Stemhulpen al duizenden keren ingevuld
DEN HAAG (ANP) - Met nog een paar dagen te gaan voor de gemeenteraadsverkiezingen maken steeds meer kiezers gebruik van de verschillende digitale stemhulpen. De stemhulp die in de meeste gemeenten online staat, MijnStem, is tot nu toe bijna 700.000 keer ingevuld.
MijnStem is te raadplegen voor 257 verschillende gemeenten. Volgens de organisatie erachter, Citisens, zijn de hoogste bezoekersaantallen te zien in grotere steden zoals Tilburg, Leiden en Nijmegen.
De StemWijzers van ProDemos zijn voor 55 gemeenten te vinden. Inmiddels zijn meer dan 630.000 StemWijzers volledig ingevuld, laat een woordvoerder weten. ProDemos kan geen vergelijking maken met de gemeenteraadsverkiezingen van 2018, omdat er toen in 44 gemeenten een StemWijzer kon worden ingevuld, elf minder dan nu. Toen werd deze stemhulp ruim 1 miljoen keer volledig ingevuld. Omdat nu ook Rotterdam meedoet, verwacht ProDemos dat het aantal dit keer hoger zal uitvallen.
Ook de Kieskompas wordt goed bezocht. Die stemhulp is in 35 gemeenten te gebruiken. De afgelopen tijd zijn de Kieskompassen meer dan 250.000 keer ingevuld. "Gemiddeld gaat het om ongeveer 12,5 procent van de kiesgerechtigden per gemeente met een Kieskompas. Dat is meer dan bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen een week voor de verkiezingen", meldt de organisatie. Een woordvoerder zegt dat het aantal gebruikers in de laatste dagen voor de verkiezingen vaak nog verdubbelt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie haalt 400 miljoen euro naar voren om ook dit jaar Oekraïne weer 3 miljard aan militaire steun te kunnen geven. Een ingewijde bevestigt maandag berichtgeving van De Telegraaf over de kasschuif.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Pleegzorgorganisatie Enver staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Volgens de inspectie heeft de instelling, die onder meer betrokken was bij de pleegzorg voor het meisje uit Vlaardingen dat ernstig werd mishandeld in haar pleeggezin, de afgelopen maanden voldoende verbeteringen doorgevoerd.
1 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf personen aangehouden vanwege de ontvoering van een Nederlandse vrouw vorige week. Ze werd vastgehouden op een adres in Saint-Nicolas, in de provincie Luik.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft maandag in hoger beroep de 52-jarige Minh Nghia V. veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden gevangenisstraf. V. schoot in januari 2023 op een parkeerplaats in Zwijndrecht zijn ex-vriendin en haar moeder neer. De ex (38) raakte blijvend invalide, haar 66-jarige moeder overleefde het geweld niet. Het Openbaar Ministerie had een levenslange celstraf geëist.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak tegen de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam. De voormalig analist bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) werd onlangs vrijgesproken van het lekken van informatie aan de Marokkaanse geheime dienst. Wel werd El M. veroordeeld tot twintig maanden cel voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar zijn huis.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een gevangenisstraf van 9,5 jaar geëist tegen een 75-jarige vrouw uit Oudenbosch (Noord-Brabant) voor het doden van haar 77-jarige partner in zijn woning in de Amsterdamse wijk Geuzenveld. Het OM vermoedt dat de vrouw haar vriend op 28 januari 2020 in zijn woning aan de Aalbersestraat heeft gewurgd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rondom de wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax in voetbalstadion De Kuip heeft de politie afgelopen zondag 24 mensen aangehouden. Zij zijn onder meer aangehouden voor belediging, baldadigheid, mishandeling, het afsteken van vuurwerk en in zestien gevallen voor discriminatie, waarbij het vooral ging om het roepen van leuzen.
6 uur geleden