Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steijn helpt ADO in eerste finale play-offs naast Excelsior

Steijn helpt ADO in eerste finale play-offs naast Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn heeft een nederlaag voor ADO Den Haag in de finale van de play-offs voor promotie naar de Eredivisie voorkomen. De 20-jarige middenvelder, die komend seizoen zelf bij FC Twente voetbalt, maakte in de uitwedstrijd tegen Excelsior in blessuretijd van de tweede helft gelijk: 1-1.

De return in Den Haag is komende zondag. Dan bepalen de twee clubs wie FC Emmen en FC Volendam volgt richting de Eredivisie.

Excelsior, in de vorige ronde verantwoordelijk voor de degradatie van Heracles Almelo, was voor rust de betere ploeg. ADO kreeg in de 4e minuut wel de eerste kans. Doelman Stijn van Gassel voorkwam dat aanvoerder Redouan El Yaakoubi de bal in eigen doel werkte.

Gevaar

Marouan Azarkan zorgde daarna bij Exelsior voor gevaar. In de 11e minuut werd een schot van de middenvelder geblokt en halverwege de eerste helft schoot Azarkan de bal in kansrijke positie over.

Kort na rust had Excelsior wel succes. Na een voorzet van Couhaib Driouech ging doelman Hugo Wentges onder de bal door en kon Azarkan bij de tweede paal scoren.

Voorsprong

De thuisploeg ging daarna wat achteruit en koesterde de voorsprong. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dacht de 1-0 vast te houden, maar in blessuretijd viel de bal in het zestienmetergebied precies goed voor Steijn: 1-1.

De return in Den Haag is zondag om 18.00 uur. ADO hoopt na één jaar afwezigheid terug te keren in de Eredivisie. Excelsior speelde in het seizoen 2018-2019 voor het laatst op het hoogste niveau.

Meer uit Voetbal

UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

1 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

6 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

15 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

18 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

19 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

19 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

20 uur geleden