Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stellantis draait reductie 1100 banen terug na vertrek oud-topman

Stellantis draait reductie 1100 banen terug na vertrek oud-topman

TOLEDO (ANP/RTR/AFP) - Autofabrikant Stellantis heeft besloten de eerder aangekondigde banenreductie in een Amerikaanse fabriek terug te draaien. Vorige maand maakte het concern bekend 1100 banen te schrappen in een Jeep-fabriek in Toledo in de staat Ohio. Het besluit volgt na het plotse ontslag van oud-topman Carlos Tavares begin deze maand.

De autofabrikant wilde vanaf 5 januari het aantal ploegendiensten terugbrengen, nadat het concern in het derde kwartaal minder auto's had verkocht in onder meer de Verenigde Staten. Maar dit besluit is teruggedraaid omdat "Stellantis zijn strategie in Noord-Amerika blijft heroverwegen", aldus een woordvoerder.

Tavares kreeg kritiek nadat Stellantis een winstwaarschuwing had uitgebracht over de resultaten van 2024. Sommige bestuursleden van het concern vonden zijn doelstellingen onrealistisch of schadelijk, zeiden bronnen kort na zijn vertrek tegen persbureau Reuters. Naast Jeep vallen ook bijvoorbeeld Opel, Fiat, Peugeot, Citroën en Alfa Romeo onder Stellantis.

Het autoconcern had onlangs ook al andere plannen aangepast na het vertrek van Tavares. De interim-bestuursvoorzitter heeft de Franse en Italiaanse regering garanties gegeven dat de productie en investeringen van Stellantis in beide landen in stand worden gehouden. Afgelopen dinsdag werd bekend dat het concern alle Italiaanse fabrieken openhoudt en vanaf 2026 de productie opvoert met de lancering van nieuwe modellen. Het akkoord volgt op maandenlange spanningen tussen Italië en Stellantis.

Meer uit Financieel

AEX-index vestigt weer nieuw slotrecord door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.

7 uur geleden
Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

12 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

13 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

14 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

16 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

16 uur geleden