Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stembureau waar De Jonge stemde: geen maatregelen nodig

Stembureau waar De Jonge stemde: geen maatregelen nodig

DEN HAAG (ANP) - Het stembureau waar minister Hugo de Jonge woensdag stemde, neemt geen maatregelen nu de bewindsman ná het stemmen in thuisquarantaine is gegaan. De Jonge had een melding van zijn corona-app gekregen dat hij mogelijk in contact is geweest met een besmet persoon.

Eerder had De Jonge gestemd bij stembureau 739, de drive-thru-stemlocatie in Rotterdam. Volgens voorzitter Okke Hoek van het stembureau zijn alle protocollen en maatregelen in acht genomen. "Handschoenen, mondkapjes, afstand bewaren, kuchschermen. Bovendien is het in de tent, dus semi-buiten. En de minister stemde vanuit zijn auto met een mondkapje op." Hoek benadrukt dat het veilig is om te komen stemmen en dat deze stemlocatie dan ook gewoon openblijft.

Meer uit Politiek

Kamermeerderheid wil nationale CO2-heffing industrie schrappen

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil af van de nationale CO2-heffing voor de industrie. Een voorstel daartoe van het CDA werd eerder weggestemd, mede doordat de VVD tegen was. Maar de liberalen maken nu een draai, bevestigt Kamerlid Peter de Groot na een bericht van De Telegraaf.

27 minuten geleden
PVV wil spreidingswet intrekken met wijzigingsvoorstel asielwet

DEN HAAG (ANP) - De PVV wil de spreidingswet intrekken door middel van een voorstel om de asielnoodmaatregelenwet te wijzigen. De wet wordt donderdag behandeld in de Tweede Kamer. Ook coalitiepartij BBB heeft vier amendementen aangekondigd om de wet aan te passen.

1 uur geleden
Paul wil leerplichtige leeftijd naar 4, hoe wordt nog onderzocht

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Mariëlle Paul (basisonderwijs) wil de leerplichtige leeftijd verlagen van 5 naar 4 jaar. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft ze dat er nog veel moet gebeuren om dat mogelijk te maken.

2 uur geleden
Wilders vond speech Zelensky in Tweede Kamer 'indrukwekkend'

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders is onder de indruk van de speech die de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag hield in de Tweede Kamer. Zelensky maakte volgens Wilders goed de impact duidelijk van de onophoudelijke Russische raket- en droneaanvallen. "Dus indrukwekkend", aldus de leider van de grootste fractie in de Kamer.

3 uur geleden
Zelensky roept in Tweede Kamer op tot hardere boycot van Rusland

DEN HAAG (ANP) - President Volodymyr Zelensky heeft in een toespraak tot leden van de Eerste en Tweede Kamer opgeroepen tot hardere sancties tegen Rusland. Hij wil dat de oliekraan uit Rusland verder wordt dichtgedraaid en het land helemaal wordt afgesloten van het banksysteem.

4 uur geleden
Zelensky spreekt voor volle zaal in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden zijn massaal op de toespraak van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky afgekomen. Ook bij de grootste fractie, die van de PVV, zaten de bankjes nagenoeg vol. De partij van Geert Wilders is doorgaans erg kritisch op de Nederlandse steun voor Oekraïne in de slepende oorlog met Rusland. D66-leider Rob Jetten ontbrak wegens privéomstandigheden.

4 uur geleden
Wiersma wil stapsgewijs naar beter dierenwelzijn in veehouderij

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) wil in stappen naar strengere regels voor het welzijn van dieren in de veehouderij. In 2040 moeten dieren in stallen leven waar ze hun natuurlijke gedrag kunnen vertonen. Koeien gaan bijvoorbeeld vaker naar buiten, biggen blijven langer bij het moedervarken en kippen krijgen meer ruimte.

6 uur geleden