Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steenbergen stopte bijna met zwemmen, maar is nu trotse kampioen

Steenbergen stopte bijna met zwemmen, maar is nu trotse kampioen

DOHA (ANP) - De lange tijd onzekere Marrit Steenbergen (24) stond jaren geleden al op het punt om voorgoed te stoppen met zwemmen, maar vond vooral dankzij de hulp van een psycholoog weer de weg omhoog. De Friezin had nooit verwacht dat ze het kon zeggen, maar ze is nu wereldkampioen. Vrijdag pakte ze in Doha het goud op het koningsnummer 100 meter vrije slag.

"Ik had jaren geleden überhaupt niet gedacht dat ik op deze WK zou staan. Om nu dan wereldkampioen te worden, vind ik heel bijzonder en bizar. En dan ook nog in 52,26", reageerde Steenbergen op haar nieuwe Nederlands record, waardoor ze nu bijna een halve seconde sneller is dan haar illustere voorgangster Femke Heemskerk.

Steenbergen bestormde als 16-jarig talent de zwemtop, maar kreeg daarna door mentale problemen een terugval. Na twijfels over haar toekomst liet Steenbergen in 2022 in Rome met haar eerste twee individuele EK-titels zien helemaal terug te zijn.

Ontspanning

Steenbergen: "Dat heb ik natuurlijk te danken aan de vele hulp die ik heb gehad, zeker van mijn psycholoog. In Rome zag je al dat dat heel goed uitpakte en dat is de laatste jaren alleen maar beter geworden."

Volgens Steenbergen is het vinden van ontspanning de belangrijkste reden dat ze nu zowel binnen als buiten het bad floreert. "Hoe vaker je hard zwemt, hoe lastiger het is om die ontspanning te houden. Daarom ben ik zo blij en trots dat dat me vandaag wel is gelukt. Ik kreeg natuurlijk wel een klein kriebeltje voor deze finale, maar ik wilde gewoon lol gaan maken en lekker gaan zwemmen."

Voor de eerste Nederlandse wereldkampioene sinds 2013 is een titel of een goede tijd nu niet meer het belangrijkste. "Een medaille is heel belangrijk en daar haal ik ook plezier uit, maar als ik heel hard zou zwemmen maar er geen zin in zou hebben, zou een medaille ook niet leuk zijn."

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

7 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

8 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

10 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

11 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

11 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

12 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

15 uur geleden