Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steinmeier bekritiseert Schröder om Russische zakenrelaties

Steinmeier bekritiseert Schröder om Russische zakenrelaties

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft kritiek geuit op oud-bondskanselier Gerhard Schröder vanwege diens Russische zakenrelaties. Deze banden hebben negatieve gevolgen voor zowel Schröder als het land, stelt hij in gesprek met de Duitse krant Bild am Sonntag.

"Schröders toewijding aan Russische energiebedrijven zorgen voor veel vraagtekens in Europa, vooral bij onze Oost-Europese buren, ook met betrekking tot ons land", aldus de president. Hij denkt dat veel van wat Schröder als regeringsleider heeft gedaan daardoor wordt overschaduwd.

De twee sociaaldemocraten (SPD) werkten jarenlang nauw samen, maar de relatie is inmiddels bekoeld. Steinmeier legt uit dat hij met Schröder vijftien jaar "hetzelfde pad" bewandelde, maar nu al zeventien jaar zonder hem zijn eigen politieke weg gaat. "In die tijd heeft Schröder persoonlijke beslissingen genomen die ons uit elkaar hebben gedreven", citeert Bild am Sonntag.

Steinmeier was van 1999 tot 2005 de chef van Schröders kanselarij en werd later buitenlandminister. Beide mannen stelden zich tijdens hun politieke loopbaan pro-Russisch op. Steinmeier erkent dat er fouten zijn gemaakt in het Ruslandbeleid. Schröder besloot recent na kritiek te stoppen als voorzitter van de raad van toezicht van het Russische staatsolieconcern Rosneft. Hij is nog wel betrokken bij de gasleidingprojecten Nord Stream en Nord Stream 2.

Meer uit Buitenland

Nieuwe aanvallen gemeld tussen Hezbollah en Israël

TEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.

23 minuten geleden
Xi Jinping: China zal onafhankelijkheid Taiwan niet tolereren

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.

41 minuten geleden
Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

1 uur geleden
Pentagon opnieuw teruggefloten om beknotten toegang journalisten

ARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.

1 uur geleden
Rapper en hiphop-pionier Afrika Bambaataa (68) overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.

2 uur geleden
Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

2 uur geleden
Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

9 uur geleden