Stekelenburg verbreekt leeftijdsrecord van Van der Sar op EK
AMSTERDAM (ANP) - Maarten Stekelenburg mag zich zondag de oudste speler van het Nederlands elftal op een eindronde noemen. Hij verbreekt tijdens de eerste groepswedstrijd van Oranje op het EK tegen Oekraïne een leeftijdsrecord van Edwin van der Sar, die in de verloren kwartfinale van het EK van 2008 tegen Rusland (1-3) 37 jaar en 236 dagen oud was.
Stekelenburg is zondag 38 jaar en 264 dagen de op vier na oudste speler ooit op een EK, na de Hongaar Gábor Király (40 jaar en 86 dagen), Duitser Lothar Matthäus (39 jaar en 91 dagen), Deen Morten Olsen (38 jaar en 308 dagen) en Engelsman Peter Shilton (38 dagen en 271 dagen).
Intarnationals Georgi Soedakov en Illia Zabarnyi van Oekraïne waren niet eens geboren toen Stekelenburg in augustus 2002 in het eerste elftal van Ajax debuteerde. Sander Boschker is met 39 jaar en 224 dagen nog steeds de oudste speler ooit van het Nederlands elftal.
Stekelenburg, Tim Krul en Luuk Jong zijn de enige spelers van het huidige Oranje die al eens een EK meemaakten. Stekelenburg, Krul, Daley Blind, Stefan de Vrij, Joël Veltman, Georginio Wijnaldum en Memphis Depay weten wat een WK inhoudt. De overige spelers van de selectie van Frank de Boer kwamen nooit uit op een WK of EK.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
13 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden