Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stembussen in Polen open voor presidentsverkiezingen

Stembussen in Polen open voor presidentsverkiezingen

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is zondagochtend de eerste ronde van de presidentsverkiezingen begonnen, na een campagne die vooral in het teken stond van buitenlands beleid en sociale thema's als abortus en lhbti-rechten.

De pro-Europese burgemeester van Warschau Rafal Trzaskowski en de nationalistische historicus Karol Nawrocki zijn volgens de peilingen de belangrijkste kandidaten om door te gaan naar de tweede ronde op 1 juni.

Trzaskowski beloofde tijdens de campagne lhbti-rechten en het recht op abortus te steunen. Nawrocki wordt gesteund door Recht en Rechtvaardigheid (PiS), de partij die vaak op gespannen voet staat met westerse bondgenoten en EU-instellingen. De historicus is een bewonderaar van Donald Trump.

Sinds de pro-Europese coalitie van Donald Tusk in 2023 aan de macht kwam, zijn belangrijke regeringsinitiatieven geblokkeerd door veto's van de nationalistische president Andrzej Duda.

Meer uit Buitenland

EU: aanval Israël op ziekenhuis onaanvaardbaar, geen maatregelen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie noemt de aanval van Israël op het Nasser-ziekenhuis in Gaza "volstrekt onaanvaardbaar", zei een woordvoerder dinsdag. Door de aanval op het ziekenhuis op maandag kwamen twintig mensen om het leven, onder wie vijf journalisten en vier zorgmedewerkers.

1 uur geleden
Noodsituaties treffen vrijwel heel Spanje, minister belooft hulp

MADRID (ANP) - In op één na alle autonome gemeenschappen van Spanje zijn er noodsituaties als gevolg van grote natuurbranden geweest. De regering heeft in zestien van de zeventien gemeenschappen tussen 23 juni en 25 augustus gebieden aangemerkt als 'door nood getroffen zones'. Alleen Baskenland is gespaard gebleven.

1 uur geleden
Australische media delen naam en foto van vermoedelijke schutter

MELBOURNE (ANP) - De man naar wie de Australische politie op zoek is voor het neerschieten van drie agenten is volgens media Dezi Bird Freeman. The Herald Sun meldde de naam als eerste. Er circuleren oude foto's van hem.

2 uur geleden
Rellen in Zwitserse stad Lausanne na fatale politieachtervolging

LAUSANNE (ANP/DPA) - In de Zwitserse stad Lausanne zijn voor de tweede nacht op rij rellen geweest. De onrust volgt op een politieachtervolging waarbij een 17-jarige jongen op een gestolen scooter om het leven kwam.

2 uur geleden
Zuid-Amerikaanse natuurgebieden aan elkaar verbonden voor jaguar

PUERTO QUIJARRO (ANP) - Om de jaguar meer leefgebied te geven zijn natuurgebieden in Bolivia, Brazilië en Paraguay aan elkaar verbonden. Volgens het Wereld Natuur Fonds (WWF) moet het ook de waterstromen en bossen beschermen en de biodiversiteit versterken in de regio.

2 uur geleden
Gezant VS: Libanon komt met plan voor ontwapening Hezbollah

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon komt op 31 augustus met een plan over hoe het Hezbollah wil overtuigen zich te ontwapenen. De Amerikaanse gezant voor Libanon en Syrië, Thomas Barrack, meldt dat na overleg met de Libanese president Joseph Aoun.

3 uur geleden
Merz: Duitsland gaat Palestijnse staat nu niet erkennen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland wil op dit moment de Palestijnse staat nog niet erkennen, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Een aantal landen, waaronder Frankrijk en Canada, heeft zo'n stap wel aangekondigd. "We zullen ons niet bij dat initiatief aansluiten", aldus Merz in een gezamenlijke persconferentie met de Canadese premier Mark Carney in Berlijn.

4 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!