Stekelenburg heeft rugnummer 1 op EK
LAGOS (ANP) - Maarten Stekelenburg draagt tijdens het EK een keepersshirt met nummer 1. Dat blijkt uit een lijst van rugnummers die de KNVB heeft vrijgegeven.
De 38-jarige Stekelenburg neemt het shirt over van Jasper Cillessen, die na een positieve coronatest niet door bondscoach Frank de Boer in de definitieve EK-selectie is opgenomen. Tim Krul heeft nummer 13 gekregen. Op het shirt van Marco Bizot staat nummer 23.
De Boer vertelde dinsdag dat hij nog niet weet of Stekelenburg of Krul zijn eerste doelman op het EK wordt. Mogelijk krijgen beide keepers speeltijd tijdens de twee oefenduels op weg naar het EK. Oranje speelt woensdagavond tegen Schotland in Estádio Algarve van het Portugese Almancil. Komende zondag is Georgië de tegenstander in Enschede.
Stekelenburg keepte zijn 58e en voorlopig laatste interland op 13 november 2016. De 33-jarige Krul verdedigde twee maanden geleden in Gibraltar voor de 14e keer het doel van Oranje. Nederland opent het EK op 13 juni met een wedstrijd tegen Oekraïne in de Johan Cruijff ArenA.
Uit de lijst van rugnummers valt geen potentiële basisploeg af te leiden. Veel spelers hebben hun favoriete nummer gekregen. Zo speelt Frenkie de Jong weer met nummer 21, draagt Daley Blind nummer 17 en voetbalt Dumfries net als bij PSV met nummer 22 op zijn rug.
Rugnummers Nederlands elftal: 1: Maarten Stekelenburg, 2: Joël Veltman, 3: Matthijs de Ligt, 4: Nathan Aké, 5: Owen Wijndal, 6: Stefan de Vrij, 7: Steven Berghuis, 8: Georginio Wijnaldum, 9: Luuk de Jong, 10: Memphis Depay, 11: Quincy Promes, 12: Patrick van Aanholt, 13: Tim Krul, 14: Davy Klaassen, 15: Marten de Roon, 16: Ryan Gravenberch, 17: Daley Blind, 18: Donyell Malen, 19: Wout Weghorst, 20: Donny van de Beek, 21: Frenkie de Jong, 22: Denzel Dumfries, 23: Marco Bizot, 24: Teun Koopmeiners, 25: Jurrïen Timber, 26: Cody Gakpo.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
10 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
13 uur geleden