Steenbergen zwemt als eerste Nederlandse naar halve finales WK
DOHA (ANP) - Marrit Steenbergen heeft het eerste Nederlandse optreden op de WK langebaan in Doha bekroond met een halvefinaleplek op de 200 meter wisselslag. De 24-jarige Friezin zwom in de series de derde tijd (2.11,45), terwijl de beste zestien doorgingen. De Amerikaanse titelverdedigster Kate Douglass was de verreweg snelste in 2.10,01.
Steenbergen mag op dit nummer hopen op een medaille, na haar zevende plek op de WK van vorig jaar in Japan. Met het oog op de Olympische Spelen laten vier van de acht finalisten van Fukuoka dit toernooi in Qatar schieten. Op de 100 meter vrij pakte ze toen brons.
De halve finales op de 200 wissel zijn zondag na 17.00 uur. De strijd om de medailles volgt maandagavond.
Heel spannend
Steenbergen verwacht dat de strijd om de medailles "heel spannend" wordt. "Douglass staat los van de rest, maar daarna zijn er vijf tot zes zwemsters die 2.09 kunnen zwemmen. Voor mezelf hoop ik dat een persoonlijk record erin zit", aldus Steenbergen, die haar Nederlands record vorig jaar april op 2.09,13 zette.
De medaillekandidate klaagde na haar race over de lange busrit van 45 minuten van haar hotel naar zwemstadion Aspire Dome. "Ik denk dat ik veel taxi's ga nemen deze week."
Na het uitzwemmen gaat Steenbergen wel nog even terug naar haar kamer, om aan het eind van de middag terug te keren voor haar halve finale van de 200 wissel en de mogelijke finale op de 4x100 meter vrije slag. De voorronde van later op zondagochtend laat ze over aan Kim Busch, Milou van Wijk, Janna van Kooten en Kira Toussaint.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
3 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
5 uur geleden