Steijn wacht ook na thuisduel met RKC nog op eerste zege
ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn wacht sinds zijn terugkeer als trainer van Sparta nog altijd op zijn eerste zege. De Rotterdammers wisten in eigen stadion niet te winnen van RKC Waalwijk: 1-1. Sparta blijft door het gelijkspel zestiende en zag concurrenten Heracles Almelo en PEC Zwolle dit weekeinde wel winnen en verder weglopen.
RKC begon voortvarend op Het Kasteel. Na een snelle uitval behield Richonell Margaret het overzicht door de bal in de tiende minuut breed te leggen op Oskar Zawada. De Poolse spits kon simpel binnenschuiven: 0-1.
Sparta richtte zich vrij snel op en maakte halverwege de eerste helft gelijk. Rechtervleugelverdediger Saïd Bakari zette de aanval zelf op en rondde vervolgens beheerst af. Bakari juichte niet na zijn doelpunt, omdat hij eerder voor RKC uitkwam.
Kans voor Eiting
Na rust ging Sparta op jacht naar de zege. Middenvelder Carel Eiting, die deze week op huurbasis werd overgenomen van FC Twente, schoot net naast. Ook Tobias Lauritsen was met een afstandsschot in de buurt van een doelpunt.
Sparta heeft na negentien duels 14 punten. De achterstand op nummer 15 FC Groningen is 3 punten. RKC blijft laatste met 8 punten. Almere City heeft 10 punten.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
7 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
17 uur geleden