Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steijn wilde De Vrij, Ziyech, Tagliafico en Lang naar Ajax halen

Steijn wilde De Vrij, Ziyech, Tagliafico en Lang naar Ajax halen

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Maurice Steijn had Hakim Ziyech, Nicolás Tagliafico, Stefan de Vrij, Noa Lang, Jerdy Schouten en Isco graag naar Amsterdam gehaald. "Ik denk dat we dan nog gewoon om de titel hadden gespeeld", zei hij bij het programma Rondo van Ziggo Sport. "Hun komst was ook best realistisch geweest. Heel veel spelers willen graag voor Ajax spelen. Daar is eer te behalen, zeker na een derde plaats van vorig seizoen."

Steijn werd aangetrokken door de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat, die voor ruim 100 miljoen euro aan nieuwe spelers naar Amsterdam haalde. "We zouden het samen doen, maar het werd een kansloze missie", zei de coach uit Den Haag. "Vaak kregen wij een keuze tussen twee spelers uit zijn netwerk, terwijl wij een andere speler in gedachten hadden. Er was ook geen algemeen directeur, na het vertrek van Edwin van der Sar. En met mensen van de raad van commissarissen heb ik nooit echt kennisgemaakt. Ik droomde van een driemanschap als Overmars, Ten Hag en Van der Sar. Zo wil je werken."

Steijn legde eind oktober na een nederlaag tegen FC Utrecht (4-3) zijn taken neer bij Ajax. Hij heeft ook de fout bij zichzelf gezocht. "Ik had misschien eerder moeten kiezen voor de spelers die al bij Ajax zaten", zei hij. "En ook met het huidige spelersmateriaal hadden we van Fortuna Sittard en Excelsior moeten winnen en niet van PSV, Feyenoord, Twente en Utrecht hoeven te verliezen."

Maduro

"De wedstrijd tegen FC Utrecht was wel cruciaal voor mij", zei Steijn. Vlak voor dat duel betichtte psycholoog Annemieke Zijerveld van Almere City hem van 'slecht leiderschap.' Voor Steijn stond het vast dat zij informatie had gekregen van Hedwiges Maduro, zijn assistent bij Ajax die vorig seizoen voor Almere City werkte. "Als we hadden gewonnen van Utrecht en ik was doorgegaan, dan was dat niet met Maduro geweest", benadrukte hij.

"Je zit met zijn vijven in zo'n trainerskamer en dan moet je elkaar onvoorwaardelijk steunen", zei Steijn. "Als je dan van één het gevoel hebt dat hij een andere weg bewandelt. De andere assistenten Anton Scheutjens, Saïd Bakkati en Richard Witschge waren echt top en superloyaal, tot de laatste dag. En dat was niet het enige dingetje met Maduro, maar de rest is binnen de staf gebleven. Daarin is iets onherstelbaar beschadigd. Maar niet alleen bij mij, er waren wel meer die dat zo voelden. Ook bij de spelersgroep is dit verhaal heel slecht gevallen."

Meer uit Voetbal

FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

24 minuten geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

1 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

1 uur geleden
Bayern München neemt afstand van Dortmund door zege op St. Pauli

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).

1 uur geleden
Liverpool wint na drie nederlagen op rij wel van Fulham

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.

2 uur geleden
Ajax begint met Gloukh en Itakura tegen Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.

2 uur geleden
AC Milan lijdt nederlaag tegen Udinese, doelpunt Ekkelenkamp

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.

2 uur geleden