Steenbergen als snelste naar finale 200 m vrije slag op WK
MELBOURNE (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich bij de WK kortebaan in Melbourne met de beste tijd van alle deelnemers geplaatst voor de finale van de 200 meter vrije slag. De 22-jarige Friezin, die vrijdag al goud veroverde op de 100 meter wisselslag, kwam tot een tijd van 1.52,83. De finale is zondag kort na 10.30 uur Nederlandse tijd.
Ook de vrouwen van de 4x100 meter wisselslag komen later op zondag in actie in de finale. De tijd van 3.52,95 die Maaike de Waard, Tes Schouten, Kim Busch en Valerie van Roon klokten in de series, is een nieuw Nederlands record. Het oude record (3.53.97) stond sinds een jaar op naam van De Waard, Busch, Tessa Giele en Steenbergen. Het nieuwe record betekende de zesde tijd in Melbourne.
Voor Kira Toussaint volgt nog een finale op de 200 meter rugslag. Ze plaatste zich als zevende in 2.03,40.
Tessa Vermeulen (200m rugslag), Luc Kroon (200m vrije slag) en de mannenestafette 4x100m wisselslag waren niet snel genoeg voor een vervolg. Om 09.35 uur beginnen de finales met De Waard op de 100 meter vlinderslag.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden