Steengooier Rotterdam mogelijk aangehouden in Franse stad Toulon
TOULON (ANP) - De Franse politie heeft dinsdag een man (32) met de Kameroense nationaliteit aangehouden die mogelijk een steen heeft gegooid naar een dakloze die lag te slapen in Rotterdam. Dat melden diverse Franse media, waaronder Le Figaro. De man werd in de Zuid-Franse stad Toulon aangehouden onder verdenking van moorden in een viertal steden in Frankrijk.
Hij wordt er onder andere van verdacht een man in Lyon met een grote steen te hebben gedood. In Rotterdam kreeg op 5 november een slapende dakloze een steen naar zijn hoofd gegooid en raakte daardoor zwaar gewond.
De Franse politie vindt het nog te vroeg om de gebeurtenissen in Lyon en Rotterdam met elkaar te verbinden, aldus Le Figaro. De Franse en Nederlandse politie doen samen onderzoek naar de zaak, omdat de profielen van de dader in Lyon en Rotterdam op elkaar lijken, aldus de krant Le Parisien.
De Kameroener werd aangehouden op het station van Toulon nadat hij in de trein een vrouw had lastiggevallen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
5 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 dag geleden