Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stellantis draait reductie 1100 banen terug na vertrek oud-topman

Stellantis draait reductie 1100 banen terug na vertrek oud-topman

TOLEDO (ANP/RTR/AFP) - Autofabrikant Stellantis heeft besloten de eerder aangekondigde banenreductie in een Amerikaanse fabriek terug te draaien. Vorige maand maakte het concern bekend 1100 banen te schrappen in een Jeep-fabriek in Toledo in de staat Ohio. Het besluit volgt na het plotse ontslag van oud-topman Carlos Tavares begin deze maand.

De autofabrikant wilde vanaf 5 januari het aantal ploegendiensten terugbrengen, nadat het concern in het derde kwartaal minder auto's had verkocht in onder meer de Verenigde Staten. Maar dit besluit is teruggedraaid omdat "Stellantis zijn strategie in Noord-Amerika blijft heroverwegen", aldus een woordvoerder.

Tavares kreeg kritiek nadat Stellantis een winstwaarschuwing had uitgebracht over de resultaten van 2024. Sommige bestuursleden van het concern vonden zijn doelstellingen onrealistisch of schadelijk, zeiden bronnen kort na zijn vertrek tegen persbureau Reuters. Naast Jeep vallen ook bijvoorbeeld Opel, Fiat, Peugeot, Citroën en Alfa Romeo onder Stellantis.

Het autoconcern had onlangs ook al andere plannen aangepast na het vertrek van Tavares. De interim-bestuursvoorzitter heeft de Franse en Italiaanse regering garanties gegeven dat de productie en investeringen van Stellantis in beide landen in stand worden gehouden. Afgelopen dinsdag werd bekend dat het concern alle Italiaanse fabrieken openhoudt en vanaf 2026 de productie opvoert met de lancering van nieuwe modellen. Het akkoord volgt op maandenlange spanningen tussen Italië en Stellantis.

Meer uit Financieel

Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

10 minuten geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

33 minuten geleden
Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

3 uur geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

4 uur geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

5 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

5 uur geleden