Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steijn wilde De Vrij, Ziyech, Tagliafico en Lang naar Ajax halen

Steijn wilde De Vrij, Ziyech, Tagliafico en Lang naar Ajax halen

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Maurice Steijn had Hakim Ziyech, Nicolás Tagliafico, Stefan de Vrij, Noa Lang, Jerdy Schouten en Isco graag naar Amsterdam gehaald. "Ik denk dat we dan nog gewoon om de titel hadden gespeeld", zei hij bij het programma Rondo van Ziggo Sport. "Hun komst was ook best realistisch geweest. Heel veel spelers willen graag voor Ajax spelen. Daar is eer te behalen, zeker na een derde plaats van vorig seizoen."

Steijn werd aangetrokken door de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat, die voor ruim 100 miljoen euro aan nieuwe spelers naar Amsterdam haalde. "We zouden het samen doen, maar het werd een kansloze missie", zei de coach uit Den Haag. "Vaak kregen wij een keuze tussen twee spelers uit zijn netwerk, terwijl wij een andere speler in gedachten hadden. Er was ook geen algemeen directeur, na het vertrek van Edwin van der Sar. En met mensen van de raad van commissarissen heb ik nooit echt kennisgemaakt. Ik droomde van een driemanschap als Overmars, Ten Hag en Van der Sar. Zo wil je werken."

Steijn legde eind oktober na een nederlaag tegen FC Utrecht (4-3) zijn taken neer bij Ajax. Hij heeft ook de fout bij zichzelf gezocht. "Ik had misschien eerder moeten kiezen voor de spelers die al bij Ajax zaten", zei hij. "En ook met het huidige spelersmateriaal hadden we van Fortuna Sittard en Excelsior moeten winnen en niet van PSV, Feyenoord, Twente en Utrecht hoeven te verliezen."

Maduro

"De wedstrijd tegen FC Utrecht was wel cruciaal voor mij", zei Steijn. Vlak voor dat duel betichtte psycholoog Annemieke Zijerveld van Almere City hem van 'slecht leiderschap.' Voor Steijn stond het vast dat zij informatie had gekregen van Hedwiges Maduro, zijn assistent bij Ajax die vorig seizoen voor Almere City werkte. "Als we hadden gewonnen van Utrecht en ik was doorgegaan, dan was dat niet met Maduro geweest", benadrukte hij.

"Je zit met zijn vijven in zo'n trainerskamer en dan moet je elkaar onvoorwaardelijk steunen", zei Steijn. "Als je dan van één het gevoel hebt dat hij een andere weg bewandelt. De andere assistenten Anton Scheutjens, Saïd Bakkati en Richard Witschge waren echt top en superloyaal, tot de laatste dag. En dat was niet het enige dingetje met Maduro, maar de rest is binnen de staf gebleven. Daarin is iets onherstelbaar beschadigd. Maar niet alleen bij mij, er waren wel meer die dat zo voelden. Ook bij de spelersgroep is dit verhaal heel slecht gevallen."

Meer uit Voetbal

Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

1 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

2 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

4 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

14 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

18 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

19 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

19 uur geleden