Stellantis en Rome akkoord: fabrieken blijven, nieuwe modellen
ROME (ANP/RTR) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, Alfa Romeo, Peugeot, Citroën en Jeep, zal alle Italiaanse fabrieken openhouden en vanaf 2026 de productie opvoeren met de lancering van nieuwe modellen. Het autoconcern maakte dit dinsdag bekend als onderdeel van een akkoord met de Italiaanse regering om de auto-industrie in het land nieuw leven in te blazen.
De minister van Industrie, Adolfo Urso, kondigde aan dat de regering volgend jaar meer dan 1 miljard euro investeert om de Italiaanse toeleveringsketen in de auto-industrie te ondersteunen. In tegenstelling tot dit jaar stelt Rome in 2025 echter geen staatssteun beschikbaar voor de aankoop van nieuwe auto's.
Urso leidde een overleg met vertegenwoordigers van Stellantis, toeleveranciers en vakbonden om de Italiaanse autoproductie te stimuleren en een einde te maken aan maandenlange spanningen met het autoconcern. De Italiaanse vicepremier Matteo Salvini uitte eerder deze maand felle kritiek op Stellantis. Hij merkte op dat er nog weinig Italiaans aan het bedrijf is, terwijl het jarenlang financiële steun uit Italië heeft ontvangen om fabrieken in het buitenland te openen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
1 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
6 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
7 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
8 uur geleden