Stembureaus open voor Amerikaanse voorverkiezingen in 7 staten
PHILADELPHIA (ANP) - Ondanks het coronavirus en de onlusten kunnen Amerikanen weer hun stem uitbrengen in voorverkiezingen. De Democratische presidentskandidaat Joe Biden is op bezoek in Philadelphia, de grootste stad van Pennsylvania, waar de stemlokalen dinsdag zijn geopend. De stembureaus sluiten er woensdag om 02.00 uur onze tijd. Democraten kiezen dinsdag in zeven deelstaten en de hoofdstad Washington D.C. afgevaardigden voor hun congres. Daar wordt formeel hun presidentskandidaat gekozen.
Veel kiezers brengen hun stem per post uit. Dat kan het tellen van de stemmen vertragen. Gouverneur Tom Wolf van Pennsylvania heeft zelfs bepaald dat de stemmen die per post te laat binnenkomen, tot zeven dagen na de sluiting van de stembussen moeten worden meegeteld. In Pennsylvania staan dinsdag voor het partijcongres van de Democraten 186 gedelegeerden op het spel.
Voor de Republikeinen is het een uitgemaakte zaak dat president Trump probeert herkozen te worden. Maar Biden heeft op de stembiljetten nog concurrentie van de voormalige kandidaat Bernie Sanders. Deze linkse senator is weliswaar uit de race om de Democratische kandidatuur, maar doet toch nog mee om op het partijcongres in augustus zo veel mogelijk invloed op de koers van de partij te hebben. Biden heeft op papier de kandidatuur nog niet, wat hij komt volgens Amerikaanse media op dit moment nog 425 stemmen tekort om op het congres te worden uitgeroepen tot presidentskandidaat. De presidentsverkiezingen zijn 3 november.
Meer uit Buitenland
WINDER (ANP) - De vader van een tiener die twee jaar geleden een schietpartij pleegde op een school in de Verenigde Staten is veroordeeld tot vijftien jaar cel. De vader werd eerder door een jury schuldig bevonden aan meerdere aanklachten, waaronder doodslag. Hij gaf zijn zoon met kerst een wapen dat gebruikt werd bij de schietpartij.
19 minuten geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse regering stuurt militairen naar de exclave Ceuta, waar donderdag honderden migranten aankwamen. De politie zei overweldigd te zijn door hun plotselinge komst en de autoriteiten riepen een noodsituatie uit.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse oud-vicepresident Rebeca Grynspan lijkt vooralsnog de grootste kanshebber om secretaris-generaal van de Verenigde Naties te worden. Dat blijkt volgens persbureau Reuters uit een eerste niet-bepalende stemming van de VN-raad die donderdag achter gesloten deuren werd gehouden. Het persbureau beroept zich op twee anonieme diplomaten.
48 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase parlement heeft strengere straffen voor het lekken van examens goedgekeurd. Nadat het lagerhuis woensdag akkoord ging, heeft ook het Indiase hogerhuis een wetsvoorstel hierover aangenomen. Grote groepen jongeren, die zich de kakkerlakkenbeweging (CJP) noemen, eisten ingrijpende maatregelen.
52 minuten geledenDUNWICH (ANP/AFP) - In het oosten van Engeland zijn zo'n 100 tot 150 mensen geëvacueerd vanwege een natuurbrand, bericht de BBC. Het gaat vooral om vakantiegangers die op een caravanpark stonden in het getroffen natuurgebied.
56 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië is bezig met het opzetten van een maritiem samenwerkingsverband dat moet toezien op veiligheid in het Rode Zeegebied. Dat meldt het ministerie van Defensie volgens Al Arabiya.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar heeft burgers opgeroepen om minder energie te gebruiken. Het land heeft problemen met de stroomvoorziening doordat een kerncentrale is uitgevallen.
2 uur geleden