Stem verdachte Ruinerwold opgenomen ondanks verbod
HILVERSUM (ANP) - De stem van Josef B., verdachte in de geruchtmakende zaak Ruinerwold, is ondanks een expliciet verbod van de rechtbank toch door de pers opgenomen. B.'s advocaat Yehudi Moszkowicz zei hierover "verbaasd" te zijn, nadat Eva Jinek in haar talkshow dinsdagavond een fragment van de opname afspeelde. B. was niet in beeld, alleen zijn stem was te horen. Moszkowicz was gast aan tafel bij Jinek.
Dinsdag vond bij de rechtbank in Assen de eerste openbare zitting tegen de beide Ruinerwoldverdachten plaats. Gerrit Jan van D. en Josef B. worden er onder meer van verdacht dat zij zes kinderen van Van D. jarenlang van hun vrijheid hebben beroofd. De vermoedelijk gehersenspoelde kinderen werden in een boerderij buiten Ruinerwold volledig geïsoleerd van de buitenwereld gehouden.
Binnen- en buitenlandse pers was massaal op de zitting afgekomen. De rechtbank reikte journalisten bij binnenkomst schriftelijke opname- en uitzendrichtlijnen uit. Daarin staat onder meer dat er van de beide verdachten geen beeld- en geluidsopnames van de verdachten mogen worden gemaakt. De rechtbankvoorzitter heeft dit verbod tijdens de zitting nog eens uitgesproken. Eva Jinek liet Moszkowicz in de uitzending weten dat het fragment afkomstig was van "een actualiteitenrubriek". In het fragment spreekt B. zijn ongenoegen uit over het feit dat hij wordt vervolgd.
Van D. was niet in de rechtszaal verschenen. De rechtbank was dinsdagavond niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Online-inlogservice DigiD was vrijdagmiddag slecht bereikbaar door een ddos-aanval. De website digid.nl was nog wel bereikbaar, maar inloggen ging moeizaam, volgens een woordvoerder van overheidsagentschap Logius. De aanval begon om 13.22 uur. Om 14.49 uur was de storing verholpen.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt consumenten voor een vestje van de Wibra dat door baby's en jonge kinderen gedragen kan worden. De knoopjes van het kledingstuk kunnen makkelijk afbreken. Dat kan voor verstikkingsgevaar zorgen bij jonge kinderen, aldus de NVWA.
50 minuten geledenRIGA (ANP) - Defensie moet voortaan abonnementen of leasecontracten afsluiten met dronefabrikanten, vindt Commandant der Strijdkrachten (CDS) Onno Eichelsheim. Met een 'Spotify voor drones' hoopt hij te voorkomen dat Defensie onbemande systemen inslaat die al meteen weer achterhaald zijn door de voortrazende innovatierace. "Je gaat met een fabrikant in zee die ervoor zorgt dat je elke keer de nieuwste versie krijgt."
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De mist heeft vrijdag voor hinder gezorgd op Schiphol en Eindhoven Airport. Op Schiphol haalden luchtvaartmaatschappijen uit voorzorg enkele tientallen vluchten uit het schema. Doordat het zicht al vroeg verbeterde, kon het vliegverkeer daar weer volgens de normale dienstregeling verlopen, meldt een woordvoerder.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer gemeenten verdelen de opvang van asielzoekers en statushouders. Ze hebben samen afspraken gemaakt over de verdeling van die mensen. De spreidingswet, waar gemeenten aan moeten voldoen, biedt die ruimte.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Over mogelijke rellen van jongeren gaan "zorgwekkende berichten" rond, zegt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). Hij wijdt daar weinig over uit en verwijst verder naar lokale autoriteiten. "Daar ligt de verantwoordelijkheid voor het nemen van maatregelen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen is naar eigen zeggen "best diepgegaan, met allerlei verbeteringen" aan zijn stikstofplannen. De D66-bewindsman heeft tot donderdagavond laat en vrijdagochtend met boerenorganisaties LTO en NAJK overlegd. Hij herhaalt dat dit geen onderhandelingen zijn. "Ik vond de gesprekken af en toe echt wel kritisch."
2 uur geleden