Stemhulpen ruim 5,5 miljoen keer ingevuld
DEN HAAG (ANP) - De stemhulpen waarmee kiezers kunnen zien welke partijen bij hen passen, zijn al meer dan 5,5 miljoen keer ingevuld. De StemWijzer van ProDemos is sinds de lancering op 25 oktober zo'n 3,2 miljoen keer ingevuld. Het Kieskompas is sinds 30 oktober zeker 1,2 miljoen keer gebruikt. De Kieswijzer van DPG Media is 773.000 keer ingevuld. Die werd begin november gelanceerd.
De thematische stemhulpen van het Kieskompas, zoals het WoonKieskompas, het ZorgKieskompas en het EnergieKieskompas, zijn meer dan 300.000 keer gebruikt. De Jongerenkieswijzer is ruim 100.000 keer ingevuld. Ook ProDemos lanceerde eind oktober een stemhulp voor jongeren. Die is inmiddels ruim 105.000 keer ingevuld.
De StemmenTracker van het kennisinstituut is ruim 106.000 keer gebruikt. Hier kunnen mensen zien hoe partijen de afgelopen tijd over verschillende onderwerpen in de Tweede Kamer hebben gestemd.
De Tweede Kamerverkiezingen zijn op 22 november. In Nederland kan woensdag in meer dan 9800 stemlokalen worden gestemd. Nederland telt ruim 13,3 miljoen kiesgerechtigden.
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - Een Amsterdamse wijkagent doet aangifte van smaad en laster tegen Marjolein Faber om uitspraken die het PVV-Kamerlid over haar deed tijdens een debat woensdag. De agent van Marokkaanse afkomst zou volgens Faber niet neutraal zijn. Zij haalde tijdens het debat verschillende posts op sociale media van de wijkagent aan waaruit dat zou blijken. "Waar ligt haar loyaliteit?"
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch inkorten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. Dat is volgens staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei, CDA) nodig om vaart te maken met de aanpak van het ruimtegebrek op het elektriciteitsnet, ook wel netcongestie genoemd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet scherpt regels over dierenwelzijn aan. Landbouwstaatssecretaris Silvio Erkens (VVD) past een besluit aan dat de vorige BBB-minister Femke Wiersma eerder heeft gepubliceerd voor reacties. "Dierenwelzijn in de veehouderij naar een hoger niveau", kopt zijn ministerie in een persbericht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) gaat samen met Spanje in Brussel vragen om een minimumleeftijd voor sociale media. Wat die leeftijd moet worden, staat niet in het voorstel van de landen. Aerdts is voorstander van een minimumleeftijd van 15 jaar.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Slaap onder een klamboe als je die hebt", is het advies van minister Sophie Hermans van Volksgezondheid over het voorkomen van besmetting met het westnijlvirus. Afgelopen week werd bekend dat er negen gevallen bij zijn gekomen en dat het dodental van het virus is opgelopen naar drie. Dat waren volgens Hermans "oudere mensen die al gezondheidsproblemen hadden".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland is vrijdag aangekomen op de plek waar donderdag een tourbus met Nederlanders verongelukte. Ze is daar samen met een team, zei minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen vrijdag voor de ministerraad. "En staat in goed contact met de lokale autoriteiten."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink vindt dat beveiliging moet worden ingezet zolang dat nodig is in Ter Apel om overlastgevende asielzoekers te weren. Woonzorgcentrum Kloosterheerd doet dat sinds kort, omdat jongeren daar in de avond voor overlast zorgen. Van den Brink noemt dat "onwenselijk".
9 uur geleden