Stekelenburg heeft rugnummer 1 op EK
LAGOS (ANP) - Maarten Stekelenburg draagt tijdens het EK een keepersshirt met nummer 1. Dat blijkt uit een lijst van rugnummers die de KNVB heeft vrijgegeven.
De 38-jarige Stekelenburg neemt het shirt over van Jasper Cillessen, die na een positieve coronatest niet door bondscoach Frank de Boer in de definitieve EK-selectie is opgenomen. Tim Krul heeft nummer 13 gekregen. Op het shirt van Marco Bizot staat nummer 23.
De Boer vertelde dinsdag dat hij nog niet weet of Stekelenburg of Krul zijn eerste doelman op het EK wordt. Mogelijk krijgen beide keepers speeltijd tijdens de twee oefenduels op weg naar het EK. Oranje speelt woensdagavond tegen Schotland in Estádio Algarve van het Portugese Almancil. Komende zondag is Georgië de tegenstander in Enschede.
Stekelenburg keepte zijn 58e en voorlopig laatste interland op 13 november 2016. De 33-jarige Krul verdedigde twee maanden geleden in Gibraltar voor de 14e keer het doel van Oranje. Nederland opent het EK op 13 juni met een wedstrijd tegen Oekraïne in de Johan Cruijff ArenA.
Uit de lijst van rugnummers valt geen potentiële basisploeg af te leiden. Veel spelers hebben hun favoriete nummer gekregen. Zo speelt Frenkie de Jong weer met nummer 21, draagt Daley Blind nummer 17 en voetbalt Dumfries net als bij PSV met nummer 22 op zijn rug.
Rugnummers Nederlands elftal: 1: Maarten Stekelenburg, 2: Joël Veltman, 3: Matthijs de Ligt, 4: Nathan Aké, 5: Owen Wijndal, 6: Stefan de Vrij, 7: Steven Berghuis, 8: Georginio Wijnaldum, 9: Luuk de Jong, 10: Memphis Depay, 11: Quincy Promes, 12: Patrick van Aanholt, 13: Tim Krul, 14: Davy Klaassen, 15: Marten de Roon, 16: Ryan Gravenberch, 17: Daley Blind, 18: Donyell Malen, 19: Wout Weghorst, 20: Donny van de Beek, 21: Frenkie de Jong, 22: Denzel Dumfries, 23: Marco Bizot, 24: Teun Koopmeiners, 25: Jurrïen Timber, 26: Cody Gakpo.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
2 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
8 minuten geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
6 uur geleden