Stellantis schort autoproductie Rusland op vanwege logistiek
PARIJS (ANP/RTR) - Autoproducent Stellantis heeft de productie in zijn fabriek in Rusland opgeschort als gevolg van logistieke problemen. Die zijn ontstaan door de sancties tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne, zo meldde de producent van merken als Peugeot, Citroën, Opel, Jeep en Fiat.
Stellantis is de op drie na grootste autoproducent ter wereld. Het bedrijf is goed voor circa 1 procent van de Russische markt. Het concern heeft een fabriek in Kaloega krap 200 kilometer ten zuidwesten van Moskou die het samen met het Japanse Mitsubishi bestierde alvorens de productie in april stilviel. Daar worden jaarlijks circa 11.000 bestelbusjes gebouwd. Er werken ongeveer 2700 mensen.
"Gezien de snelle dagelijkse toename van sancties en logistieke problemen, heeft Stellantis besloten de productie op te schorten, ook om daarmee alle sancties na te leven en werknemers te beschermen", verklaarde het concern.
Tal van buitenlandse bedrijven hebben aangekondigd dat ze hun winkels en fabrieken in Rusland tijdelijk sluiten of dat ze het land voorgoed zullen verlaten sinds de Russische inval in Oekraïne op 24 februari. Stellantis waarschuwde eind maart al dat de fabriek in Kaloega op korte termijn dicht zou moeten omdat de onderdelen opraakten.
Stellantis stopte eerder al wel de export van auto's naar Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne. Ook de import vanuit Rusland werd al gestaakt. De autoproducent had eerder gezegd dat het stilleggen van de fabriek in Kaloega alleen de werknemers zou raken en niet de Russische regering.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
9 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
10 uur geleden