Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steenbergen zwemt als eerste Nederlandse naar halve finales WK

Steenbergen zwemt als eerste Nederlandse naar halve finales WK

DOHA (ANP) - Marrit Steenbergen heeft het eerste Nederlandse optreden op de WK langebaan in Doha bekroond met een halvefinaleplek op de 200 meter wisselslag. De 24-jarige Friezin zwom in de series de derde tijd (2.11,45), terwijl de beste zestien doorgingen. De Amerikaanse titelverdedigster Kate Douglass was de verreweg snelste in 2.10,01.

Steenbergen mag op dit nummer hopen op een medaille, na haar zevende plek op de WK van vorig jaar in Japan. Met het oog op de Olympische Spelen laten vier van de acht finalisten van Fukuoka dit toernooi in Qatar schieten. Op de 100 meter vrij pakte ze toen brons.

De halve finales op de 200 wissel zijn zondag na 17.00 uur. De strijd om de medailles volgt maandagavond.

Heel spannend

Steenbergen verwacht dat de strijd om de medailles "heel spannend" wordt. "Douglass staat los van de rest, maar daarna zijn er vijf tot zes zwemsters die 2.09 kunnen zwemmen. Voor mezelf hoop ik dat een persoonlijk record erin zit", aldus Steenbergen, die haar Nederlands record vorig jaar april op 2.09,13 zette.

De medaillekandidate klaagde na haar race over de lange busrit van 45 minuten van haar hotel naar zwemstadion Aspire Dome. "Ik denk dat ik veel taxi's ga nemen deze week."

Na het uitzwemmen gaat Steenbergen wel nog even terug naar haar kamer, om aan het eind van de middag terug te keren voor haar halve finale van de 200 wissel en de mogelijke finale op de 4x100 meter vrije slag. De voorronde van later op zondagochtend laat ze over aan Kim Busch, Milou van Wijk, Janna van Kooten en Kira Toussaint.

Meer uit Sport

Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

3 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

8 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

15 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden