Steijn wacht ook na thuisduel met RKC nog op eerste zege
ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn wacht sinds zijn terugkeer als trainer van Sparta nog altijd op zijn eerste zege. De Rotterdammers wisten in eigen stadion niet te winnen van RKC Waalwijk: 1-1. Sparta blijft door het gelijkspel zestiende en zag concurrenten Heracles Almelo en PEC Zwolle dit weekeinde wel winnen en verder weglopen.
RKC begon voortvarend op Het Kasteel. Na een snelle uitval behield Richonell Margaret het overzicht door de bal in de tiende minuut breed te leggen op Oskar Zawada. De Poolse spits kon simpel binnenschuiven: 0-1.
Sparta richtte zich vrij snel op en maakte halverwege de eerste helft gelijk. Rechtervleugelverdediger Saïd Bakari zette de aanval zelf op en rondde vervolgens beheerst af. Bakari juichte niet na zijn doelpunt, omdat hij eerder voor RKC uitkwam.
Kans voor Eiting
Na rust ging Sparta op jacht naar de zege. Middenvelder Carel Eiting, die deze week op huurbasis werd overgenomen van FC Twente, schoot net naast. Ook Tobias Lauritsen was met een afstandsschot in de buurt van een doelpunt.
Sparta heeft na negentien duels 14 punten. De achterstand op nummer 15 FC Groningen is 3 punten. RKC blijft laatste met 8 punten. Almere City heeft 10 punten.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
14 uur geleden