Steenbergen stopte bijna met zwemmen, maar is nu trotse kampioen
DOHA (ANP) - De lange tijd onzekere Marrit Steenbergen (24) stond jaren geleden al op het punt om voorgoed te stoppen met zwemmen, maar vond vooral dankzij de hulp van een psycholoog weer de weg omhoog. De Friezin had nooit verwacht dat ze het kon zeggen, maar ze is nu wereldkampioen. Vrijdag pakte ze in Doha het goud op het koningsnummer 100 meter vrije slag.
"Ik had jaren geleden überhaupt niet gedacht dat ik op deze WK zou staan. Om nu dan wereldkampioen te worden, vind ik heel bijzonder en bizar. En dan ook nog in 52,26", reageerde Steenbergen op haar nieuwe Nederlands record, waardoor ze nu bijna een halve seconde sneller is dan haar illustere voorgangster Femke Heemskerk.
Steenbergen bestormde als 16-jarig talent de zwemtop, maar kreeg daarna door mentale problemen een terugval. Na twijfels over haar toekomst liet Steenbergen in 2022 in Rome met haar eerste twee individuele EK-titels zien helemaal terug te zijn.
Ontspanning
Steenbergen: "Dat heb ik natuurlijk te danken aan de vele hulp die ik heb gehad, zeker van mijn psycholoog. In Rome zag je al dat dat heel goed uitpakte en dat is de laatste jaren alleen maar beter geworden."
Volgens Steenbergen is het vinden van ontspanning de belangrijkste reden dat ze nu zowel binnen als buiten het bad floreert. "Hoe vaker je hard zwemt, hoe lastiger het is om die ontspanning te houden. Daarom ben ik zo blij en trots dat dat me vandaag wel is gelukt. Ik kreeg natuurlijk wel een klein kriebeltje voor deze finale, maar ik wilde gewoon lol gaan maken en lekker gaan zwemmen."
Voor de eerste Nederlandse wereldkampioene sinds 2013 is een titel of een goede tijd nu niet meer het belangrijkste. "Een medaille is heel belangrijk en daar haal ik ook plezier uit, maar als ik heel hard zou zwemmen maar er geen zin in zou hebben, zou een medaille ook niet leuk zijn."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
4 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
18 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
18 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden