Steinmeier bekritiseert Schröder om Russische zakenrelaties
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft kritiek geuit op oud-bondskanselier Gerhard Schröder vanwege diens Russische zakenrelaties. Deze banden hebben negatieve gevolgen voor zowel Schröder als het land, stelt hij in gesprek met de Duitse krant Bild am Sonntag.
"Schröders toewijding aan Russische energiebedrijven zorgen voor veel vraagtekens in Europa, vooral bij onze Oost-Europese buren, ook met betrekking tot ons land", aldus de president. Hij denkt dat veel van wat Schröder als regeringsleider heeft gedaan daardoor wordt overschaduwd.
De twee sociaaldemocraten (SPD) werkten jarenlang nauw samen, maar de relatie is inmiddels bekoeld. Steinmeier legt uit dat hij met Schröder vijftien jaar "hetzelfde pad" bewandelde, maar nu al zeventien jaar zonder hem zijn eigen politieke weg gaat. "In die tijd heeft Schröder persoonlijke beslissingen genomen die ons uit elkaar hebben gedreven", citeert Bild am Sonntag.
Steinmeier was van 1999 tot 2005 de chef van Schröders kanselarij en werd later buitenlandminister. Beide mannen stelden zich tijdens hun politieke loopbaan pro-Russisch op. Steinmeier erkent dat er fouten zijn gemaakt in het Ruslandbeleid. Schröder besloot recent na kritiek te stoppen als voorzitter van de raad van toezicht van het Russische staatsolieconcern Rosneft. Hij is nog wel betrokken bij de gasleidingprojecten Nord Stream en Nord Stream 2.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse ex-president Nicolas Sarkozy is ook in hoger beroep veroordeeld wegens onder meer overtreding van de kieswet tijdens zijn campagne voor de verkiezingen in 2012. Hij kreeg begin 2024 een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, in deze zaak.
3 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De invoering van de wet tegen ontbossing wordt uitgesteld tot 30 december 2026, zo heeft het Europees Parlement woensdag besloten. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. De ontbossingswet zou aanvankelijk op 1 januari 2025 ingaan.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan voor het eind van het jaar op nog eens 2 miljard dollar aan Amerikaanse wapens rekenen, verwacht NAVO-chef Mark Rutte. "We liggen op schema", zei hij tegen onder andere de Spaanse krant El País.
50 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept op tot een minimumleeftijd van 16 jaar voor sociale media. Kinderen vanaf 13 jaar zouden wel al op sociale media kunnen, maar alleen met toestemming van de ouders, stelt het parlement voor.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - Het dodental door een zeer grote brand in woontorens in Hongkong is opgelopen tot dertien. Ook raakten zeker vijftien personen ernstig gewond, bericht de krant South China Morning Post.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Het gaat om een wet die techbedrijven verplicht om verspreiding van beelden van kinderporno te voorkomen. Via de wet mogen nationale regeringen deze bedrijven verplichten materiaal van of de zoekmogelijkheid naar kinderporno van hun website te verwijderen. Doen ze dat niet, dan riskeren ze een boete.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.
3 uur geleden