Stekelenburg heeft rugnummer 1 op EK
LAGOS (ANP) - Maarten Stekelenburg draagt tijdens het EK een keepersshirt met nummer 1. Dat blijkt uit een lijst van rugnummers die de KNVB heeft vrijgegeven.
De 38-jarige Stekelenburg neemt het shirt over van Jasper Cillessen, die na een positieve coronatest niet door bondscoach Frank de Boer in de definitieve EK-selectie is opgenomen. Tim Krul heeft nummer 13 gekregen. Op het shirt van Marco Bizot staat nummer 23.
De Boer vertelde dinsdag dat hij nog niet weet of Stekelenburg of Krul zijn eerste doelman op het EK wordt. Mogelijk krijgen beide keepers speeltijd tijdens de twee oefenduels op weg naar het EK. Oranje speelt woensdagavond tegen Schotland in Estádio Algarve van het Portugese Almancil. Komende zondag is Georgië de tegenstander in Enschede.
Stekelenburg keepte zijn 58e en voorlopig laatste interland op 13 november 2016. De 33-jarige Krul verdedigde twee maanden geleden in Gibraltar voor de 14e keer het doel van Oranje. Nederland opent het EK op 13 juni met een wedstrijd tegen Oekraïne in de Johan Cruijff ArenA.
Uit de lijst van rugnummers valt geen potentiële basisploeg af te leiden. Veel spelers hebben hun favoriete nummer gekregen. Zo speelt Frenkie de Jong weer met nummer 21, draagt Daley Blind nummer 17 en voetbalt Dumfries net als bij PSV met nummer 22 op zijn rug.
Rugnummers Nederlands elftal: 1: Maarten Stekelenburg, 2: Joël Veltman, 3: Matthijs de Ligt, 4: Nathan Aké, 5: Owen Wijndal, 6: Stefan de Vrij, 7: Steven Berghuis, 8: Georginio Wijnaldum, 9: Luuk de Jong, 10: Memphis Depay, 11: Quincy Promes, 12: Patrick van Aanholt, 13: Tim Krul, 14: Davy Klaassen, 15: Marten de Roon, 16: Ryan Gravenberch, 17: Daley Blind, 18: Donyell Malen, 19: Wout Weghorst, 20: Donny van de Beek, 21: Frenkie de Jong, 22: Denzel Dumfries, 23: Marco Bizot, 24: Teun Koopmeiners, 25: Jurrïen Timber, 26: Cody Gakpo.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
13 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
14 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
17 uur geleden