Steenhuis verliest in kwartfinales en gaat naar herkansingen
TOKIO (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis is op de Olympische Spelen in de kwartfinales uitgeschakeld. De 28-jarige Steenhuis verloor bij de laatste acht van de klasse tot 78 kilogram op straffen van de Zuid-Koreaanse Yoon Hyun-ji. Steenhuis is de nummer 5 van de wereld, Yoon staat achttien plekken lager op de ranglijst.
De Nederlandse debutante had al vrij snel twee shido's achter haar naam staan en in de verlenging kwam daar een derde bij; einde wedstrijd. Straffen kunnen onder meer worden toegekend voor inactief judo of onnodig naar de grond duiken. Na de tweede straf van Steenhuis ondernam de Koreaanse weinig en probeerde de Nederlandse tevergeefs met agressief judo te scoren.
Eerder op de dag had Steenhuis in de achtste finales gewonnen van de Oekraïense Anastasiya Turchyn. Dat was haar eerste wedstrijd op olympisch niveau ooit.
Brons
Later op de dag komt Steenhuis in actie in de herkansingen. Ze strijdt dan met de drie andere verliezers van de kwartfinales en de twee verliezers van de halve finales om twee bronzen plakken.
Donderdag maakte bij de mannen Michael Korrel zijn opwachting in de klasse tot 100 kilogram. De debutant werd in de eerste ronde uitgeschakeld.
Sanne van Dijke bezorgde de Nederlandse judoploeg in Tokio woensdag de eerste olympische medaille. Ze pakte brons in de klasse tot 70 kilogram.
Meer uit Sport
MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
11 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
53 minuten geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
3 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
21 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
22 uur geleden