Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stemhulpen al duizenden keren ingevuld

Stemhulpen al duizenden keren ingevuld

DEN HAAG (ANP) - Met nog een paar dagen te gaan voor de gemeenteraadsverkiezingen maken steeds meer kiezers gebruik van de verschillende digitale stemhulpen. De stemhulp die in de meeste gemeenten online staat, MijnStem, is tot nu toe bijna 700.000 keer ingevuld.

MijnStem is te raadplegen voor 257 verschillende gemeenten. Volgens de organisatie erachter, Citisens, zijn de hoogste bezoekersaantallen te zien in grotere steden zoals Tilburg, Leiden en Nijmegen.

De StemWijzers van ProDemos zijn voor 55 gemeenten te vinden. Inmiddels zijn meer dan 630.000 StemWijzers volledig ingevuld, laat een woordvoerder weten. ProDemos kan geen vergelijking maken met de gemeenteraadsverkiezingen van 2018, omdat er toen in 44 gemeenten een StemWijzer kon worden ingevuld, elf minder dan nu. Toen werd deze stemhulp ruim 1 miljoen keer volledig ingevuld. Omdat nu ook Rotterdam meedoet, verwacht ProDemos dat het aantal dit keer hoger zal uitvallen.

Ook de Kieskompas wordt goed bezocht. Die stemhulp is in 35 gemeenten te gebruiken. De afgelopen tijd zijn de Kieskompassen meer dan 250.000 keer ingevuld. "Gemiddeld gaat het om ongeveer 12,5 procent van de kiesgerechtigden per gemeente met een Kieskompas. Dat is meer dan bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen een week voor de verkiezingen", meldt de organisatie. Een woordvoerder zegt dat het aantal gebruikers in de laatste dagen voor de verkiezingen vaak nog verdubbelt.

Meer uit Binnenland

Dubbel zoveel meldingen van vergiftiging door afslankmiddelen

UTRECHT (ANP) - Het aantal meldingen van vergiftigingen door injecteerbare afslankmiddelen is in een jaar tijd verdubbeld, blijkt uit het jaaroverzicht van het Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC). In 2025 kreeg het NVIC, onderdeel van het UMC Utrecht, 149 meldingen. Een jaar eerder waren dat er nog 76. Voor het eerst kreeg het centrum bovendien meldingen van vergiftigingen met ongeregistreerde afslankmedicatie en peptiden.

59 minuten geleden
Straf omhoog voor doden partner na aanhoudend huiselijk geweld

DEN HAAG (ANP) - Wie na een patroon van aanhoudend huiselijk geweld haar of - meestal - zijn partner doodt, kan daarvoor binnenkort een zwaardere straf krijgen. Specifiek gaat het hier om gevallen waarbij geen sprake is van een vooropgezet plan, of dit niet kan worden bewezen. Rechters noemen dat doodslag en kunnen daar maximaal 25 jaar celstraf voor opleggen. Maar justitieminister David van Weel wil dit in specifieke gevallen verhogen naar maximaal 30 jaar of levenslang.

1 uur geleden
Overleden persoon aangetroffen op strand Texel

DE KOOG (ANP) - Op het strand van Texel is zondagavond even voor 22.00 uur een overleden persoon aangetroffen. Het lichaam werd aangetroffen op het strand ter hoogte van De Koog, meldt een politiewoordvoerder. Over de identiteit van het slachtoffer kan de politie niets kwijt.

7 uur geleden
Defensie stuurt schip met hulpmiddelen van Curaçao naar Venezuela

WILLEMSTAD (ANP) - De Zr.Ms. Groningen gaat vol met hulpmiddelen zoals water, eten en andere hulpgoederen van Curaçao naar het nabijgelegen Venezuela. Naar verwachting komt het schip om 21.30 uur Nederlandse tijd aan in het Zuid-Amerikaanse land, schrijft Defensie.

10 uur geleden
Weer jong kind uit openstaand raam gevallen

SCHIEDAM (ANP) - Er is opnieuw een jong kind uit een openstaand raam gevallen. Dit keer gaat het om een kindje van 1,5 jaar oud. De dreumes viel vanaf de derde verdieping op de Van Heuven Goedhartstraat in Schiedam en is met spoed naar het ziekenhuis vervoerd.

13 uur geleden
NS: maandag en dinsdag minder treinen, maar impact beperkt

UTRECHT (ANP) - Op diverse trajecten rijden maandag en dinsdag minder treinen, maar de impact daarvan is volgens de NS beperkt. Het gaat voornamelijk om trajecten in de Randstad.

15 uur geleden
Rioolwater in buitenwater: niet zwemmen in deel Noord-Holland

AMSTERDAM (ANP) - Door de hevige regenbuien afgelopen nacht is er bij Amsterdam rioolwater in het buitenwater terechtgekomen. Het Waterschap Amstel, Gooi en Vecht raadt mensen daarom de komende dagen af om in een groot aantal gemeenten in Noord-Holland in open water te gaan zwemmen. Direct contact met water kan leiden tot gezondheidsklachten, zoals last van maag en darmen.

16 uur geleden