Stellantis en Rome akkoord: fabrieken blijven, nieuwe modellen
ROME (ANP/RTR) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, Alfa Romeo, Peugeot, Citroën en Jeep, zal alle Italiaanse fabrieken openhouden en vanaf 2026 de productie opvoeren met de lancering van nieuwe modellen. Het autoconcern maakte dit dinsdag bekend als onderdeel van een akkoord met de Italiaanse regering om de auto-industrie in het land nieuw leven in te blazen.
De minister van Industrie, Adolfo Urso, kondigde aan dat de regering volgend jaar meer dan 1 miljard euro investeert om de Italiaanse toeleveringsketen in de auto-industrie te ondersteunen. In tegenstelling tot dit jaar stelt Rome in 2025 echter geen staatssteun beschikbaar voor de aankoop van nieuwe auto's.
Urso leidde een overleg met vertegenwoordigers van Stellantis, toeleveranciers en vakbonden om de Italiaanse autoproductie te stimuleren en een einde te maken aan maandenlange spanningen met het autoconcern. De Italiaanse vicepremier Matteo Salvini uitte eerder deze maand felle kritiek op Stellantis. Hij merkte op dat er nog weinig Italiaans aan het bedrijf is, terwijl het jarenlang financiële steun uit Italië heeft ontvangen om fabrieken in het buitenland te openen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De toestroom van Amerikaanse toeristen naar Europa vlakt dit jaar naar verwachting voor het eerst af sinds de sterke opleving na corona. Dit is mogelijk het gevolg van een zwakkere dollar, verslechterende economische vooruitzichten en geopolitieke instabiliteit. Een sterke groei van Chinese en Indiase toeristen zal dit waarschijnlijk compenseren, meldt de European Travel Commission in een nieuw rapport.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenbeurzen in Europa zijn woensdag flink hoger gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers uit het Verenigd Koninkrijk. De Britse inflatie is in januari gedaald naar 3 procent. Dat is het laagste niveau sinds maart vorig jaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz steunt voorstellen om het gebruik van sociale media door kinderen te beperken. Dit vanwege zorgen over overmatig schermgebruik en de gevolgen daarvan voor de ontwikkeling van jongeren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De grootste vakbond van Duitsland beschuldigt Tesla ervan een giftige werkomgeving te creëren in zijn autofabriek bij Berlijn. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's laat werknemers te hard werken en zet zieke medewerkers onder druk, aldus IG Metall woensdag.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM wil dat een luchtvaartverdrag tussen de Europese Unie en Qatar "per direct" wordt opgeschort. Een hoge ambtenaar die betrokken was bij de totstandkoming van de overeenkomst is onlangs ontslagen na corruptiebeschuldigingen. Daardoor zijn er ernstige zorgen of het verdrag over onbelemmerde toegang voor Qatar Airways tot de EU wel op een zuivere manier is gesloten, stelt het luchtvaartconcern samen met andere Europese maatschappijen.
3 uur geleden