Stellantis roept Pacific-minibusjes terug om brandgevaar
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Stellantis, bekend van automerken zoals Jeep en Chrysler, roept bijna 20.000 deels elektrische minibusjes terug vanwege brandgevaar. Het gaat om de plug-in hybride Pacific-modellen geproduceerd in 2017 en 2018. Intern onderzoek wees uit dat er twaalf keer brand was ontstaan bij deze modellen. Brandgevaar is een bekend probleem bij elektrische auto's.
Alle getroffen voertuigen waren geparkeerd en hadden de motor niet aanstaan. Acht van de voertuigen hingen aan de laadpaal toen de branden ontstonden.
De terugroepactie geldt voor met name de Verenigde Staten en Canada. De 19.808 minibusjes die onderzocht moeten worden hebben accu's van LG Chem, een toeleverancier van Stellantis. LG Energy Solution, het dochterbedrijf van LG Chem dat auto-accu's maakt, heeft laten weten nog geen oorzaak voor de branden te hebben gevonden.
Stellantis zei geen informatie te hebben over verwondingen of ongelukken door de brandincidenten. Gedupeerde klanten worden benaderd zodra er een oplossing gevonden is voor het probleem. Daarvoor hoeven klanten dan niks te betalen, aldus het bedrijf.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in juni een nieuw record geboekt bij het aantal vervoerde passagiers. In totaal stapten vorige maand 21,2 miljoen mensen aan boord van de vliegtuigen van Ryanair. Dat is een stijging van 7 procent in vergelijking met een jaar eerder.
10 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft voorgesteld om de Amerikaanse overheid een belang van 5 procent te geven in de ChatGPT-maker. Dat meldt de Financial Times op basis van ingewijden. Het zou onderdeel zijn van een plan om goede verhoudingen met de regering van president Donald Trump te waarborgen.
1 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurs in Zuid-Korea ging donderdag hard omlaag na de sterke opmars in het tweede kwartaal. Vooral de grote chipbedrijven stonden onder druk door zorgen over de winstgevendheid van de enorme investeringen van bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) op de langere termijn. Dat wakkerde de bezorgdheid aan dat de door AI gedreven rally te ver en te snel is gegaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS stelt zijn beursgang uit. Het bedrijf startte eind vorige maand het traject voor een notering op de beurzen in Parijs en Frankfurt. Maar KNDS meldt woensdag van plan te zijn het proces later pas te zullen hervatten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de toespraak van de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve in Portugal. Het was de eerste keer dat Kevin Warsh als Fed-voorzitter buiten de Verenigde Staten in het openbaar sprak.
10 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Streamingdienst Videoland heeft de sportrechten en programmering van Viaplay Nederland verworven. Dat heeft DPG Media, de eigenaar van Videoland, woensdag gemeld. De overname is onder voorbehoud van goedkeuring van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en de Ondernemingsraad (OR). Met de uitbreiding van de portefeuille van Videoland is een bedrag van 142 miljoen euro gemoeid.
10 uur geleden