Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steenbergen stopte bijna met zwemmen, maar is nu trotse kampioen

Steenbergen stopte bijna met zwemmen, maar is nu trotse kampioen

DOHA (ANP) - De lange tijd onzekere Marrit Steenbergen (24) stond jaren geleden al op het punt om voorgoed te stoppen met zwemmen, maar vond vooral dankzij de hulp van een psycholoog weer de weg omhoog. De Friezin had nooit verwacht dat ze het kon zeggen, maar ze is nu wereldkampioen. Vrijdag pakte ze in Doha het goud op het koningsnummer 100 meter vrije slag.

"Ik had jaren geleden überhaupt niet gedacht dat ik op deze WK zou staan. Om nu dan wereldkampioen te worden, vind ik heel bijzonder en bizar. En dan ook nog in 52,26", reageerde Steenbergen op haar nieuwe Nederlands record, waardoor ze nu bijna een halve seconde sneller is dan haar illustere voorgangster Femke Heemskerk.

Steenbergen bestormde als 16-jarig talent de zwemtop, maar kreeg daarna door mentale problemen een terugval. Na twijfels over haar toekomst liet Steenbergen in 2022 in Rome met haar eerste twee individuele EK-titels zien helemaal terug te zijn.

Ontspanning

Steenbergen: "Dat heb ik natuurlijk te danken aan de vele hulp die ik heb gehad, zeker van mijn psycholoog. In Rome zag je al dat dat heel goed uitpakte en dat is de laatste jaren alleen maar beter geworden."

Volgens Steenbergen is het vinden van ontspanning de belangrijkste reden dat ze nu zowel binnen als buiten het bad floreert. "Hoe vaker je hard zwemt, hoe lastiger het is om die ontspanning te houden. Daarom ben ik zo blij en trots dat dat me vandaag wel is gelukt. Ik kreeg natuurlijk wel een klein kriebeltje voor deze finale, maar ik wilde gewoon lol gaan maken en lekker gaan zwemmen."

Voor de eerste Nederlandse wereldkampioene sinds 2013 is een titel of een goede tijd nu niet meer het belangrijkste. "Een medaille is heel belangrijk en daar haal ik ook plezier uit, maar als ik heel hard zou zwemmen maar er geen zin in zou hebben, zou een medaille ook niet leuk zijn."

Meer uit Sport

Cats hoopt na succesvolle Spelen op 'steun in de rug'

MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.

15 minuten geleden
Chef de mission Verheijen: dit waren onze beste Spelen ooit

MILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.

17 minuten geleden
Koster wil hordelopen met bobsleeën blijven combineren 

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

47 minuten geleden
Atleet Phijffers verbetert Nederlands record 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.

1 uur geleden
Nederland eindigt Spelen met hoogste eindklassering ooit

MILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.

1 uur geleden
Wielrenner Del Toro wint UAE Tour, derde ritzege Milan

ABU DHABI (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro van UAE Team Emirates heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 22-jarige Mexicaan kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek won de slotrit over 149 kilometer na een massasprint in Abu Dhabi.

1 uur geleden
Groot deel Nederlandse sportploeg naar sluitingsceremonie Verona

MILAAN (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse sporters die heeft meegedaan aan de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo gaat naar de sluitingsceremonie. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat 26 van de 38 atleten naar de historische Arena di Verona gaan, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. De openingsceremonie werd ook bezocht door 26 atleten van TeamNL.

1 uur geleden