het WoonKieskompas, het ZorgKieskompas en het EnergieKieskompas, zijn meer dan 300.000 keer gebruikt. De Jongerenkieswijzer is ruim 100.000 keer ingevuld. Ook ProDemos lanceerde eind oktober een stemhulp voor jongeren. Die is inmiddels ruim 105.000 keer ingevuld.
De StemmenTracker van het kennisinstituut is ruim 106.000 keer gebruikt. Hier kunnen mensen zien hoe partijen de afgelopen tijd over verschillende onderwerpen in de Tweede Kamer hebben gestemd.
De Tweede Kamerverkiezingen zijn op 22 november. In Nederland kan woensdag in meer dan 9800 stemlokalen worden gestemd. Nederland telt ruim 13,3 miljoen kiesgerechtigden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De BBB wil verder meepraten over de begroting, hoewel de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet heeft gesteund. Partijleider Henk Vermeer wil nog steeds ingaan op de uitnodiging voor gesprekken die premier Rob Jetten komende dagen zal versturen. Die vindt het op zijn beurt "raar" dat Vermeer alsnog aan tafel wil na steun voor de motie van wantrouwen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen (PvdD) vindt dat premier Rob Jetten te weinig maatregelen neemt tegen Israël. Sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 doodde het Israëlische leger bijna 74.000 Palestijnen in Gaza. VN-experts concludeerden dat er sprake is van genocide.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwijst tijdens inhoudelijke debatjes over onderwijs en zorg vooral naar kabinetsplannen. Hij vindt veel ideeën die worden geopperd wel goed, maar houdt zich op de vlakte over of daar dan ook iets mee gedaan wordt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stikstofplannen worden niet afgezwakt als het aan premier Rob Jetten ligt. Dat zei hij desgevraagd tegen PRO-leider Jesse Klaver tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen. De grootste oppositiepartij heeft eerder geëist dat de plannen van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) niet versoepeld worden, anders steunt PRO de plannen niet.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten wil dat Nederland net als andere Europese landen ook een veiligheidsinstituut krijgt voor kunstmatige intelligentie (AI). Hij reageerde positief op een voorstel van Volt-leider Laurens Dassen. Jetten wil zoiets het liefst opzetten samen met landen als Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland, die al zo'n instantie hebben.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten hoopt binnen een week een deal te kunnen sluiten met oppositiepartijen over de begroting. "Als het binnen een week lukt, zou dat fantastisch zijn", zei de premier bij de Algemene Politieke Beschouwingen. Jesse Klaver was daar niet van onder de indruk. "Als ik op Brad Pitt zou lijken, zou dat ook fantastisch zijn", reageerde de PRO-leider tot hilariteit van de Tweede Kamer.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is aan het kabinet om het "duurzame gaspedaal" weer vol in te trappen, nadat er jarenlang "jojobeleid" is gevoerd. Dat zei premier Rob Jetten tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen na vragen van Christine Teunissen (PvdD).
16 uur geleden