Steijn wacht ook na thuisduel met RKC nog op eerste zege
ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn wacht sinds zijn terugkeer als trainer van Sparta nog altijd op zijn eerste zege. De Rotterdammers wisten in eigen stadion niet te winnen van RKC Waalwijk: 1-1. Sparta blijft door het gelijkspel zestiende en zag concurrenten Heracles Almelo en PEC Zwolle dit weekeinde wel winnen en verder weglopen.
RKC begon voortvarend op Het Kasteel. Na een snelle uitval behield Richonell Margaret het overzicht door de bal in de tiende minuut breed te leggen op Oskar Zawada. De Poolse spits kon simpel binnenschuiven: 0-1.
Sparta richtte zich vrij snel op en maakte halverwege de eerste helft gelijk. Rechtervleugelverdediger Saïd Bakari zette de aanval zelf op en rondde vervolgens beheerst af. Bakari juichte niet na zijn doelpunt, omdat hij eerder voor RKC uitkwam.
Kans voor Eiting
Na rust ging Sparta op jacht naar de zege. Middenvelder Carel Eiting, die deze week op huurbasis werd overgenomen van FC Twente, schoot net naast. Ook Tobias Lauritsen was met een afstandsschot in de buurt van een doelpunt.
Sparta heeft na negentien duels 14 punten. De achterstand op nummer 15 FC Groningen is 3 punten. RKC blijft laatste met 8 punten. Almere City heeft 10 punten.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
5 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
6 uur geleden