Steijn wilde De Vrij, Ziyech, Tagliafico en Lang naar Ajax halen
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Maurice Steijn had Hakim Ziyech, Nicolás Tagliafico, Stefan de Vrij, Noa Lang, Jerdy Schouten en Isco graag naar Amsterdam gehaald. "Ik denk dat we dan nog gewoon om de titel hadden gespeeld", zei hij bij het programma Rondo van Ziggo Sport. "Hun komst was ook best realistisch geweest. Heel veel spelers willen graag voor Ajax spelen. Daar is eer te behalen, zeker na een derde plaats van vorig seizoen."
Steijn werd aangetrokken door de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat, die voor ruim 100 miljoen euro aan nieuwe spelers naar Amsterdam haalde. "We zouden het samen doen, maar het werd een kansloze missie", zei de coach uit Den Haag. "Vaak kregen wij een keuze tussen twee spelers uit zijn netwerk, terwijl wij een andere speler in gedachten hadden. Er was ook geen algemeen directeur, na het vertrek van Edwin van der Sar. En met mensen van de raad van commissarissen heb ik nooit echt kennisgemaakt. Ik droomde van een driemanschap als Overmars, Ten Hag en Van der Sar. Zo wil je werken."
Steijn legde eind oktober na een nederlaag tegen FC Utrecht (4-3) zijn taken neer bij Ajax. Hij heeft ook de fout bij zichzelf gezocht. "Ik had misschien eerder moeten kiezen voor de spelers die al bij Ajax zaten", zei hij. "En ook met het huidige spelersmateriaal hadden we van Fortuna Sittard en Excelsior moeten winnen en niet van PSV, Feyenoord, Twente en Utrecht hoeven te verliezen."
Maduro
"De wedstrijd tegen FC Utrecht was wel cruciaal voor mij", zei Steijn. Vlak voor dat duel betichtte psycholoog Annemieke Zijerveld van Almere City hem van 'slecht leiderschap.' Voor Steijn stond het vast dat zij informatie had gekregen van Hedwiges Maduro, zijn assistent bij Ajax die vorig seizoen voor Almere City werkte. "Als we hadden gewonnen van Utrecht en ik was doorgegaan, dan was dat niet met Maduro geweest", benadrukte hij.
"Je zit met zijn vijven in zo'n trainerskamer en dan moet je elkaar onvoorwaardelijk steunen", zei Steijn. "Als je dan van één het gevoel hebt dat hij een andere weg bewandelt. De andere assistenten Anton Scheutjens, Saïd Bakkati en Richard Witschge waren echt top en superloyaal, tot de laatste dag. En dat was niet het enige dingetje met Maduro, maar de rest is binnen de staf gebleven. Daarin is iets onherstelbaar beschadigd. Maar niet alleen bij mij, er waren wel meer die dat zo voelden. Ook bij de spelersgroep is dit verhaal heel slecht gevallen."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."
4 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.
5 uur geleden