
Steenbergen en De Groot met Nederlandse titels naar WK zwemmen
AMERSFOORT (ANP) - Zwemmers Marrit Steenbergen en Koen de Groot hebben zich bij de NK zwemmen in Amersfoort met een titel op respectievelijk de 100 meter vrije slag en de 50 meter schoolslag geplaatst voor de WK zwemmen volgende maand in Singapore. Ook Kai van Westering veroverde met zijn Nederlandse titel op de 100 meter rugslag een WK-ticket.
Steenbergen won de 100 meter vrije slag in 52,78 seconden, dat was ruim onder de limiet. Milou van Wijk bleef met de tweede tijd van 54,00 ook onder de limiet en mag eveneens naar de WK.
De Groot won de 50 meter schoolslag in 26,84, voldoende voor een WK-ticket. De 21-jarige zwemmer had eerder op de dag in de series een Nederlands record gezwommen van 26,78. Caspar Corbeau voldeed met de tweede tijd in een persoonlijk record van 26,99 ook aan de kwalificatie-eisen voor de WK.
Rugslag
Van Westering won de 100 meter rugslag in 53,63. Hij was de enige zwemmer op dit nummer die onder de limiet bleef. De 21-jarige zwemmer kwam in de series tot 53,51, waarmee hij het Nederlandse record van Nick Driebergen uit 2012 verbeterde.
Maaike de Waard en Tessa Giele deelden de nationale titel op de 50 meter vlinderslag. Beide zwemsters kwamen tot 25,93 en dat is boven de WK-limiet. Thomas Jansen won de 200 meter wisselslag in 2.00,99 en bleef ook boven de limiet, net als Imani de Jong die de 800 meter won in 8.42,08. Lotte Hosper won de 200 meter rugslag. Haar tijd van 2.11,56 was niet voldoende voor een WK-ticket.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste Rus verloor in de kwartfinale van Reilly Opelka: 7-6 (5) 7-6 (5). De Amerikaan was in de eerste ronde verantwoordelijk voor de uitschakeling van de Nederlander Jesper de Jong.
12 minuten geledenOBERKIRCH (ANP) - Amber Kraak heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Nederlandse renster van de Franse ploeg kwam FDJ-Suez kwam solo over de finish in Oberkirch.
16 minuten geledenXI'AN (ANP) - De Nederlandse volleybalmannen hebben hun eerste overwinning in de Nations League binnen. Het team van bondscoach Joel Banks rekende in Xi'an in China af met Turkije. Het werd 3-1 (21-25 25-22 25-22 25-23). Oranje was de Nations League twee dagen eerder begonnen met een nederlaag (3-1) tegen Polen. China is zaterdagochtend de derde opponent.
17 minuten geledenCOMBLOUX (ANP) - Tadej Pogacar heeft de zesde etappe van de Critérium du Dauphiné gewonnen. De Sloveense wielrenner kwam solo over de finish na een rit over ruim 126 kilometer van Valserhône naar Combloux.
22 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd om de halve finales van het Libéma Open te bereiken. De nummer 72 van de wereldranglijst verloor op het gras van het Autotron in Rosmalen met 2-6 6-7 (4) van de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto.
1 uur geledenLUGANO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews doet volgende maand niet mee aan de Tour de France. De 34-jarige Australiër van Jayco AlUla kampt met tekenen van een longembolie. Dat meldde zijn ploeg in een medische update.
6 uur geledenOAKMONT (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer J.J. Spaun heeft na de eerste dag op de US Open in Oakmont de leiding genomen met een ronde van 66 slagen, 4 onder het baangemiddelde. Nummer 2 Thriston Lawrence uit Zuid-Afrika volgt op één slag.
8 uur geleden