Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steijn helpt ADO in eerste finale play-offs naast Excelsior

Steijn helpt ADO in eerste finale play-offs naast Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn heeft een nederlaag voor ADO Den Haag in de finale van de play-offs voor promotie naar de Eredivisie voorkomen. De 20-jarige middenvelder, die komend seizoen zelf bij FC Twente voetbalt, maakte in de uitwedstrijd tegen Excelsior in blessuretijd van de tweede helft gelijk: 1-1.

De return in Den Haag is komende zondag. Dan bepalen de twee clubs wie FC Emmen en FC Volendam volgt richting de Eredivisie.

Excelsior, in de vorige ronde verantwoordelijk voor de degradatie van Heracles Almelo, was voor rust de betere ploeg. ADO kreeg in de 4e minuut wel de eerste kans. Doelman Stijn van Gassel voorkwam dat aanvoerder Redouan El Yaakoubi de bal in eigen doel werkte.

Gevaar

Marouan Azarkan zorgde daarna bij Exelsior voor gevaar. In de 11e minuut werd een schot van de middenvelder geblokt en halverwege de eerste helft schoot Azarkan de bal in kansrijke positie over.

Kort na rust had Excelsior wel succes. Na een voorzet van Couhaib Driouech ging doelman Hugo Wentges onder de bal door en kon Azarkan bij de tweede paal scoren.

Voorsprong

De thuisploeg ging daarna wat achteruit en koesterde de voorsprong. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dacht de 1-0 vast te houden, maar in blessuretijd viel de bal in het zestienmetergebied precies goed voor Steijn: 1-1.

De return in Den Haag is zondag om 18.00 uur. ADO hoopt na één jaar afwezigheid terug te keren in de Eredivisie. Excelsior speelde in het seizoen 2018-2019 voor het laatst op het hoogste niveau.

Meer uit Voetbal

Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

5 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

5 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

6 uur geleden
Bodø/Glimt en Club Brugge toch nog door in Champions League

MADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.

6 uur geleden
PSV en Ajax verdienen tientallen miljoenen in Champions League

EINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.

6 uur geleden
Benfica door in CL na spectaculaire zege (4-2) tegen Real Madrid

LISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.

6 uur geleden
Vijf Engelse clubs naar achtste finales Champions League

LONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.

7 uur geleden