Steenbergen voelt zich nu één van Nederlands grootste zwemsters
DOHA (ANP) - Marrit Steenbergen durft na haar wereldtitel op de 100 meter vrije slag eindelijk toe te geven dat ze bij de grootste Nederlandse zwemsters hoort. Aanvankelijk wil de bescheiden 24-jarige Friezin zich nog niet in één rijtje scharen met namen als Ranomi Kromowidjojo en Femke Heemskerk, maar dat verandert als ze denkt aan haar nieuwe Nederlands record van 52,26. "Ik heb altijd wel een reden om te vinden dat ik er niet bij hoor, maar deze tijd is wel echt heel goed. Eigenlijk hoor ik er gewoon bij."
Alleen al op basis van de feiten hoort Steenbergen in dat rijtje thuis. De zwemster is nu bijna een halve seconde sneller dan Heemskerk, de op een na snelste Nederlandse, ooit was op het koningsnummer. Ook is Steenbergen pas de vijfde Nederlandse vrouw met een wereldtitel. Kromowidjojo, Inge Dekker, Inge de Bruijn en Annemarie Verstappen gingen haar voor.
Wel is het zo dat de Australische onttroond wereldkampioene Mollie O'Callaghan in Doha ontbrak met het oog op de naderende Olympische Spelen. Steenbergen: "Dat was nog een reden voor mij om te vinden dat ik nog niet bij de groten hoorde."
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
41 minuten geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
4 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
6 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.
6 uur geleden