Stellantis roept Pacific-minibusjes terug om brandgevaar
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Stellantis, bekend van automerken zoals Jeep en Chrysler, roept bijna 20.000 deels elektrische minibusjes terug vanwege brandgevaar. Het gaat om de plug-in hybride Pacific-modellen geproduceerd in 2017 en 2018. Intern onderzoek wees uit dat er twaalf keer brand was ontstaan bij deze modellen. Brandgevaar is een bekend probleem bij elektrische auto's.
Alle getroffen voertuigen waren geparkeerd en hadden de motor niet aanstaan. Acht van de voertuigen hingen aan de laadpaal toen de branden ontstonden.
De terugroepactie geldt voor met name de Verenigde Staten en Canada. De 19.808 minibusjes die onderzocht moeten worden hebben accu's van LG Chem, een toeleverancier van Stellantis. LG Energy Solution, het dochterbedrijf van LG Chem dat auto-accu's maakt, heeft laten weten nog geen oorzaak voor de branden te hebben gevonden.
Stellantis zei geen informatie te hebben over verwondingen of ongelukken door de brandincidenten. Gedupeerde klanten worden benaderd zodra er een oplossing gevonden is voor het probleem. Daarvoor hoeven klanten dan niks te betalen, aldus het bedrijf.
Meer uit Financieel
DE MEERN (ANP) - Nederlanders hebben vorige maand iets meer hypotheken aangevraagd, blijkt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Daarmee was juli tot nu toe de op een na drukste maand van 2026. Volgens HDN is het aandeel kopers licht gestegen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten zorgde voor enig optimisme bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.
1 uur geledenCAMBRIDGE (ANP) - Het Britse farmacieconcern AstraZeneca voert gesprekken met de Amerikaanse rivaal Bristol Myers Squibb over een mogelijke fusie. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. Een dergelijke deal zou een van de grootste farmaceutische concerns ter wereld opleveren, met een geschatte waarde van bijna 400 miljard dollar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell verkoopt zijn Europese activiteiten voor hernieuwbare energie op land, zoals wind- en zonneparken, aan het Franse TotalEnergies. Het gaat om projecten in Nederland, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk. Het olie- en gasconcern maakt niet bekend hoeveel geld met de transactie gemoeid is.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De prijzen voor ruwe olie gingen maandag flink omlaag. De prijsdaling volgde op uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president zei zondag een geplande aanval op Iran voorlopig af te blazen, omdat Teheran en andere landen in het Midden-Oosten de Verenigde Staten zouden hebben gevraagd daarmee te wachten in afwachting van een akkoord.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de overname van zijn kleinere Nederlandse branchegenoot NIBC afgerond, maakt de bank maandag bekend. Vorig jaar november meldde ABN AMRO al die financiële instelling te willen overnemen en afgelopen maart gaf de Autoriteit Consument & Markt (ACM) daarvoor toestemming.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft in de eerste helft van het jaar minder pakketjes bezorgd. Volgens de onderneming is dat mede het gevolg van zwakke consumentenbestedingen. Daarbij zakte het internationale volume, vooral van Aziatische webshops, met bijna 15 procent.
3 uur geleden