Steenbergen pakt op WK eerste Nederlandse zwemgoud sinds 2013
DOHA (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft op de 100 meter vrije slag op de WK in Doha de eerste Nederlandse individuele wereldtitel veroverd in bijna elf jaar tijd. De 24-jarige Friezin was in de finale van het koningsnummer veel te sterk (52,26) voor Siobhan Haughey uit Hongkong (52,56) en de Australische Shayna Jack (52,83). Daarmee verbeterde Steenbergen ook weer het Nederlands record, net als een dag eerder in de halve finales (52,53).
Het goud van Steenbergen is de tiende individuele wereldtitel voor Nederland op de langebaan. Negen daarvan gingen naar een vrouw, waarvan vijf naar Inge de Bruijn. Marcel Wouda pakte in 1998 als enige man het WK-goud. Ranomi Kromowidjojo was tot vrijdag de laatste Nederlander met een wereldtitel (op de 50 vrij in 2013).
Op de 100 meter vrije slag had Steenbergen, die vorig jaar al WK-brons pakte op dit nummer, onder anderen geen last van wereldrecordhoudster Sarah Sjöström uit Zweden en de Australische wereldkampioene Mollie O'Callaghan. Met het oog op de naderende Olympische Spelen hebben meerdere toppers besloten dit toernooi in Doha over te slaan.
Estafettevrouwen
"Dit is niet normaal", zei Steenbergen in het interview direct na de race. "Ik had nooit verwacht om 52,2 te zwemmen." De start van de Nederlandse was niet eens heel goed, maar ze maakte de achterstand op Haughey in het tweede deel meer dan goed. "De tweede helft is dan ook mijn specialiteit."
Steenbergen verbeterde donderdag in de halve finales al de oude nationale toptijd van Femke Heemskerk (52,69), die sinds 2015 stond. Met de estafettevrouwen pakte Steenbergen zondag al verrassend de wereldtitel op de 4x100 meter vrij.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
4 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
21 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
22 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
23 uur geleden