Steenbergen als snelste naar finale 200 m vrije slag op WK
MELBOURNE (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich bij de WK kortebaan in Melbourne met de beste tijd van alle deelnemers geplaatst voor de finale van de 200 meter vrije slag. De 22-jarige Friezin, die vrijdag al goud veroverde op de 100 meter wisselslag, kwam tot een tijd van 1.52,83. De finale is zondag kort na 10.30 uur Nederlandse tijd.
Ook de vrouwen van de 4x100 meter wisselslag komen later op zondag in actie in de finale. De tijd van 3.52,95 die Maaike de Waard, Tes Schouten, Kim Busch en Valerie van Roon klokten in de series, is een nieuw Nederlands record. Het oude record (3.53.97) stond sinds een jaar op naam van De Waard, Busch, Tessa Giele en Steenbergen. Het nieuwe record betekende de zesde tijd in Melbourne.
Voor Kira Toussaint volgt nog een finale op de 200 meter rugslag. Ze plaatste zich als zevende in 2.03,40.
Tessa Vermeulen (200m rugslag), Luc Kroon (200m vrije slag) en de mannenestafette 4x100m wisselslag waren niet snel genoeg voor een vervolg. Om 09.35 uur beginnen de finales met De Waard op de 100 meter vlinderslag.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
15 uur geleden