Stellantis en Rome akkoord: fabrieken blijven, nieuwe modellen
ROME (ANP/RTR) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, Alfa Romeo, Peugeot, Citroën en Jeep, zal alle Italiaanse fabrieken openhouden en vanaf 2026 de productie opvoeren met de lancering van nieuwe modellen. Het autoconcern maakte dit dinsdag bekend als onderdeel van een akkoord met de Italiaanse regering om de auto-industrie in het land nieuw leven in te blazen.
De minister van Industrie, Adolfo Urso, kondigde aan dat de regering volgend jaar meer dan 1 miljard euro investeert om de Italiaanse toeleveringsketen in de auto-industrie te ondersteunen. In tegenstelling tot dit jaar stelt Rome in 2025 echter geen staatssteun beschikbaar voor de aankoop van nieuwe auto's.
Urso leidde een overleg met vertegenwoordigers van Stellantis, toeleveranciers en vakbonden om de Italiaanse autoproductie te stimuleren en een einde te maken aan maandenlange spanningen met het autoconcern. De Italiaanse vicepremier Matteo Salvini uitte eerder deze maand felle kritiek op Stellantis. Hij merkte op dat er nog weinig Italiaans aan het bedrijf is, terwijl het jarenlang financiële steun uit Italië heeft ontvangen om fabrieken in het buitenland te openen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
10 uur geleden