Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steenbergen zwemt als eerste Nederlandse naar halve finales WK

Steenbergen zwemt als eerste Nederlandse naar halve finales WK

DOHA (ANP) - Marrit Steenbergen heeft het eerste Nederlandse optreden op de WK langebaan in Doha bekroond met een halvefinaleplek op de 200 meter wisselslag. De 24-jarige Friezin zwom in de series de derde tijd (2.11,45), terwijl de beste zestien doorgingen. De Amerikaanse titelverdedigster Kate Douglass was de verreweg snelste in 2.10,01.

Steenbergen mag op dit nummer hopen op een medaille, na haar zevende plek op de WK van vorig jaar in Japan. Met het oog op de Olympische Spelen laten vier van de acht finalisten van Fukuoka dit toernooi in Qatar schieten. Op de 100 meter vrij pakte ze toen brons.

De halve finales op de 200 wissel zijn zondag na 17.00 uur. De strijd om de medailles volgt maandagavond.

Heel spannend

Steenbergen verwacht dat de strijd om de medailles "heel spannend" wordt. "Douglass staat los van de rest, maar daarna zijn er vijf tot zes zwemsters die 2.09 kunnen zwemmen. Voor mezelf hoop ik dat een persoonlijk record erin zit", aldus Steenbergen, die haar Nederlands record vorig jaar april op 2.09,13 zette.

De medaillekandidate klaagde na haar race over de lange busrit van 45 minuten van haar hotel naar zwemstadion Aspire Dome. "Ik denk dat ik veel taxi's ga nemen deze week."

Na het uitzwemmen gaat Steenbergen wel nog even terug naar haar kamer, om aan het eind van de middag terug te keren voor haar halve finale van de 200 wissel en de mogelijke finale op de 4x100 meter vrije slag. De voorronde van later op zondagochtend laat ze over aan Kim Busch, Milou van Wijk, Janna van Kooten en Kira Toussaint.

Meer uit Sport

Verstappen dreigt race-engineer na 2027 te verliezen aan McLaren

MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.

47 minuten geleden
Vos keert na overlijden vader terug in Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.

1 uur geleden
Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

19 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

20 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

21 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

23 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

1 dag geleden