Steenhuis verliest in kwartfinales en gaat naar herkansingen
TOKIO (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis is op de Olympische Spelen in de kwartfinales uitgeschakeld. De 28-jarige Steenhuis verloor bij de laatste acht van de klasse tot 78 kilogram op straffen van de Zuid-Koreaanse Yoon Hyun-ji. Steenhuis is de nummer 5 van de wereld, Yoon staat achttien plekken lager op de ranglijst.
De Nederlandse debutante had al vrij snel twee shido's achter haar naam staan en in de verlenging kwam daar een derde bij; einde wedstrijd. Straffen kunnen onder meer worden toegekend voor inactief judo of onnodig naar de grond duiken. Na de tweede straf van Steenhuis ondernam de Koreaanse weinig en probeerde de Nederlandse tevergeefs met agressief judo te scoren.
Eerder op de dag had Steenhuis in de achtste finales gewonnen van de Oekraïense Anastasiya Turchyn. Dat was haar eerste wedstrijd op olympisch niveau ooit.
Brons
Later op de dag komt Steenhuis in actie in de herkansingen. Ze strijdt dan met de drie andere verliezers van de kwartfinales en de twee verliezers van de halve finales om twee bronzen plakken.
Donderdag maakte bij de mannen Michael Korrel zijn opwachting in de klasse tot 100 kilogram. De debutant werd in de eerste ronde uitgeschakeld.
Sanne van Dijke bezorgde de Nederlandse judoploeg in Tokio woensdag de eerste olympische medaille. Ze pakte brons in de klasse tot 70 kilogram.
Meer uit Sport
DRESDEN (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack in het Duitse Dresden zijn tweede gouden medaille veroverd. Dat deed de in Laren geboren shorttracker op de 500 meter. In de finale kwam hij kort voor het einde in botsing met de Pool Michal Niewinski, maar een straf bleef uit.
32 minuten geledenDRESDEN (ANP) - Zoë Deltrap is er bij de Europese kampioenschappen shorttrack in het Duitse Dresden niet in geslaagd een medaille te veroveren op de 1000 meter. De 19-jarige shorttrackster uit het Brabantse Lage Zwaluwe ging in de finale onderuit, waarna de titel ging naar de Italiaanse Arianna Fontana.
1 uur geledenDRESDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft in Dresden voor de tweede keer de Europese titel veroverd op de 1500 meter. In een finale met drie Nederlanders was Van 't Wout, eerder kampioen in 2023, de snelste. De Belg Stijn Desmet en de Nederlander Sven Roes eindigden gedeeld tweede. Voor de 25-jarige Roes was het zijn eerste individuele medaille op een EK.
2 uur geledenBENIDORM (ANP) - Puck Pieterse neemt zondag niet deel aan de wereldbekerveldrit van Benidorm. Haar ploeg Fenix-Deceuninck meldt dat de kersverse Nederlands kampioene ziek is.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner heeft zich vrij eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de Australian Open. De nummer 1 van de wereld won in drie sets van de Amerikaan Marcos Giron: 6-3 6-4 6-2.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev heeft een boete van 76.000 dollar, ruim 73.000 euro, gekregen voor wangedrag op de Australian Open. De Rus vernielde een netcamera, smeet met zijn racket en kwam niet opdagen bij een persconferentie.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek heeft zonder problemen de vierde ronde van de Australian Open bereikt. De Poolse nummer 2 van de wereld versloeg Emma Raducanu in twee sets: 6-1 6-0. De Britse, die in 2021 de US Open won, werd in 1 uur en 10 minuten verslagen.
9 uur geleden