Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steijn helpt ADO in eerste finale play-offs naast Excelsior

Steijn helpt ADO in eerste finale play-offs naast Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn heeft een nederlaag voor ADO Den Haag in de finale van de play-offs voor promotie naar de Eredivisie voorkomen. De 20-jarige middenvelder, die komend seizoen zelf bij FC Twente voetbalt, maakte in de uitwedstrijd tegen Excelsior in blessuretijd van de tweede helft gelijk: 1-1.

De return in Den Haag is komende zondag. Dan bepalen de twee clubs wie FC Emmen en FC Volendam volgt richting de Eredivisie.

Excelsior, in de vorige ronde verantwoordelijk voor de degradatie van Heracles Almelo, was voor rust de betere ploeg. ADO kreeg in de 4e minuut wel de eerste kans. Doelman Stijn van Gassel voorkwam dat aanvoerder Redouan El Yaakoubi de bal in eigen doel werkte.

Gevaar

Marouan Azarkan zorgde daarna bij Exelsior voor gevaar. In de 11e minuut werd een schot van de middenvelder geblokt en halverwege de eerste helft schoot Azarkan de bal in kansrijke positie over.

Kort na rust had Excelsior wel succes. Na een voorzet van Couhaib Driouech ging doelman Hugo Wentges onder de bal door en kon Azarkan bij de tweede paal scoren.

Voorsprong

De thuisploeg ging daarna wat achteruit en koesterde de voorsprong. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dacht de 1-0 vast te houden, maar in blessuretijd viel de bal in het zestienmetergebied precies goed voor Steijn: 1-1.

De return in Den Haag is zondag om 18.00 uur. ADO hoopt na één jaar afwezigheid terug te keren in de Eredivisie. Excelsior speelde in het seizoen 2018-2019 voor het laatst op het hoogste niveau.

Meer uit Voetbal

Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

47 minuten geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

1 uur geleden
Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

3 uur geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

3 uur geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

5 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

5 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

6 uur geleden