Stellantis draait reductie 1100 banen terug na vertrek oud-topman
TOLEDO (ANP/RTR/AFP) - Autofabrikant Stellantis heeft besloten de eerder aangekondigde banenreductie in een Amerikaanse fabriek terug te draaien. Vorige maand maakte het concern bekend 1100 banen te schrappen in een Jeep-fabriek in Toledo in de staat Ohio. Het besluit volgt na het plotse ontslag van oud-topman Carlos Tavares begin deze maand.
De autofabrikant wilde vanaf 5 januari het aantal ploegendiensten terugbrengen, nadat het concern in het derde kwartaal minder auto's had verkocht in onder meer de Verenigde Staten. Maar dit besluit is teruggedraaid omdat "Stellantis zijn strategie in Noord-Amerika blijft heroverwegen", aldus een woordvoerder.
Tavares kreeg kritiek nadat Stellantis een winstwaarschuwing had uitgebracht over de resultaten van 2024. Sommige bestuursleden van het concern vonden zijn doelstellingen onrealistisch of schadelijk, zeiden bronnen kort na zijn vertrek tegen persbureau Reuters. Naast Jeep vallen ook bijvoorbeeld Opel, Fiat, Peugeot, Citroën en Alfa Romeo onder Stellantis.
Het autoconcern had onlangs ook al andere plannen aangepast na het vertrek van Tavares. De interim-bestuursvoorzitter heeft de Franse en Italiaanse regering garanties gegeven dat de productie en investeringen van Stellantis in beide landen in stand worden gehouden. Afgelopen dinsdag werd bekend dat het concern alle Italiaanse fabrieken openhoudt en vanaf 2026 de productie opvoert met de lancering van nieuwe modellen. Het akkoord volgt op maandenlange spanningen tussen Italië en Stellantis.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
43 minuten geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.
2 uur geledenDEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.
2 uur geleden