Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stellantis draait reductie 1100 banen terug na vertrek oud-topman

Stellantis draait reductie 1100 banen terug na vertrek oud-topman

TOLEDO (ANP/RTR/AFP) - Autofabrikant Stellantis heeft besloten de eerder aangekondigde banenreductie in een Amerikaanse fabriek terug te draaien. Vorige maand maakte het concern bekend 1100 banen te schrappen in een Jeep-fabriek in Toledo in de staat Ohio. Het besluit volgt na het plotse ontslag van oud-topman Carlos Tavares begin deze maand.

De autofabrikant wilde vanaf 5 januari het aantal ploegendiensten terugbrengen, nadat het concern in het derde kwartaal minder auto's had verkocht in onder meer de Verenigde Staten. Maar dit besluit is teruggedraaid omdat "Stellantis zijn strategie in Noord-Amerika blijft heroverwegen", aldus een woordvoerder.

Tavares kreeg kritiek nadat Stellantis een winstwaarschuwing had uitgebracht over de resultaten van 2024. Sommige bestuursleden van het concern vonden zijn doelstellingen onrealistisch of schadelijk, zeiden bronnen kort na zijn vertrek tegen persbureau Reuters. Naast Jeep vallen ook bijvoorbeeld Opel, Fiat, Peugeot, Citroën en Alfa Romeo onder Stellantis.

Het autoconcern had onlangs ook al andere plannen aangepast na het vertrek van Tavares. De interim-bestuursvoorzitter heeft de Franse en Italiaanse regering garanties gegeven dat de productie en investeringen van Stellantis in beide landen in stand worden gehouden. Afgelopen dinsdag werd bekend dat het concern alle Italiaanse fabrieken openhoudt en vanaf 2026 de productie opvoert met de lancering van nieuwe modellen. Het akkoord volgt op maandenlange spanningen tussen Italië en Stellantis.

Meer uit Financieel

Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

1 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

2 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

4 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

5 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

7 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

8 uur geleden
Netflix zakt in New York na overname Warner-studios en HBO Max

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.

8 uur geleden