Steenbergen als snelste naar finale 200 m vrije slag op WK
MELBOURNE (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich bij de WK kortebaan in Melbourne met de beste tijd van alle deelnemers geplaatst voor de finale van de 200 meter vrije slag. De 22-jarige Friezin, die vrijdag al goud veroverde op de 100 meter wisselslag, kwam tot een tijd van 1.52,83. De finale is zondag kort na 10.30 uur Nederlandse tijd.
Ook de vrouwen van de 4x100 meter wisselslag komen later op zondag in actie in de finale. De tijd van 3.52,95 die Maaike de Waard, Tes Schouten, Kim Busch en Valerie van Roon klokten in de series, is een nieuw Nederlands record. Het oude record (3.53.97) stond sinds een jaar op naam van De Waard, Busch, Tessa Giele en Steenbergen. Het nieuwe record betekende de zesde tijd in Melbourne.
Voor Kira Toussaint volgt nog een finale op de 200 meter rugslag. Ze plaatste zich als zevende in 2.03,40.
Tessa Vermeulen (200m rugslag), Luc Kroon (200m vrije slag) en de mannenestafette 4x100m wisselslag waren niet snel genoeg voor een vervolg. Om 09.35 uur beginnen de finales met De Waard op de 100 meter vlinderslag.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
17 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
3 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
16 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
23 uur geleden