Stemhulpen al duizenden keren ingevuld
DEN HAAG (ANP) - Met nog een paar dagen te gaan voor de gemeenteraadsverkiezingen maken steeds meer kiezers gebruik van de verschillende digitale stemhulpen. De stemhulp die in de meeste gemeenten online staat, MijnStem, is tot nu toe bijna 700.000 keer ingevuld.
MijnStem is te raadplegen voor 257 verschillende gemeenten. Volgens de organisatie erachter, Citisens, zijn de hoogste bezoekersaantallen te zien in grotere steden zoals Tilburg, Leiden en Nijmegen.
De StemWijzers van ProDemos zijn voor 55 gemeenten te vinden. Inmiddels zijn meer dan 630.000 StemWijzers volledig ingevuld, laat een woordvoerder weten. ProDemos kan geen vergelijking maken met de gemeenteraadsverkiezingen van 2018, omdat er toen in 44 gemeenten een StemWijzer kon worden ingevuld, elf minder dan nu. Toen werd deze stemhulp ruim 1 miljoen keer volledig ingevuld. Omdat nu ook Rotterdam meedoet, verwacht ProDemos dat het aantal dit keer hoger zal uitvallen.
Ook de Kieskompas wordt goed bezocht. Die stemhulp is in 35 gemeenten te gebruiken. De afgelopen tijd zijn de Kieskompassen meer dan 250.000 keer ingevuld. "Gemiddeld gaat het om ongeveer 12,5 procent van de kiesgerechtigden per gemeente met een Kieskompas. Dat is meer dan bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen een week voor de verkiezingen", meldt de organisatie. Een woordvoerder zegt dat het aantal gebruikers in de laatste dagen voor de verkiezingen vaak nog verdubbelt.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
1 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariƫr. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariƫr Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israƫlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.
6 uur geleden