Steen en brandbare stof door ruit Cornelius Haga Lyceum
AMSTERDAM (ANP) - Bij het Amsterdamse Cornelius Haga Lyceum is in de nacht van zondag op maandag een steen door de ruit gegaan. Ook werd een flesje brandbare vloeistof aangetroffen, bevestigt directeur-bestuurder Soner Atasoy een bericht hierover van de lokale zender AT5. De omstreden islamitische middelbare school heeft aangifte gedaan.
"De politie heeft bloedsporen gevonden, dus de dader heeft zich mogelijk verwond", zegt Atasoy. Het lokaal waar de baksteen en de vloeistof zijn aangetroffen, wordt voorlopig niet gebruikt.
Het Cornelius Haga Lyceum raakte vorig jaar in opspraak nadat de AIVD melding deed over radicale invloeden op de school. Daarop volgde een kritisch rapport van de onderwijsinspectie, dat minister Arie Slob ertoe deed besluiten dat het schoolbestuur weg moet.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 32-jarige man uit Rotterdam die woensdag werd opgepakt voor het bekladden van meerdere gebouwen in Rotterdam en Utrecht, blijft veertien dagen in voorarrest. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank in Rotterdam vrijdag besloten, meldt het Openbaar Ministerie.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ziet in de nieuwe voorspellingen van het Centraal Planbureau (CPB) reden om de al aangekondigde acties tegen het kabinetsbeleid in september door te zetten. "Hogere inflatie, dalende koopkracht en stijgende scheefgroei. Met name huishoudens en werkenden betalen de rekening voor de onzekere wereld waarin we leven", reageert FNV-vicevoorzitter Nine Kooiman.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op steeds meer plekken in het land herdenken mensen op of rond 15 augustus de slachtoffers van de Japanse bezetting in voormalig Nederlands-Indië. Zaterdagavond is de nationale herdenking bij het Indiëmonument in Den Haag, maar in totaal staan er vanaf vrijdag verspreid over het land zeker 83 lokale plechtigheden gepland.
11 minuten geledenZIERIKZEE (ANP) - Door een colonne van landbouwvoertuigen van boeren die protesteren tegen stikstofplannen van het kabinet, stond er om 15.15 uur op de N59 in Zeeland bijna veertien kilometer file, volgens de site van Rijkswaterstaat. Door de honderden trekkers die van Zierikzee naar Burgh-Haamstede onderweg zijn, kan het verkeer slechts stapvoets rijden, ziet een ANP-verslaggever.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "Een walgelijke actie" en "zeer, zeer ongepast", zo reageert premier Rob Jetten op de berichten dat Farmers Defence Force davidsterren met het patroon van een rode boerenzakdoek en de letter B uitdeelde rond het boerenprotest in Den Bosch.
57 minuten geledenHEESCH (ANP) - De twee mensen die vrijdagochtend om het leven kwamen bij een verkeersongeluk op de A59 bij Heesch zijn een 71-jarige man en een 72-jarige vrouw uit het nabijgelegen Oss. Dat bevestigt de politie. Daarnaast raakten zes personen gewond. Een politiewoordvoerder weet niets over de ernst van de verwondingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder meer op de A2 bij Empel en op de A1 bij Markelo rijden tientallen boeren met trekkers. Dat ziet Rijkswaterstaat Verkeersinformatie. Dit ondanks oproepen van onder meer de organisatie van de boerenprotesten om niet de snelweg op te gaan.
1 uur geleden