Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steenhuis voelt zich leeg na uitblijven beste judo

Steenhuis voelt zich leeg na uitblijven beste judo

TOKIO (ANP) - Guusje Steenhuis maakte een aangeslagen indruk na haar tweede nederlaag van de dag, met als gevolg dat ze geen medaille wist te pakken. De debutante wist op het cruciale moment niet de beste versie van zichzelf te etaleren. "Ik kreeg mijn beste judo er niet uit; het judo dat ik vorige maand op de WK heb laten zien en waar ik heel blij mee was. En waar ik ook heel hard op heb getraind", zei Steenhuis, zoekend naar woorden. "Ik heb een beetje een leeg gevoel."

De 28-jarige Steenhuis is de nummer 5 van de wereld en gold na haar derde plaats op de WK in Boedapest als een outsider voor de olympische titel.

In de kwartfinales verloor Steenhuis op straffen van de Koreaanse Yoon Hyun-ji en in de herkansingen moest ze in de golden score haar meerdere erkennen in de Cubaanse Kaliema Antomarchi. In de laatste partij kreeg Steenhuis in de golden score aanvankelijk een waza-ari en daarmee de zege toegekend, maar na het raadplegen van de videoscheidsrechter werd de beslissing teruggedraaid.

Volharding

"Het gebeurt heel vaak dat ze scores terugdraaien en je moet professioneel genoeg zijn om dan weer klaar te gaan staan. Je mag pas juichen als je wordt aangewezen als winnaar, niet eerder", zei Steenhuis.

"Ik weet niet waar nou precies de kink in de kabel zat. Ik ben op zich heel fit en had een goed plan. Misschien heb ik mezelf een beetje tekortgedaan. Ik kon net niet die volharding vinden om de trekker over te halen en het af te maken. Een aantal keer zat ik er dichtbij, maar ik had het gevoel dat zij niet echt lekker loskwam. Nu gaan we voor de teamwedstrijd; als we allemaal onze schouders eronder zetten kunnen we een medaille pakken." De teamwedstrijd, nieuw op het olympische programma, is zaterdag.

Voor Steenhuis zijn het haar eerste Spelen. Ze kreeg in de klasse tot 78 kilogram de voorkeur boven Marhinde Verkerk, die inmiddels haar loopbaan heeft beëindigd.

Meer uit Sport

Nederlandse turners zevende in WK-finale, goud Japan

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners zijn zevende geworden in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg kwamen uit op een score van 241,294 punten.

6 uur geleden
Hockeyster Sanders stopt na tien jaar bij Nederlands team

DEN BOSCH (ANP) - Hockeyster Pien Sanders neemt afscheid van het Nederlands team. Dat heeft de 28-jarige speelster van Den Bosch dinsdag bekendgemaakt via sociale media. "Het is mooi geweest zo. Tien mega mooie jaren heb ik mogen meemaken in het allermooiste shirt dat er is", schrijft Sanders.

13 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp strandt tegen qualifier in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Botic van de Zandschulp is al in de eerste ronde van het tennistoernooi van Brussel gestrand. De als zevende geplaatste Nederlander ging met 1-6 4-6 hard onderuit tegen de Franse qualifier Clément Chidekh. Het was pas de eerste zege van de mondiale nummer 152 op de ATP Tour.

13 uur geleden
Tennisser Griekspoor met moeite langs jonge Duitser in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.

14 uur geleden
Tennisster Świątek loopt door blessure WTA Finals mis

NINGBO (ANP) - De Poolse tennisster Iga Świątek heeft zich teruggetrokken uit het Ningbo Open in China en heeft daarmee haar laatste kans verspeeld om zich te plaatsen voor de WTA Finals.

16 uur geleden
Twee finales turnster Visser bij WK, team elfde

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.

1 dag geleden
UEFA geeft Infantino twee weken om 42 vragen te beantwoorden

NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.

1 dag geleden