Steijn helpt ADO in eerste finale play-offs naast Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn heeft een nederlaag voor ADO Den Haag in de finale van de play-offs voor promotie naar de Eredivisie voorkomen. De 20-jarige middenvelder, die komend seizoen zelf bij FC Twente voetbalt, maakte in de uitwedstrijd tegen Excelsior in blessuretijd van de tweede helft gelijk: 1-1.
De return in Den Haag is komende zondag. Dan bepalen de twee clubs wie FC Emmen en FC Volendam volgt richting de Eredivisie.
Excelsior, in de vorige ronde verantwoordelijk voor de degradatie van Heracles Almelo, was voor rust de betere ploeg. ADO kreeg in de 4e minuut wel de eerste kans. Doelman Stijn van Gassel voorkwam dat aanvoerder Redouan El Yaakoubi de bal in eigen doel werkte.
Gevaar
Marouan Azarkan zorgde daarna bij Exelsior voor gevaar. In de 11e minuut werd een schot van de middenvelder geblokt en halverwege de eerste helft schoot Azarkan de bal in kansrijke positie over.
Kort na rust had Excelsior wel succes. Na een voorzet van Couhaib Driouech ging doelman Hugo Wentges onder de bal door en kon Azarkan bij de tweede paal scoren.
Voorsprong
De thuisploeg ging daarna wat achteruit en koesterde de voorsprong. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dacht de 1-0 vast te houden, maar in blessuretijd viel de bal in het zestienmetergebied precies goed voor Steijn: 1-1.
De return in Den Haag is zondag om 18.00 uur. ADO hoopt na één jaar afwezigheid terug te keren in de Eredivisie. Excelsior speelde in het seizoen 2018-2019 voor het laatst op het hoogste niveau.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.
27 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.
28 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
14 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
14 uur geleden