Stellantis roept Pacific-minibusjes terug om brandgevaar
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Stellantis, bekend van automerken zoals Jeep en Chrysler, roept bijna 20.000 deels elektrische minibusjes terug vanwege brandgevaar. Het gaat om de plug-in hybride Pacific-modellen geproduceerd in 2017 en 2018. Intern onderzoek wees uit dat er twaalf keer brand was ontstaan bij deze modellen. Brandgevaar is een bekend probleem bij elektrische auto's.
Alle getroffen voertuigen waren geparkeerd en hadden de motor niet aanstaan. Acht van de voertuigen hingen aan de laadpaal toen de branden ontstonden.
De terugroepactie geldt voor met name de Verenigde Staten en Canada. De 19.808 minibusjes die onderzocht moeten worden hebben accu's van LG Chem, een toeleverancier van Stellantis. LG Energy Solution, het dochterbedrijf van LG Chem dat auto-accu's maakt, heeft laten weten nog geen oorzaak voor de branden te hebben gevonden.
Stellantis zei geen informatie te hebben over verwondingen of ongelukken door de brandincidenten. Gedupeerde klanten worden benaderd zodra er een oplossing gevonden is voor het probleem. Daarvoor hoeven klanten dan niks te betalen, aldus het bedrijf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
33 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.
45 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende stijging van de olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Zo kostte Brent, de olie uit het Midden-Oosten en Europa, voor het eerst sinds juli weer meer dan 100 dollar per vat. De gasprijs steeg tot het hoogste niveau in jaren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dezelfde regels voor innovatieve bedrijven in de EU zullen hen helpen verder door te groeien, zo staat in een wetgevingsvoorstel van de Europese Commissie. Nu is regelgeving rondom bijvoorbeeld investeringen in start-ups nog te versplinterd en anders in elke lidstaat. Brussel wil bepaalde regels gelijktrekken voor alle lidstaten.
2 uur geleden