Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stekelenburg heeft rugnummer 1 op EK

Stekelenburg heeft rugnummer 1 op EK

LAGOS (ANP) - Maarten Stekelenburg draagt tijdens het EK een keepersshirt met nummer 1. Dat blijkt uit een lijst van rugnummers die de KNVB heeft vrijgegeven.

De 38-jarige Stekelenburg neemt het shirt over van Jasper Cillessen, die na een positieve coronatest niet door bondscoach Frank de Boer in de definitieve EK-selectie is opgenomen. Tim Krul heeft nummer 13 gekregen. Op het shirt van Marco Bizot staat nummer 23.

De Boer vertelde dinsdag dat hij nog niet weet of Stekelenburg of Krul zijn eerste doelman op het EK wordt. Mogelijk krijgen beide keepers speeltijd tijdens de twee oefenduels op weg naar het EK. Oranje speelt woensdagavond tegen Schotland in Estádio Algarve van het Portugese Almancil. Komende zondag is Georgië de tegenstander in Enschede.

Stekelenburg keepte zijn 58e en voorlopig laatste interland op 13 november 2016. De 33-jarige Krul verdedigde twee maanden geleden in Gibraltar voor de 14e keer het doel van Oranje. Nederland opent het EK op 13 juni met een wedstrijd tegen Oekraïne in de Johan Cruijff ArenA.

Uit de lijst van rugnummers valt geen potentiële basisploeg af te leiden. Veel spelers hebben hun favoriete nummer gekregen. Zo speelt Frenkie de Jong weer met nummer 21, draagt Daley Blind nummer 17 en voetbalt Dumfries net als bij PSV met nummer 22 op zijn rug.

Rugnummers Nederlands elftal: 1: Maarten Stekelenburg, 2: Joël Veltman, 3: Matthijs de Ligt, 4: Nathan Aké, 5: Owen Wijndal, 6: Stefan de Vrij, 7: Steven Berghuis, 8: Georginio Wijnaldum, 9: Luuk de Jong, 10: Memphis Depay, 11: Quincy Promes, 12: Patrick van Aanholt, 13: Tim Krul, 14: Davy Klaassen, 15: Marten de Roon, 16: Ryan Gravenberch, 17: Daley Blind, 18: Donyell Malen, 19: Wout Weghorst, 20: Donny van de Beek, 21: Frenkie de Jong, 22: Denzel Dumfries, 23: Marco Bizot, 24: Teun Koopmeiners, 25: Jurrïen Timber, 26: Cody Gakpo.

Meer uit Voetbal

Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

2 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

3 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

5 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

5 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

5 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

6 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

6 uur geleden