Steenbergen voelt zich nu één van Nederlands grootste zwemsters
DOHA (ANP) - Marrit Steenbergen durft na haar wereldtitel op de 100 meter vrije slag eindelijk toe te geven dat ze bij de grootste Nederlandse zwemsters hoort. Aanvankelijk wil de bescheiden 24-jarige Friezin zich nog niet in één rijtje scharen met namen als Ranomi Kromowidjojo en Femke Heemskerk, maar dat verandert als ze denkt aan haar nieuwe Nederlands record van 52,26. "Ik heb altijd wel een reden om te vinden dat ik er niet bij hoor, maar deze tijd is wel echt heel goed. Eigenlijk hoor ik er gewoon bij."
Alleen al op basis van de feiten hoort Steenbergen in dat rijtje thuis. De zwemster is nu bijna een halve seconde sneller dan Heemskerk, de op een na snelste Nederlandse, ooit was op het koningsnummer. Ook is Steenbergen pas de vijfde Nederlandse vrouw met een wereldtitel. Kromowidjojo, Inge Dekker, Inge de Bruijn en Annemarie Verstappen gingen haar voor.
Wel is het zo dat de Australische onttroond wereldkampioene Mollie O'Callaghan in Doha ontbrak met het oog op de naderende Olympische Spelen. Steenbergen: "Dat was nog een reden voor mij om te vinden dat ik nog niet bij de groten hoorde."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
19 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
2 dagen geleden